סרינה וויליאמס חוגגת (צילום: רויטרס)
סרינה חוגגת עוד ניצחון בשרשרת האינסופית | צילום: רויטרס

סרינה וויליאמס, המדורגת ראשונה בעולם, התגברה הערב (רביעי) על פתיחה איומה שלה, ועלתה לחצי הגמר בטורניר מיאמי, בו היא מחפשת תואר שלישי רצוף ושישי בכלל.

וויליאמס ניצחה את נה לי הסינית, 6:4, 6:7 ו-2:6, ותחכה למנצחת בין אחותה וונוס לאיבט בנסובה הצ'כית בחצי הגמר. וויליאמס, שניצחה שתי סיניות בסיבובים הקודמים, שוואי פנג וז'י ז'אנג, פתחה כאמור עם טניס איום ומצאה עצמה בפיגור 5:0 במערכה הראשונה מול לי.

אבל הראשונה בעולם, שעלולה לאבד את הבכורה אם לא תגן על תוארה, הצילה סט פוינט של הסינית ל-0:6, והחלה לחזור למשחק, צמצמה ל-5:4, אך לי הצליחה להגיש למערכה לבסוף, וניצחה בה 4:6.

המערכה השניה היתה שקולה מאוד. שתי השחקניות שמרו על ההגשה במשחקונים צמודים, עד שובר השוויון, בו שלטה סרינה עם 1:7 מוחץ. הסינית, שניצחה את וורה זבונרבה בסיבוב השלישי, עוד הוליכה 0:1 במערכה השלישית, אך בזה נגמר לה הסוס, וסרינה שעטה לעבר הניצחון עם שתי שבירות ל-1:4 בדרך ל-2:6 בסיום.

וויליאמס עולה למאזן של 51 נצחונות מול 5 הפסדים בטורניר האהוב עליה. סרינה בת ה-27 זכתה בטורניר בשנים 2002, 2003 ו-2004, לפני שניצחה גם כאמור בשנתיים האחרונות, 2007 ו-2008. אם סרינה תזכה בתואר השנה, היא תשבור את שיא חמש הזכיות בטורניר המשותף לה ולשטפי גראף האגדית.

בהמשך הערב, תנסה גם האחות הבכירה, ונוס, לעלות לחצי הגמר בדרך לעוד דרבי אחיות, שתמיד נראה מתוכנן מראש. חצי הגמר השני בטורניר הנשים נקבע כבר אמש בין השמינית בעולם, סבטלנה קוזנצובה, למדורגת עשירית, ויקי אזרנקה.

הלילה יתקיימו גם שני רבעי גמר במשחקי הגברים. רוג'ר פדרר (2) ישחק מול אנדי רודיק (5), ואלו נובאק ג'וקוביץ' (3) ישחזר את גמר אליפות אוסטרליה 2008 מול ג'ו וילפריד טסונגה (10).