יוני ארליך (צילום: עודד קרני)
אנדי רם. "מנסה להתרכז בטניס" | צילום: עודד קרני

בעוד עולם הספורט הלבן עדיין לא נרגע מהדחיה שקיבלה הטניסאית הישראלית, שחר פאר, בעת שניסתה להיכנס לדובאי לטובת השתתפות בטורניר הטניס היוקרתי שמתקיים שם, נחת לפנות בוקר באמירות הטניסאי הישראלי, אנדי רם, שקיבל אשרה מיוחדת לטובת השתתפות במשחקים.

האשרה המיוחדת שקיבל רם הגיעה כאמור, אחרי שבוע סוער במיוחד בו עלתה פאר לראש הכותרות בעולם כולו מכיוון שלא הורשתה להיכנס לדובאי בשל העובדה שמדובר בספורטאית ישראלית, וזאת בניגוד לחוקי ה-ATP העולמי.

בעוד פאר תראה את הטורניר מהבית, אנדי רם כבר הספיק לערוך את האימון הראשון שלו על אדמת דובאי ואם תהיתם מה עובר עליו שם, הנה כמה פרטים שבוודאי יעניינו אתכם:

רם נחת בדובאי אחרי טיסה מפנקת במיוחד של חברת התעופה המקומית EMIRATES AIRLINES שנחשבת לאחת המפוארות והמפנקות בעולם. הוא הגיע למלון המפואר שלו בלוויית לא פחות מ-12 (!) מאבטחים צמודים שלא עוזבים אותו לרגע.

יצירת הקשר עם רם עצמו היא כמעט בלתי אפשרית, שכן בין דובאי לישראל אין יחסים כלשהם וכך גם אמצעי התקשורת למעשה בלתי ניתנים לתפעול, לא ע"י טלפונים סלולריים וגם לא דרך מרכזיית המלון בו שוהה רם.

הדרך היחידה בה הצליח רם לתקשר עם אשתו שירי כאן בארץ ועם עורך דינו ונציגו, עמית נאור, היא דרך מייל שהצליח לשלוח ממרכז העסקים במלון. אגב, גם כתובת המייל ממנה שלח אנדי את ההודעה לארץ נחסמה כך שאי אפשר לחזור אליו במייל חוזר.

עורך דינו של רם ושחקן נבחרת ישראל בעבר, עמית נאור, סיפר היום (שלישי) ל-ONE על המתרחש בדובאי: "אין כ"כ אפשרות לתקשר עם אנדי בגלל מהות היחסים בין המדינות. הפעם הראשונה בה אני הצלחתי לתקשר איתו הייתה היום בצהריים, כאשר התקשרתי למנהל התחרות כדי לשאול לשלומו של אנדי והוא במקרה באותה שעה היה על המגרש כך שהעבירו לי אותו".

"אין אפשרות להתקשר אליו למלון מכיוון שמבחינת המארחים הוא לא קיים שם, הם מצד אחד מתכחשים לעובדה שהוא שם ולכן לא ניתן לקשר אותו עם הארץ ומצד שני אנדי מספר שהיחס כלפיו הוא מעל ומעבר לכל מה שהוא יכול היה לצפות לו".

נאור המשיך וסיפר על אמצעי האבטחה חסרי התקדים שהוקצו לרם: "אנדי מספר שהאירוח הוא מלכותי ביותר ושהאבטחה סביבו היא נשיאותית על כל המשתמע מכך. יש לו 12 אנשי אבטחה שמלווים אותו באופן צמוד לכל מקום שהוא הולך".

"מרוב שלא נעים לאנדי שלכל מקום הוא מגיע עם כזו פמליה ענקית, הוא כבר לא מעז לבקש לצאת לסיבוב באחד הקניונים הגדולים", הוסיף נאור. "הוא אמר שהוא מבלה הרבה זמן בין האימונים בקריאת ספרים ומעביר את הזמן במלון".

"הריחוק מהבית ואי היכולת ליצור קשר עם ישראל לא ממש מפריעה לאנדי, הוא בסה"כ מרוצה מאוד ומנסה להתרכז בסיבה לשמה הוא הגיע לדובאי. מצד אחד הוא יודע שעם כל הרעש הוא עכשיו צריך לשמור על פרופיל נמוך, ומצד שני זה קצת קשה בכל זאת עם ההמולה סביבו", אמר נאור.

כמי ששייך לעולם הטניס שנים רבות כ"כ, התייחס נאור לעובדה שרם קיבל אשרה מיוחדת למשחקים בעוד שחר פאר נשארה בחוץ: "צריך להסתכל על הדברים באופן חיובי, אחרי כל מה שקרה עם שחר אנדי קיבל את האשרה וביום הנחיתה שלו בדובאי הוציאה הממשלה המקומית הודעת חסרת תקדים, בה היא מצהירה על פתיחת שעריה בפני ספורטאים מכל העולם, בלי קשר למדינה ממנה הם מגיעים".

נאור הוסיף בנימה אופטימית: "זה בהחלט התקדמות ואני חושב שאנחנו צריכים להיות גאים על כך שבסופו של דבר אנדי בתחרות ונפתח פתח נוסף לעתיד".

מארט סאפין (צילום: רויטרס)
סאפין. ישלח את אנדי חזרה לארץ? | צילום: רויטרס

נאור שיתף את ONE בעוד חוויות שעוברות על רם ואמר: "אנדי סיפר לי שיש בדובאי כ-98% זרים, הוא בקושי ראה מקומיים, דובאיים. לכל אימון שלו הוא מגיע בשיירה בת כמה רכבים כדי להכיל את 12 המאבטחים שצמודים אליו".

"מבחינה מקצועית הוא מרגיש טוב, הם יתחילו את הסיבוב הראשון מול סאפין ופרר שביחידים הם נפלאים, אבל כשחקני זוגות הם לא נחשבים לכזו הצלחה, כך שאני צופה לאנדי ולשותף שלו קווין אולייט הצלחה".

משחקם של רם ואולייט נגד סאפין ופרר במסגרת הסיבוב הראשון של הטורניר יתקיים מחר במגרש מספר 1, שייסגר כמעט לחלוטין בשל אמצעי אבטחה כבדים. רק מוזמנים ואנשים שרכשו כרטיסים לטריבונות הגבוהות, הרחוקות מהמגרש עצמו, יורשו להיכנס כדי לצפות במשחק.

"המקומיים דואגים מאוד לאבטח את אנדי בכל מקום ובשל כך נסגר כמעט לחלוטין המגרש בו הם ישחקו", סיפר נאור והמשיך: "הם בעיקר דואגים לעצמם שלא יקרה חלילה משהו לאנדי כי אז 'אוי ואבוי' להם אם משהו יקרה לספורטאי שהגיע להתחרות על אדמתם ונפגע חלילה, אבל הכל צפוי לעבור בשלום ולאנדי זה בכלל לא מפריע, הוא מצידו מתרכז בטניס".