ציפי אובזילר בכתום (צילום: מערכת ONE)
אובזילר. הקאמבק גמר לה את הכוח | צילום: מערכת ONE

ציפי אובזילר, הטניסאית מספר 2 של ישראל, נוצחה הערב (ראשון) בחראקוב 6:1, 4:6 ו-6:0 מול קתרינה בונדרנקו שממוקמת במקום ה-50 בעולם. לאחר ההפסד, המצב הוא 2:2 בהתמודדות, שתוכרע במשחק הזוגות בו יתמודדו פאר ואובזילר מול האחיות בונדרנקו.

אובזילר, שמדורגת במקום ה-166, לא הציגה משחק טוב גם מול האחות הבכירה לבית בונדרנקו והפסידה 6:4, 6:4.

שחר פאר ניצחה אתמול את קטרינה בתוצאה: 3:6, 7:6, 3:6 והשאירה את ישראל בתמונת הניצחון. מוקדם יותר היום, פאר ניצחה את אחותה של קתרינה, אלונה, בשלוש מערכות, 4:6, 7:5, 4:6, והעלתה את ישראל ליתרון המיוחל.

המפסידה בהתמודדות תתמודד במשחקי ההישרדות על ההישארות בבית העליון השני, שבו משחקות הנבחרות שמדורגות במקומות 9 - 16.

ישראל, אגב, לא ניצחה מפגש פדרציה מאז ה-1:4 על אוסטריה ביולי 2007, שהעלה את אותה לבית העליון.

מאז, פאר ואובזילר הפסידו את מפגשי הבית מול רוסיה וצ'כיה. מי שמוביל את הנבחרת הוא הקפטן, ליאור מור.

מערכה ראשונה: בונדרנקו - אובזילר 1:6

אובזילר הגישה את המשחקון הראשון אך הפסידה את שתי הנקודות הראשונות של המשחקון. לאחר מכן, הישראלית הצליחה להיכנס למשחק אך ב-40:40 הפסידה שתי נקודות חשובות בדרך לפיגור 1:0 ושבירה למארחת. המשחקון השני נפתח בצורה טובה עבור אובזילר עם שני ווינרים והסיום המשחקון נגמר בניצחון של בונדרנקו, 0:2.

למשחקון השלישי, אובזילר לא הגיעה והאוקראינית השיגה ניצחון מהיר ושבירה כאשר הישראלית אינה מצליחה להשיג נקודות. 0:3 לבונדרנקו. המשחקון הרביעי היה הטוב ביותר של ציפי עד כה עם סדרת חבטות מצוינות מהקו האחורי וניצחון בדרך ל-3:1.

האוקראינית החלה ללחוץ לכיוון הרשת, דבר שיצר לחץ על אובזילר במשחקון החמישי. הישראלית סבלה מחוסר ריכוז וחבטה מספר פעמים לרשת. המארחת הגישה במשחקון השישי ועלתה במהירות ליתרון 0:40 שאובזילר לא מצליחה לענות לחבטות ההגשה, בהמשך, ניצחה את הישראלית שלא הצליחה לייצר נקודה במשחקון, 1:5 למארחת.

ציפי הגישה את המשחקון השביעי של המערכה הראשונה וביצעה בשלב קריטי של המשחקון, שגיאה כפולה. בונדרנקו עם חבטות כף יד עוצמתיות לא הותירה לישראלית סיכוי וניצחון 1:6 לאוקראינה במערכה הראשונה.

מערכה שניה: בונדרנקו - אובזילר 6:4

בונדרנקו הגישה את המשחקון הראשון והמשיכה מהנקודה בה סיימה את הקודמת עם ניצחון קליל במשחקון, 0:1. במשחקון הבא שהגישה הישראלית, ניסתה אובזילר להשיג ווינרים באופן מיידי אך הסתכנה וחבטה כדורים אל מחוץ לקווי המגרש.

המשחקון השלישי היה צמוד ביותר. ציפי הפגינה את מגוון חבטות הכף יד שלה אך בדומה לשאר המשחקונים, בנקודות החשובות היא פיספסה או חבטה לרשת. 0:3 לאוראינית.

המשחקון הרביעי נפתח בצורה נהדרת עבור אובזילר עם הגשות ראשונות טובות ועליה לרשת. בונדרנקו חזרה למשחקון עם שתי נקודות רצופות אך הישראלית הצליחה בסופו של דבר לזכות במשחקון, 1:3.

אובזילר התעודדה מהניצחון ושיפרה את רמת המשחק. טעות של האוקראינית הובילה לשבירה מוצלחת לאובזילר, 2:3 לבונדרנקו ונראה כי המומנטום עבר לישראלית. אובזילר הגישה את המשחקון השישי והריצה את האוקראינית מצד לצד עם כדורי הגשה טובים בדרך ל-3:3.

שחר פאר חוגגת (צילום: אור גץ)
תצטרך להוביל במשחק הזוגות. פאר | צילום: אור גץ

המשחקון השביעי הלך בקלות לאובזילר, ששברה את ההגשה של היריבה, שהחלה להפגין סימני לחץ והיתרון עבר לישראלית 3:4. הטניסאית לא עצרה ועם משחקון הגשה מצוין, פתחה פער של שני משחקונים, 3:5 לישראל במערכה השניה.

לאחר רצף משחקונים של אובזילר, בונדרנקו חזרה לנצח עם משחקון הגשה טוב מול הישראלית שנראתה עייפה. 4:5 לאובזילר. המשחקון העשירי היה צמוד אך הישראלית עלתה ל-30:40 ולבסוף השיגה את הנקודה לאחר חילופי חבטות מהקו האחורי. 4:6 לישראל ושיוויון 1:1 במערכות.

מערכה שלישית - 0:6 לבונדרנקו

בונדרנקו פתחה בצורה טובה את המערכה וניצחה בקלות את המשחקון הראשון. המשחקון השני בו אובזילר הגישה, היה צמוד ונמשך זמן מה כאשר גם ציפי וגם בונדרנקו פיספו מספר הזדמנויות לקחת את המשחקון. לבסוף, חוסר ריכוז של הישראלית גרם להשגת שבירה של בונדרנקו בדרך ל-0:2 לאחר המשחקון הארוך ביותר עד כה במשחק.

דווקא לאחר המשחקון הצמוד, הגיע משחקון שהיה בשליטה מלאה של המארחת, 0:3 לבונדרנקו. המצב של הנבחרת שלנו החמיר לאחר שאובזילר לא הצליחה לשמור על חבטות ההגשה שלה בדרך לפיגור 4:0 במערכה השלישית.

האוקראינית המשיכה לשלוט לחלוטין במשחק והעפילה ליתרון 0:5. במשחקון הבא ציפי עלתה ליתרון 15:40, אבל האוקראינית השוותה ל-40:40 מול אובזילר התשושה. בונדרנקו השיגה שתי נקודות משחק, אבל לא ניצלה אותן, כשאובזילר נאבקת בשארית כוחותיה. את נקודת המשחק השלישית השיגה בונדרנקו והשלימה 0:6 חלק.