יוני ארליך. העפיל לשמינית הגמר בברסי(GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יוני ארליך במלבורן, הישג מצויין (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

יוני ארליך ממשיך להצליח ובגדול באליפות אוסטרליה הפתוחה. הישראלי ובן זוגו,  ארנו קלמנט מצרפת העפילו הלילה (ראשון) לרבע גמר טורניר הזוגות במלבורן אחרי ניצחון 3:6, 6:0 ו-5:7 על יואן ברנסטרום משבדיה וז'אן ג'וליאן רוג'ר מהאיים האנטליים בשמינית הגמר.

אחרי תקופה ארוכה וקשה של פציעה, ניתוח לא פשוט, פירוק הזוגיות הקבועה עם אנדי רם ואי הצלחה לאחר החזרה לסבב הזוגות, החיוך יכול לחזור לשפתיו של ארליך. 

ארליך שפתח את הטורניר כמדורג 190 בעולם בזוגות, יעלה בזכות ההישג חזרה אל תוך 100 הראשונים בעולם.

אחרי ההעפלה לרבע הגמר יוכל הישראלי להיכנס לטורנירי ATP מהדרג המשני ולא יצטרך לנדוד ברחבי העולם בטורנירי צ'לנג'ר במקומות נידחים כדי לחפש נקודות דירוג.

אגב, עבור ארליך זהו נצחון תשיעי רצוף במלבורן, אחרי שזכה יחד עם אנדי רם בתואר ב-2008 וב-2009 היה פצוע. כדי להמשיך את המסע במלבורן, עומדת בפני ארליך וקלמנט משוכה גבוהה ברבע הגמר - המדורגים 2 בטורניר, אלופי ווימבלדון 2009, דניאל נסטור מקנדה וננאד זימוניץ' מסרביה.

נסטור זימוניץ´ (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
נסטור זימוניץ´. משוכה בהחלט לא קלה ברבע הגמר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

במערכה הראשונה הספיקה שבירה אחת לארליך וקלמנט לברוח ל-2:5 בדרך ל-3:6. ברנסטרום ורוג'ר השתלטו על המערכה השניה, שברו פעמיים ל-0:4 בדרך ל-0:6 מוחץ.

המערכה השלישית היתה דרמטית. כבר במשחקון הראשון שמטו ארליך וקלמנט שלוש נקודות שבירה. הזוגות שמרו על ההגשה ובמצב של 3:3, שוב הפסידו הישראלי ובן זוגו שלוש אפשרויות לשבור. ברנסטרום ורוג'ר כבר הוליכו 4:5, משחקון מרבע הגמר, אבל ארליך וקלמנט השוו ל-5:5, שברו בשיאו הדרמטי של המשחק ל-5:6 והגישו בהצלחה לניצחון.

ארנו קלמנט במלבורן (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ארנו קלמנט במלבורן (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

ארליך המאושר סיכם את המשחק ל-ONE וכבר מביט קדימה: "היה משחק צמוד, האמת שהתחלנו מצויין אבל איבדנו ריכוז לגמרי במערכה השניה וספגנו תוצאה מוזרה. אבל, במערכה שלישית התאוששנו והיינו יותר טובים. לצערי לא סגרנו עניין מוקדם יותר. בכל מקרה, אני שמח שזה נגמר, מספיק התקף לב ליום אחד. ממשיכים קדימה במשימה".