ילנה דוקיץ' (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
דוקיץ'. מתקאמבקת סדרתית | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

אין עונת מלפפונים בטניס בלי ידיעה חדשה על ילנה דוקיץ'. הטניסאית ממוצא סרבי בעלת האזרחות האוסטרלית, שדורגה בעבר במקום הרביעי בעולם, מנסה לעשות קמבק בשנים האחרונות, ותמיד (ניתן לבדוק בארכיון), עושה קצת גלים ורעש לפני פתיחת עונה חדשה.

לפני שנתיים היא נעלמה בנסיבות מסתוריות, לפני שנה היא הסתכסכה בקול רם עם מארגני אליפות אוסטרליה, והשנה , אחרי עוד עונה בה היא לא הצליחה ממש לחזור לצמרת, היא משלימה עם האוסטרלים ושוב בקול רם.

דוקיץ' ואביה הבעייתי דאמיר, מנהלים סכסוך רב שנים עם מארגני אליפות אוסטרליה. בשנה שעברה דרשה דוקיץ' כרטיס חופשי לגראנד סלאם שפתח את העונה ולא קיבלה. המארגנים הסתפקו בלתת לה כרטיס חופשי לטורניר המוקדמות.

"אני חושבת שמגיע לי כרטיס חופשי לטורניר", היא טענה בינואר 2008, "עשיתי בשבוע אחד של טניס יותר ממה שעשו כל האוסטרליות האחרות שקיבלו כרטיס כזה בכל הקריירה". דוקיץ' טענה כי הכרטיסים החופשיים לאליפות חולקו באופן לא הוגן, ומאמנים מקומיים הכניסו את חניכותיהן לטורניר.

דוקיץ', ילידת יוגוסלביה, ייצגה את אוסטרליה עד שנת 2000, ב-2001 עברה לייצג את סרביה ומונטנגרו, אבל חזרה לייצג את אוסטרליה ב-2006.

כעת , אחרי שגם ב-2008 היא לא הצליחה לחזור לטופ 100 והגיעה רק למקום ה-179 בעולם, וכשהיא זקוקה נואשות לכרטיס חופשי גם ב-2009, עושה הכוכבת לשעבר קולות של פיוס כלפני המארגנים.

"התנצלתי בפני מארגן הטורניר והתאחדות הטניס האוסטרלית. הערתי כמה הערות בינואר שלא היו לעניין. לא הייתי צריכה לומר את הדברים הללו אז" - אמרה דוקיץ' אתמול.

דוקיץ' תתמודד בטורניר מיוחד שעורכת ההתאחדות האוסטרלית מדי שנה על כרטיס חופשי אחד לנשים ואחד לגברים, בין כל טניסאי אוסטרליה שיתחיל ב-15 לדצמבר. דוקיץ' התדרדרה מחוץ ל-600 הראשונות בעולם בסיומה של 2007. ב-2008 זכתה בשלושה תארי ITF קטנים והצליחה לטפס למקום ה-179 בעולם.