הראל לוי. ניצחון קליל תוך 40 דקות בלבד (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הראל לוי. הוא בכל מקרה לא קשור לפרשה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

על פי דיווחים באוסטרליה, מסתבר שניצחונו של הטניסאי הישראלי, הראל לוי, על מיכאל לודרה בטורניר בריסביין, נמצאת במוקד חקירה של הרשויות וסוכנויות ההימורים המקומיים, שמנסים להבין כיצד הודלף המידע על פציעתו של הצרפתי.

לוי עצמו אינו קשור למוקד החקירה, כאשר מה שהרשויות המקומיות מנסות לחקור היא כיצד הגיע המידע על פציעתו של לודרה למהמרים הכבדים, שהמשיכו להזרים הימורים על המשחק, כאשר גם לודרה אינו חשוד במסירת המידע.

עם אליפות אוסטרליה בפתח, נראה כי סוכנויות ההימורים נכנסו לכוננות גבוהה. הסיבה: השינויים ביחסי ההימורים סביב הניצחון המפתיע של הטניסאי הישראלי מול המתחרה הפייבוריט, שמדורג במקום ה-48 בעולם.

לוי ניצח בקלות 0:6 ו-2:6 והדהים את עולם הטניס, אולם החשד התעורר לאחר שמהמרים רבים שמו את כספם על הישראלי. היחס לניצחון לטובת לוי עמד על 5.5, יחס שנחשב לגבוה מאוד. ככל שהדקות חלפו עד פתיחת המשחק, היחס על לוי ירד וירד כתוצאה מכמות ההימורים ששמו עליו.

דובר התאחדות ההימורים, גארי דייויס, התייחס לאירוע ואמר: "ראינו שההימורים על לוי גדלים וגדלים ופעלנו בהתאם כפי שנדרש".

העניין קיבל מימד גדול מאחר ואליפות אוסטרליה הפתוחה בפתח. על פי התקנון הנוכחי, נאסר על הכנסת מחשבים ניידים למגרש, אולם המארגנים יודעים כי לא יוכלו למנוע את השימוש באתרי הימורים דרך פלאפונים.

לודרה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לודרה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כעת גורמים ב-ATP ובסוכניות ההימורים מנסים לבדוק ולצמצם את הדלפות המידע באחד מ-4 האירועים הגדולים של עולם הטניס. נציגים של הסוכנות הבכירה להימורים בטורניר תציב סוכנים שיפקחו על הנעשה ויעקבו אחר ההתפתחויות במשחקים.

פדרר דיוקוביץ´ מלבורן (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פדרר דיוקוביץ´ מלבורן (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הסנקציות בטורניר הגראנד סלאם יהיו חמורות ביותר ובמידה ושחקן או מאמן יימצאו אשמים במעורבות בהימורים, הם יושעו לכל חיים.

לוי עצמו חזר לישראל לאחר שהודח בסיבוב הראשון של מוקדמות אליפות אוסטרליה. לוי היה מיועד לשחק בטורניר הזוגות עם דודי סלע, אך עקב דירוג משותף גבולי של השניים, הם העדיפו לא להסתכן, לוי חזר לישראל ודודי סלע ישחק עם איגור קוניצין מרוסיה