פדרר אחרי הניצחון היום על קורלב (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פדרר אחרי הניצחון היום על קורלב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

רוג'ר פדרר, רפאל נדאל וניקולאי דווידנקו, שלושת הטניסאים הבכירים בטורניר דוחא בקטאר, לא התקשו לעלות היום (רביעי) לרבע הגמר.

השוייצרי היה הראשון לנצח עם 4:6 ו-2:6 על יבגני קורלב מרוסיה (53) תוך שעה ושלוש דקות. פדרר ישחק ברבע הגמר מול המנצח בין אנדראס ספי מאיטליה לארנסט גולוביס מלטביה.

רפאל נדאל נזקק לשעה ו-12 דקות כדי לנצח 2:6 ו-2:6 את פוטיטו סטארצ'ה האיטלקי. הספרדי יפגוש את המנצח בין יואנס אל הנוי המרוקני לבין סטיב דארסיס מבלגיה.

ניקולאי דווידנקו, השישי בעולם ואלוף המסטרס ב-2009, עבד שעה ו-23 דקות כדי לנצח שוייצרי אחר, מרקו צ'ינדונלי עם 3:6 ו-4:6. 

דבידנקו ישחק מול המנצח בין איבו קרלוביץ' הקרואטי לבין בנג'מין בקר מגרמניה. דבידנקו ינסה להפריע לשני הראשונים בעולם, להגיע לגמר קלאסי.

בריסביין: פתיחה טובה לרם ולודרה


אנדי רם ומיכאל לודרה פתחו ברגל ימין את משחקיהם כזוג חדש, כשניצחו בסיבוב הראשון של טורניר בריסביין את פטר לוזאק וג'ון סיראיני האוסטרלים. רם ולודרה נוצחו 6:3 במערכה הראשונה, ניצחו 4:6 בשניה ו-7:10 בסופר טיי-ברייק לאחר שהאוסטרלים כבר הוליכו 3:5. השניים ישחקו ברבע הגמר מול יורגן מלצר מאוסטריה ופיליפ פצ'נר הגרמני.

אנדי רם. עלה לשמינית הגמר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אנדי רם (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

דרכו של הראל לוי בטורניר ה-ATP בבריסביין הסתיימה בשמינית הגמר אחרי מאבק בן שעתיים עם המדורג 36 בעולם, תומס בלוצ'י. הברזילאי, שדורג 8 בטורניר האוסטרלי, ניצח 4:6, 6:4 ו-4:6 ועלה לרבע הגמר.

לוי, שנכנס ברגע האחרון לטורניר והביס בסיבוב הראשון את המדורג 67 בעולם, מיכאל לודרה, 2:6 ו-0:6, הוכיח שוב שהמקום ה-119 בו הוא נמצא, אינו משקף את יכולתו על המגרש, שתואמת מיקום עמוק בתוך הטופ100.

הראל לוי. משחק בינוני (גבע תלם) (צילום: מערכת ONE)
הראל לוי. משחק בינוני (גבע תלם) | צילום: מערכת ONE

בלוצ'י היה זה שהשיג שבירה ראשונה במשחק ל-3:4 במערכה הראשונה בדרך ל-4:6. במערכה השניה הצליח לוי לשמור על ההגשות שלו ולהוליך 4:5. בלוצ'י נלחץ בסוף המערכה כשהגיש להישאר בה ונשבר על האפס כדי להעניק לישראלי שיוויון במערכות.

במערכה השלישית שוב השיג בלוצ'י שבירה מכרעת במשחקון השביעי, שבר ל-3:4 וכמו במערכה הראשונה זה הספיק ל-4:6 בסיום. לוי ימשיך בשבוע הבא למוקדמות הגראנד סלאם במלבורן.

טורניר צ'נאי: דודי סלע ושותפו רובי ג'ינפרי נוצחו בסיבוב הראשון של טורניר הזוגות ע"י קרלוס מויה ויוקי במברי מהודו, 6:2, 4:6 ו-10:5. סלע (43) ישחק מחר מול קווין קים מארה"ב (117) בשמינית גמר טורניר היחידים.

רודיק וסטפאנק עלו לרבע הגמר בבריסביין


שני המדורגים ראשונים בטורניר בריסביין, אנדי רודיק וראדק סטפאנק, עלו לרבע הגמר. רודיק ניצח 6:7 ו-3:6 את קריסטיאן בול האוסטרלי (134), שלא נשבר במערכה הראשונה, אך הפסיד על האפס את שובר השוויון.

אנדי רודיק, ניצח  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אנדי רודיק (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

סטפאנק עבד קשה מול אלכסנדר דוגופולוב האוקראיני (131) עד שניצח 7:5, 6:7 ו-2:6. רישאר גסקה הצרפתי שחוזר לעצמו ניצח את מטיו אבדן האוסטרלי 3:6 ו-4:6. גי'ימס בלייק האמריקני, שמדורג כיום רק 44 בעולם, עלה לשלב הבא עם 3:6, 6:3 ו-6:7 (8:10) על מרק גיסקל הצרפתי.

הנין עבדה קשה מול קארטנצ'בה
ז'סטין הנין עבדה היום קשה מהצפוי מול ססיל קארטנצ'בה מקזחטן בת ה-20, אך ניצחה 4:6 ו-3:6. ססיל שבגיל 16 כבר דורגה 36 בעולם, אך הושעתה מהסבב עקב מציאת סמים בדמה, הוליכה 0:2 בפתיחת כל מערכה, אך הראשונה בעולם לשעבר, הצליחה לחזור בשתי המערכות בעזרת טניס חכם ועוצמתי ולומר את האמת, שונה ממה שרואים בסבב הנשים כיום. יריבתה הבאה תהיה מלינדה צ'ינק מהונגריה.

הנין, עבדה קשה אך עלתה שלב (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הנין, עבדה קשה אך עלתה שלב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

עוד עלו היום לרבע הגמר בבריסביין בין הנשים: לוסי ספארובה הצ'כית שניצחה 3:6 ו-1:6 את אלכסנדרה ווזניאק מקנדה, דניאלה הנטוחובה הסלובקית שגברה 3:6 ו-1:6 על אגנס סבאי מהונגריה ואנסטסיה פאבלוצ'נקובה מרוסייה שניצחה את רוברטה וינצי מאיטליה 6:1, 4:6 ו-1:6.