רפאל נדאל חוגג מול ורדאסקו (צילום: Mark Dadswell, GettyImages IL)
רפאל נדאל חוגג, בכושר שיא? | צילום: Mark Dadswell, GettyImages IL

אחרי שעתיים ו-40 דקות של טניס מצוין ומהנה, עלה הראשון בעולם, רפאל נדאל לחצי גמר טורניר רוטרדם, כשניצח את ג'ו ויפריד טסונגה הצרפתי 4:6, 7:6 ו-4:6.

במערכה הראשונה הספיקה שבירה אחת לספרדי , המערכה השניה היתה ללא שבירות, טסונגה ברח ל-2:6 בשובר השוויון, נדאל חזר ל-5:6, אך אייס בסרב שני של טסונגה העניק לו את המערכה.

במערכה השלישית נדאל שבר ל-0:2, טסונגה לא ויתר הישווה ל-2:2 והשניים שמרו על ההגשה עד 4:5 לנדאל. במצב 30:30 במשחקון הקובע, טסונגה ביצע שגיאה כפולה שהעניקה לנדאל מץ' פוינט, הזדמנות שהספרדי לא החמיץ. נדאל ישחק בחצי הגמר מול המנצח בדרבי הצרפתי בין גאל מונפיס לג'וליאן בנהטו.

אנדי מארי עלה לחצי הגמר כשיריבו מרק ג'יזל פרש בפיגור 6:7, 6:4 ו-0:3. גיז'ל הצרפתי שנכנס כלאקי לוזר לטורניר, נתן פייט גדול לרביעי בעולם כשמשך אותו לשובר שוויון במערכה הראשונה וניצח את השניה. אבל לקראת סוף המערכה השניה, הוא נאלץ לקרוא לעזרה רפואית ולבסוף פרש.

מארי שיפגוש בחצי הגמר את מריו אנצ'יץ הקרואטי אמר בסיום: "זה אף פעם לא נעים לסיים כך משחק, זה היה משחק טוב עם המון הזדמנויות. הייתי מרוצה מהסרב שלי".

אנצ'יץ ניצח את מיכאל יוז'ני 4:6 ו-2:6 וזאת שבוע לאחר שעלה לגמר בזאגרב אמר: "הלוואי שיכולתי לשחק בהולנד כל הזמן, יש לי כאן תוצאות נהדרות".

סרינה ממשיכה לטייל, ינקוביץ' שוב עבדה קשה
הראשונה בעולם, סרינה וויליאמס, זכתה הערב (שישי) בניצחון עשירי רצוף בסבב, כשעלתה לחצי גמר טורניר פאריס, "הגאז דה לה פראנס" עם 4:6 ו-1:6 מול הצרפתיה אמלי לואה, 134 בעולם.

וויליאמס תשחק בחצי הגמר, ממש כמו באוסטרליה, מול אלנה דמנטייבה שאף לה מאזן מדהים ב-2009, 17 נצחונות מול הפסד בודד (מול וויליאמס). דמנטייבה גברה על צרפתיה נוספת, נטלי דשי 3:6 ו-2:6.

ילנה ינקוביץ' שוב עבדה קשה עד שהורידה מהמגרש את אליז קורנה המקומית עם 7:5, 4:6 ו-4:6 בדרך לחצי הגמר. ינקוביץ' פתחה עם 2:5 במערכה הראשונה, אך קורנה ניצחה חמישה משחקונים רצופים וזכתה במערכה אחרי 63 דקות.

סרינה וויליאמס חוגגת (צילום: רויטרס)
סרינה וויליאמס, גם היא בחצי הגמר | צילום: רויטרס

אבל הצרפתיה בת ה-19 לא הצליחה לשמר את המומנטום, ונשברה ל-1:2 במערכה השניה וזה הספיק לסרבית כדי לצבור בחזרה את הביטחון. במערכה השלישית ינקוביץ' שברה ל-3:4 ומיד קראה לטיפול רפואי בכך רגלה. זה לא מנע ממנה לחזור למגרש ולהשלים את הניצחון ולשלוח צרפתיה שלישית הביתה בערב אחד.

ינקביץ' תפגוש בחצי הגמר את אמלי מורסמו שחוזרת לעצמה בטורניר הבית ומביסה את חברת הטופ 10, אגה רודנסקה הפולניה 2:6 ו-0:6. הפולניה הוליכה 1:2 ומורסמו השיבה ב-11 משחקונים רצופים. הצרפתיה הראשונה בעולם לשעבר, הפסידה שבעה משחקונים בשלושת הסיבובים הראשונים.