רוג'ר פדרר (צילום: Andrew Wong, GettyImages IL)
רוג'ר פדרר מנצח סוף סוף | צילום: Andrew Wong, GettyImages IL

רוג'ר פדרר השיג היום (רביעי) את נצחונו הראשון בטורניר המאסטרס בשנחאי, לאחר שניצח את ראדק סטאפנק 6:7 ו-4:6. השניים שברו פעם אחת כל אחד במערכה הראשונה ופדרר ניצח בשובר השוויון 2:7.

במערכה השניה שבר פדרר ל-3:5, אך כשהגיש למשחק, נשבר על האפס. סטאפנק לא חזר למשחק, נשבר בעצמו ובנקודת המשחק, הגיש טעות כפולה שגרמה לפדרר לנצח.

כעת יאבקו רוג'ר פדרר וז'יל סימון על המקום השני בחצי הגמר מהבית האדום. פדרר ישחק מול אנדי מארי וסימון מול סטאפנק. במידה ואחד מהם יפסיד, השני יעלה.

במידה ושניהם ינצחו בשתי מערכות, יעלה פדרר. במקרה ופדרר ינצח את מארי בשלוש מערכות וסימון ינצח את סטאפנק בשתי מערכות, יקבע יחס המשחקונים בין השניים.

מחר יתקיים היום האחרון בבית הזהב, נובאק ג'וקוביץ שכבר נמצא בחצי הגמר ישחק מול ג'ו וילפריד טסונגה הצרפתי שסיכוייו לחצי הגמר אפסו. מייד לאחר מכן יערך הקרב הקובע על המקום השני בחצי הגמר בין ניקולאי דבידנקו לחואן מרטין דל פוטרו

אנדי מארי, הבריטי בן ה-21, הבטיח את השתתפותו בחצי גמר המאסטרס בשנחאי כבר בפעם הראשונה בה הוא משתתף באליפות, כשגבר על ז'יל סימון מצרפת 4:6 ו-2:6.

מארי, שניצח את אנדי רודיק, במשחק הראשון בבית האדום, פתח עם שתי שבירות ועלה ל-0:4 מבטיח. סימון, שגבר על פדרר ביום הפתיחה, התאושש, שבר וצמצם ל-3:4 , אך החמיץ שתי נקודות שבירה חשובות. מארי עלה ל-3:5 בדרך ל-4:6 תוך 54 דקות.

אנדי מארי (צילום: רויטרס)
מארי. הופעה ראשונה בחצי גמר המאסטרס | צילום: רויטרס

במערכה השניה, במצב של 1:1, הצליח מארי לשבור את סימון ל-1:2 ואז נעלם הצרפתי מהמגרש, ומארי רץ ל-1:5 עם שבירה נוספת ו-2:6 בסיום.

בעוד האנדי הראשון מבטיח מקום בחצי הגמר, האנדי השני, רודיק, נאלץ לפרוש מהטורניר אחרי שנפצע בברכו הימנית תוך כדי אימון לקראת משחקו מול רוג'ר פדרר.

הפציעה הפכה רצינית ורודיק החליט לפרוש מהטורניר: "ניסיתי להתאמן ולהתחמם וזה היה די ברור שהתנועה שלי היא רק 40 אחוז ממה שאני יכול בד"כ, לצערי זה לא מספיק לטורניר ברמה כזו גבוהה. יהיה קשה לנצח את רוג'ר בלי סרב ובלי יכולת לזוז" אמר רודיק המאוכזב והוסיף: "הסיכון לגבי הגוף שלי הוא גדול אם הייתי עולה לשחק כך".

"צילצתי בעשר וחצי בבוקר ואמרתי לו שאני פצוע ויש סיכוי של 50 אחוז שישחק", סיפר רודיק בן ה-26 שנפצע כבר פעמיים העונה. רודיק, מספר אחד בעולם לשעבר, העפיל בפעם השישית לטורניר המאסטרס בשנחאי .

דודי סלע (צילום: עודד קרני)
דודי סלע התאכזב באוקראינה | צילום: עודד קרני

דודי סלע נוצח באוקראינה
אכזבה לדודי סלע בטורניר דניפופטרובסק באוקראינה. סלע שדורג 7 בטורניר, נוצח בשמינית הגמר 6:7 (3:7 ) ו-4:6 ע"י האוסטרי סטפן קיובק, לשעבר בין 20 הראשונים בעולם, אך כיום כבר בשלהי הקריירה ולאחר פציעה ארוכה ומדורג מחוץ ל-200 הראשונים בעולם.

במערכה הראשונה הוביל האוסטרי 2:4, סלע שבר והוליך 4:5, אך פספס נקודות מערכה והשניים הגיעו לשובר שיוויון, בו הוליך סלע 1:3, אך ספג שש נקודות רצופות ונוצח. במערכה השניה שבר האוסטרי ל-2:3 ושמר על יתרון השבירה עד לסיום.

הראל לוי ישחק מחר בשמינית הגמר של הטורניר מול המנצח בין הצרפתי פבריק סנטורו בן ה-35 לאלכסנדר קודבריצ'ב הרוסי.