פדרר מוכן לבקהאנד (צילום: רויטרס)
חוזר למגרשים. פדרר | צילום: רויטרס

אלוף 13 טורנירי גראנד סלאם, רוג'ר פדרר, חוזר למגרשי הטניס בטורניר אינדיאן וולס, לאחר ששה שבועות של מנוחה לראש ולגב הכואב, מאז הפסדו בחמש מערכות בגמר אליפות אוסטרליה בחודש ינואר.

פדרר יחזור לשחק, לאחר שפרש גם מטורניר דובאי וגם ממשחק הדייויס מול ארה"ב בסיבוב הראשון של הבית העליון. במקום זה, הוא התאמן עם המאמן האוסטרלי, דארן קהיל, במשך שבועיים, אך נפרד ממנו לקראת הטורניר אליו יגיע, כהרגלו, בלי מאמן.

"אחרי שהחלטתי לא לשחק בשני הארועים, חשבתי שזה יהיה זמן טוב לבדוק מאמן חדש", אמר פדרר שזכה שלוש פעמים בטורניר האינדיאן וולס. "דארן בא לדובאי, עבדנו קצת, אך החלטנו לא להמשיך ביחד. הוא חשב שזה קשה לו לנסוע איתי ברחבי העולם כי הוא נשוי עם ילדים. אני בעצם לא נאלצתי להחליט, הוא החליט בשבילי".

פדרר הוסיף: "פרשתי מדובאי ומהדייויס כי חששתי להחמיר את הפציעה בגב. עכשיו אני חושב שאוכל לשחק ששה חודשים עד תום העונה, בלי בעיות . זו היתה החלטה קשה, אבל טובה לזמן הארוך".

"אני מתכנן להישאר בסבב עוד הרבה שנים. אני יודע שאיכזבתי רבים, בעיקר בשוויץ כשוויתרתי על הדייויס, הצהרתי שאשחק מול ארה"ב מוקדם מדי ואז התעוררה הבעיה בגב", מסביר השני בעולם.

פדרר יחזור לא רק לטניס, אלא גם אל יריבו הגדול, רפאל נדאל, שניצח אותו בגמרים האחרונים של הרולאן גארוס, ווימבלדון ו-אוסטרליה. "שיחקתי באוסטרליה טוב ארבע וחצי מערכות לפני שנעלמתי. יש לי מוטיבציה, אני לא יודע עד כמה נדאל יוכל לשחק טוב, או עד כמה אני , אבל אני עדיין בשטח והוא משחק הכי טוב בחייו. יש לי אתגר עצום, כמו שמעולם לא היה לי".

פדרר, שמתאמן באופן קבוע בדובאי, התייחס אל נושא אי מתן הוויזה לפאר לראשונה: "כל זה לא היה צריך לקרות מלכתחילה. אסור שדבר כזה יקרה בספורט בימינו, אני מקווה שזה לא יקרה יותר בעתיד ואני שמח שלפחות אנדי רם זכה לשחק".

פדרר, המדורג שני, יפתח מול המנצח בין סימונה בוללי מאיטליה למרק ג'סל מצרפת. המדורג ראשון, רפאל נדאל, יפתח מול המנצח בין קווין אנדרסון מארה"ב למיכאל ברר הגרמני.

בטורניר משתתפת כל הצמרת העולמית. בחצי ההגרלה של נדאל נמצאים נובאק ג'וקוביץ', אלוף 2008, חואן מרטין דל פוטרו ואנדי רודיק. בחצי של פדרר נמצאים אנדי מארי, ז'יל סימון וניקולאי דוידנקו.
אנדי רם , שהגיע לאינדיאן וולס ישר משבדיה, ישחק עם מקס מירני בטורניר וכבר בסיבוב הראשון יוכל לנקום בשבדי רוברט לינשטד שיעלה מולו עם מרטין דאם הצ'כי.