ציפי אובזילר בכתום (צילום: מערכת ONE)
ציפי אובזילר. לא הייתה מספיק טובה היום | צילום: מערכת ONE

נבחרת אוקראינה עלתה היום (שבת) ל-0:1 מול ישראל במפגש במסגרת הבית העליון השני שלך גביע הפדרציה לאחר שאלונה בונדרנקו גברה על ציפי אובזילר 4:6 ו-4:6 במשחק הפתיחה.

בהמשך היום, המחבט הבכיר של ישראל, שחר פאר, תפגוש את קתרינה בונדרנקו למשחק השני של היום ותנסה להשוות ל-1:1. המפגש יימשך מחר עם שני משחקי יחידות נוספים ועם משחק זוגות, כשהמנצחת תעפיל למשחקי הפלייאוף על העליה לבית העליון של המפעל.

המפסידה תתמודד במשחקי ההישרדות על ההישארות בבית העליון השני, שבו משחקות הנבחרות שמדורגות במקומות 9 - 16. ישראל, אגב, לא ניצחה מפגש פדרציה מאז ה-1:4 על אוסטריה ביולי 2007, שהעלה את אותה לבית העליון. מאז פאר ואובזילר הפסידו את מפגשי הבית מול רוסיה וצ'כיה.

אובזילר, שמדורגת במקום ה-166, לא הציגה משחק טוב מול האחות הבכירה לבית בונדרנקו, ונהנתה מן העובדה שגם היריבה שלה לא היתה בשיאה.

המשחק המפוזר איפשר לישראלית לחלום על הפתעה אבל בסיומה של כל מערכה, בונדרנקו שידרגה את משחקה ולא הותירה לחברת מועצת העיר גבעתיים, שעוד הובילה 1:3 במערכה השניה, סיכוי.

מערכה ראשונה: 4:6 לבונדרנקו
אובזילר הגישה ראשונה ונקלעה לפיגור 30:0 לאחר שביצעה שתי טעויות בלתי מחוייבות. הישראלית התאוששה עם ווינר יפה לפינה אבל איבדה את שתי הנקודות הבאות ונשברה כבר בפתיחה. אובזילר לא ויתרה ועלתה ל-0:40 מול ההגשה של בונדרנקו לאחר עליה טובה לרשת ושני ווינרים מדויקים לפינה מול העליה של האוקראינית לרשת ולמרות שתי נקודות מוצלחות של בונדרנקו, אובזילר השיגה את השבירה הנגדית והישוותה ל-1:1.

אובזילר לא ניצלה את המומנטום מן השבירה ונקלעה לפיגור 30:0 לאחר שבונדרנקו העבירה כדור נהדר בזוית חדה. ציפי ניצלה טעות של המחבט מספר אחת של אוקראינה וצימקה ל-30:15 אבל האוקראינית המשיכה לשלוט בנקודות ושברה ל-1:2. במשחקון הבא, אובזילר ניצלה שתי טעויות של בונדרנקו ועלתה ל-15:40 בדרך לשבירה נוספת ו-2:2 במערכה.

המגמה נמשכה ואובזילר נקלעה לפיגור 30:0 במשחקון ההגשה השלישי שלה. בונדרנקו הגיבה עם טעות שלה אבל הישראלית שוב שגתה כשחבטה פעמיים לרשת ונשברה בפעם השלישית במשחק. במשחקון הבא, בונדרנקו כבר עלתה ל-15:40 כשהיא מנצלת החזרות קצרות של אובזילר והיתה קרובה לשמירה ראשונה אבל הישראלית לא ויתרה, חבטה כדורים עמוקים ושברה פעם נוספת, הפעם ל-3:3 ולאחר כ-20 דקות של טניס על השטיח באולם בחארקוב.

אובזילר שוב לא ניצלה את מומנטום השבירה ולמרות תמיכתם של כמה עשרות ישראלים ביציע היא חבטה ברישול ונשברה על ה-0. בונדרנקו זיהתה את החולשה של חברת מועצת העיר גבעתיים וחבטה בעוצמה בפתיחת משחקון ההגשה שלה בדרך ל-0:30. אובזילר נהנתה מחבטות לא מוצלחות של בונדרנקו לרשת והחוצה והישוותה ל-30:30 אבל שתי טעויות שלה איפשרו לאוקראינית לשמור על המשחקון ולעלות ל-3:5.

כשהיא עם הגב אל הקיר, אובזילר שידרגה את יכולתה במשחקון ההגשה הבא ועלתה ל-15:40. האוקראינית לא הצליחה להגיב ואובזילר המשיכה עם אייס, שצימק ל-5:4. הישראלית המשיכה בתנופה גם לאחר ההפסקה בין שני המשחקונים ועלתה ל-15:30 מול ההגשה של בונדרנקו אבל האוקראינית הגבירה עוצמה והפכה ל-30:40. אובזילר הצילה את נקודת המערכה והמשיכה עם כדורים עמוקים ועליה נהדרת לרשת אבל גם חבטה טפשית ליציעים במהלך הבא. בסופו של דבר, בונדרנקו השלימה את המלאכה וניצחה 4:6 במערכה.

שחר פאר במלבורן (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
שחר פאר. הסיפור בידיים שלה כרגע | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

מערכה שניה: 4:6 לבונדרנקו
אובזילר הגישה ראשונה במערכה השניה ודחקה את האוקראינית לאחור בדרך ל-0:40 ול-0:1 קליל ומעודד. גם האוקראינית הגיעה מרוכזת למשחקון ההגשה הראשון שלה במערכה וניצחה אותו על ה-0 בדרך ל-1:1. מגמת השמירות נמשכה כשהפעם אובזילר מנצחת על ה-0 ועולה ל-1:2. הישראלית המשיכה לדייק ועלתה ל-15:30 מול ההגשה בדרך לשבירה ראשונה במערכה ו-1:3.

במקום לנצל את המומנטום, אובזילר לא הצליחה לשמור על משחקון ההגשה הבא שלה. היא נקלעה לפיגור 40:0 לאחר שבונדרנקו העבירה מעליה חבטת תילול ונכנעה במשחקון אחרי שהאוקראינית העבירה חבטת העברה מעולה לפינה והשלימה את הנקודה עם עליה יפה לרשת.

בונדרנקו עלתה ל-0:30 לפני שציפי הבליחה עם שתי חבטות נהדרות לפינות אבל הגשה שניה מדויקת ואיכותית וחבטה טפשית של אובזילר לרשת קבעו 3:3 במערכה השניה. האוקראינית המשיכה והשיגה שתי נקודות שבירה אבל טעויות לא מחוייבות שלה החזירו את אובזילר ל-40:40 ואז הגיעה הנקודה היפה של הישראלית במשחק לאחר שהיא דחקה את בונדרנקו ועלתה לרשת. עוד עליה יפה לרשת סגרה את סיפור המשחקון והעלתה את הישראלית ל-3:4.

במשחקון השמיני של המערכה, בונדרנקו עלתה ל-15:40. אובזילר הגיבה יפה אבל עליה מוצלחת של האוקראינית לרשת העניקה לה את הניצחון במשחקון בדרך ל-4:4. במשחקון הבא, אובזילר הצליחה להרגיז את בונדרנקו, שצעקה על עצמה, אבל האוקראינית שלטה במשחקון והשיגה שבירה קריטית בדרך ל-4:5.

משחקון הנעילה של המשחק הציג שוב את העוצמה של בונדרנקו, שלא החמיצה את ההזדמנות ועלתה ל-30:40 בדרך לניצחון במשחקון, במערכה ובמשחק כולו.