אנדי רם ויוני ארליך עלו הלילה (רביעי) בקלילות לרבע גמר טורניר האינדיאן וולס. הישראלים ניצחו 2:6 ו- 1:6 את ראדק סטאפנק מצ'כיה ופול הנרי מתיו מצרפת ויפגשו ברבע הגמר את מאש בופאטי מהודו ומרק נואלס מהבהמאס המדורגים 6 בטורניר.

רם וארליך שמגינים על הופעת גמר בטורניר מהשנה שעברה היו על המגרש 47 דקות בלבד וזאת לאחר תוצאה זהה גם במשחקם הראשון בטורניר.

אנדי רם ויוני ארליך בקפיצה המסורתית שלהם (צילום: רויטרס, רויטרס1)
אנדיוני. מנצחים בלבד | צילום: רויטרס, רויטרס1

רם וארליך שברו ל- 1:3 במערכה הראשונה ובמצב של 2:5 שברו שוב כדי לקחת את המערכה. במערכה השניה רצו ל- 0:3 מהיר, היריבים שמרו בקושי על משחקון של כבוד והישראלים טיילו ל- 1:6 ומקום ברבע הגמר.

רם וארליך, אלופי אוסטרליה מדורגים 4 בטורניר. אמש, הביס הפנומן השוייצרי רוג'ר פדרר את ניקולס מאהו מצרפת 1:6 ו- 1:6 ועלה לשמינית גמר טורניר אינדיאן וולס היוקרתי.

פדרר נראה כמי שמחלת הנשיקה מאחוריו, ירה 9 אסים, זכה ב- 57 נקודות מתוך ה- 82 במשחק וטייל לניצחון בתוך 52 דקות. הפנומן השוייצרי יפגוש בשלב הבא את המנצח במשחק בין איבן ליובצ'יץ מקרואטיה לטומי רוברדו מספרד.

גם המדורג שביעי, דויד נלבנדיאן, טיפס לשמינית הגמר לאחר שגבר בתוצאה המוזרה 6:7, 6:0 ו- 6:7 על המדורג 32, ראדק סטפאנק מצ'כיה.

בין הנשים המשיכה אלופת 2007, דניאלה הנטוחובה, להרשים. הסלובקית גברה על מדיחתה של שחר פאר, סניה מירזה מהודו, 1:6 ו-6:7 לאחר כמעט שעתיים על המגרש. ברבע הגמר הנטוחובה תצטרך לעבוד הרבה יותר קשה מכיוון שהיא עשוייה לפגוש את מריה שראפובה, שעוד לא נוצחה העונה ותפגוש בשמינית הגמר את אלונה בונדרנקו מאוקראינה.

אגנשיקה רדוונסקה הפולניה המשיכה להרשים וניצחה את אשלי הקלרויד האמריקנית בת ה- 22, 6:4, 2:6 ו- 4:6. הפולניה בת ה- 18, שצפויה לחלוף על פניה של שחר פאר בדירוג העולמי, תתמודד ברבע הגמר עם המנצחת בין סבטלנה קוזנצובה המדורגת שניה, לקרולין ווזניאקי בת ה 17 מדנמרק.

אובזילר ניצחה, לוי נוצח אך נכנס כלאקי לוזר
לאחר שטניסאי היחידים הבכירים של ישראל, שחר פאר ודודי סלע, הודחו מטורניר אינדיאן וולס, עוברת תשומת הלב לטורנירים הקטנים יותר בהם משחקים השבוע המחבט מספר שתיים בנשים, ציפי אובזילר, והמחבט מספר שתיים בגברים, הראל לוי.

ציפי אובזילר מנצחת נקודה (צילום: עודד קרני)
ציפי אובזילר מנצחת נקודה | צילום: עודד קרני

אובזילר, שמדורגת במקום ה- 103 בעולם, בחרה להתרחק מהזירה המרכזית בארה"ב לטובת טורניר ITF על סך פרסים של 25 אלף דולרים בטנריפה שבספרד. הישראלית, שמדורגת ראשונה בטורניר, פתחה ניצחון קשה מהצפוי על המדורגת 334 בעולם, שרה דל-בריו ארגון מספרד.


הטניסאי הראל לוי בדיוויס 7
לוי. "מפסיד בר מזל"

הספרדיה שעלתה מן המוקדמות ניצחה 3:6 במערכה הראשונה, אך אובזילר נמנעה מהפסד מביך כשניצחה את שתי המערכות הבאות 2:6 ו- 1:6. בשמינית הגמר אובזילר תפגוש את אספניה קרקון מאורוגוואי, שמדורגת 258 בעולם.

הישראלית עלתה גם לרבע גמר טורניר הזוגות בצוותא עם מרוונה סאלקיק מבוסניה לאחר שהשתיים ניצחו 1:6 ו- 4:6 את אנסטסיה יקימובה מבלארוס וצ'ינה ויק מהולנד.

הראל לוי, שמדורג 161 בעולם והדהים את המדורג 115 בעולם, טמירז גבשווילי בסיבוב המוקדמות השני של צ'לנג'ר סאנרייז בארה"ב, נוצח בסיבוב המוקדמות הקובע על ידי יאן הנריך מצ'כיה 7:5, 3:6 ו- 6:0 אך הצליח להיכנס לטורניר האיכותי כלאקי לוזר וישחק בסיבוב הראשון מול המדורג 90 בעולם, איוו מינאר הצ'כי.

לוי נכנס גם לטורניר הזוגות ביחד עם בנג'מין בקר הגרמני.


הראל לוי. נכנס לטורניר היוקרתי כלאקי לוזר

צ'לנג'ר סאנרייז אמנם מחלק רק 100 אלף דולרים אך מיקומו בקליפורניה בין הטורנירים הגדולים של אינדיאן וולס ומיאמי משך אליו טניסאי טופ- 100 רבים ביניהם פרננדו גונזאלס, שמדורג 13 בעולם, וירקו נימינן, שנמצא במקום ה-32 בעולם.

יוליה גלושקו הודחה בסיבוב ראשון של טורניר ביוון על סך פרסים של 10,000 דולר. גלושקו, שמדורגת במקום ה- 720 בעולם, נוצחה 7:5 ו- 6:1 על ידי אנג'לינה גבואווה מרוסיה המדורגת 717 בעולם. מחר יכנסו קרן שלמה וחן אסטרוגו לפעולה בטורניר. בטורניר הזוגות עלו גלושקו ושלמה לרבע הגמר כשכל אחת משתפת פעולה עם בת זוג אחרת.