סרינה. לא תשחק באליפות ארה"ב (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
סרינה וויליאמס עברה ניתוח ברגלה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

באתר ה-WTA מתפרסם היום (שלישי) כי הראשונה בעולם, סרינה ווייליאמס, שדרכה על כוס שבורה בעת שחגגה במסעדה בלונדון את זכייתה, נמצאת בסימן שאלה לגראנד סלאם הרביעי של העונה.

כפי שפורסם בשבוע שעבר, סרינה פרשה רשמית רק מהטורנירים באיסטנבול סינסינטי ומונטריאול לאחר שעברה ניתוח קטן ברגלה בעקבות החתך מהכוס השבורה. ההשתתפות באליפות ארה"ב, תשאר כנראה פתוחה עד לרגע האחרון, בהתאם למצבה הרפואי של הראשונה בעולם.

כמובן, שהצירוף סרינה ואליפות ארה"ב הפתוחה מעלה מיד את הזכרונות הבלתי נעימים מהשנה שעברה כשסרינה בחצי הגמר מול קים קלייסטרס צעקה בזעם ואימה על שופטת הקו כי תדחוף את הכדור לגרונה, בעקבות העובדה שזו קראה לשגיאה של סרינה בתואנה כי דרכה על הקו בעת ההגשה.

הענין עלה לסרינה בהפסד טכני של נקודה ובהפסד במשחק. סרינה שמאוחר יותר התנצלה, נקנסה ב-82,500 דולרים.

 "אני כבר מרגישה יותר טוב, תודה לכולם על האהבה" כתבה סרינה בטוויטר שלה והוסיפה אח"כ: "לא יכולה להמתין כבר לצאת מהמיטה ולחזור למגרשים, לעשות מה שאני באמת אוהבת וטובה בו".

מיד לאחר התאונה הקלה ב-3 ביולי, אף אחד לא חשב שהעניין הסתבך וסרינה אפילו שיחקה משחק ראווה בבריסל מול קים קלייסטרס ב-8 ביולי לפני 35,681 צופים נלהבים. וויליאמס תכננה להמריא לארה"ב למשחק במסגרת הליגה המקומית בארה"ב, אך אז החליטה לוותר. כשכעסו עליה בארה"ב ושאלו למה שיחקת בבלגיה. ענתה סרינה בהומור: "בגלל הרופאים הבלגיים והוופל המצוין שלהם".

סרינה וויליאמס בימים טובים יותר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סרינה וויליאמס בימים טובים יותר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

קליסטרס אמרה אחרי המשחק כי ידעה שסרינה סובלת מפציעה רצינית: "היא אמרה לי לפני המשחק וידעתי שבאה כי לא רצתה לאכזב את הקהל. הרבה אחרות לא היו נוהגות כמוה".

"אני מקווה שהיא תחזור לאליפות ארה"ב" הוסיפה קלייסטרס, אלופת השנה שעברה, "כשאתה בא לטורניר אתה רוצה לזכות אבל כשכל השחקניות הטובות שם, העדרותה של סרינה תורגש מאוד".