שחר פאר במשחקה מול דינארה סאפינה בגביע הפדרציה (צילום: אור גץ)
פאר מוכנה | צילום: אור גץ

יומיים לפני משחק הפדרציה של ישראל מול אסטוניה, ושחר פאר השחקנית הבכירה של ישראל, כבר מתחילה לחוש את ההתרגשות והמתח.

"אני מרגישה מצוין, וכמו לפני כל מפגש או טורניר, כבר מתחילה ההתרגשות", אמרה פאר הערב ל-ONE מאסטוניה, "עשיתי שני אימונים מצוינים, ההרגשה שלי טובה, ועכשיו מה שנותר זה לעשות את העבודה, ולהביא את הנצחונות והנקודות".

איך היה לעבור מהחימר למגרש הקשה?
"זה לקח שתי דקות בדיוק. אלה אותם מגרשים כמו בארץ ואין לי שם בעיה עם המעבר ", הוסיפה פאר.

בתחילת אימון הבוקר שהוקדש למשחק הזוגות, צפתה הנבחרת בוידאו משחק הזוגות מול אוקראינה בו נוצחו הישראליות ע"י האחיות בונדרנקו. אח"כ ערכה הנבחרת משחק זוגות בין שחר פאר וציפי אובזילר לביו יוליה גלושקו ויואב בו צבי, יריב האימונים שהצטרף למסע.

"ליאור ותומר הראו לנו נקודות חשובות בהן שגינו באוקראינה, כשרואים את זה על המסך, זה מאוד עוזר ומחדד את המחשבה לקראת המשחק", הוסיפה פאר.

מחר (שישי) ב-13:00 תתקיים הגרלת המשחקים. שחר פאר תשחק מול המחבט השני של אסטוניה, מראט אני , ואלו ציפי אובזילר או יוליה גלושקו ישחקו מול האסטונית הבכירה, קאיה קנאפי המדורגת 19 בעולם.

"ציפי אובזילר נראית כשירה לחלוטין באימונים. גלושקו קיבלה אתמול זריקה בגלל כאבי הגב, וכנראה תקבל זריקה גם מחר", אמר ל-ONE קפטן הנבחרת, ליאור מור. מור יחליט אחרי אימון הבוקר מי תהיה המחבט מספר שתיים, שאת שמה ימסור בהגרלה, מי שירשום גם תשחק ביום שבת מול קנאפי.

ניתן להחליף שחקנית, ביום השני, עד שעה לפני המשחק, אבל עבור היום הראשון צריך סיבה רפואית מוצדקת כדי להחליף את השחקנית שרשומה מראש בהגרלה, "אני מאוד מקווה, שתהיה לי האופציה מחר בצהריים לבחור ביתי שחקניות כשירות ", מסכם מור.

בנבחרת מעדיפים כתמיד שפאר תעלה ראשונה לשחק ותביא נקודת יתרון שתעודד את הנבחרת בהמשך. "זה לא ממש איכפת לי, מתי אשחק. עליתי ראשונה וניצחתי, עליתי שניה וניצחתי. זה לא חשוב", אמרה פאר לקראת ההגרלה.

"כרגע אני חושבת רק על המשחק הראשון שלי מול אני , ועדין לא חושבת על קנאפי . אני אבוא ואתן את המקסימום שלי , אהיה כולי מרוכזת במשחק, וכמו תמיד אי אפשר לדעת מה יהיה".

ציפי אובזילר במשחקה מול שראפובה 27 (צילום: עודד קרני)
אובזילר. כשירה | צילום: עודד קרני

על האווירה בנבחרת הוסיפה פאר, "אנחנו מאוד נהנות כאן, האווירה מצוינת, היום אפילו השתעשענו במשחקי מיני טניס, והיה כיף". מאמני הנבחרת הישראלית ראו הבוקר גם אימון של נבחרת אסטוניה: "אנחנו מכירים אותם טוב, זה לא חידש לנו דבר".

היום נערכה מסיבת העתונאים הרשמית של שתי הנבחרות "נשאלנו את כל השאלות הסטנדרטיות, על תנאי האירוח, על האימונים, על ההכנות, לא היו הפתעות", מוסיף מור.

מנכ"ל איגוד הטניס, משה חביב הצטרף הבוקר לנבחרת ובר פנה לקהילה היהודית בטאלין , שיבואו לעודד. לרשות הנבחרת 50 כרטיסים לטובת אוהדי ישראל. הערב תתקים ארוחת הערב המסורתית של שתי המשלחות, שיחליפו גם שי צנוע, כמיטב המסורת.