שחר פאר במשחקה מול דינארה סאפינה בגביע הפדרציה (צילום: אור גץ)
פאר. ווינרית | צילום: אור גץ

שחר פאר ניצחה בסיבוב הראשון של ווימבלדון את קייטי אובראיין הבריטית 3:6 ו-5:7, עם קאמבק מדהים במערכה השניה לאחר שכבר היתה בפיגור של 5:0.

למרות שלא שיחקה טניס מושלם, פאר יכולה להיות מרוצה מהחוסן המנטלי שגילתה במערכה השניה כשלא נכנעה גם כבר כשהיא נראתה אבודה לחלוטין. פאר נהנתה מיריבה שהפגינה משחק מבולבל ביותר עם 29 טעויות לא מחויבות.

הבריטית המדורגת 127 בעולם פתחה היטב את המשחק ועלתה ל-0:2 במערכה הראשונה אך פאר השתלטה על העניינים והצליחה אט-אט לחזור למשחק, לשבור חזרה ולנצח את המערכה 3:6. המערכה השניה נפתחה בצורה קטסטרופלית עבור שחר פאר שלא הצליחה לייצר כמעט אף מהלך חיובי ואיפשרה לאובראיין לעלות ליתרון 0:5.

הכול כבר היה נראה חתום וגמור, אבל אז פאר נזכרה לשחק את הטניס הטוב שלה, דווקא על משטח הדשא הלא אהוב עליה, פאר החלה לנצח במשחקונים ולצבור ביטחון, היא לא עצרה וניצחה לא פחות משבעה משחקונים ברצף כדי לנצח 5:7 במערכה ולשחרר שאגת ניצחון, שאגה שהוכיחה על כמות הלחץ שירדה ממנה לאחר התקופה הרעה שעברה עליה.

בסיבוב השני תפגוש שחר פאר את המנצחת בין לוסי ספארובה הצ'כית לאמלי לואה.

 

רם וארליך עלו לסיבוב השני בזוגות

אנדי רם ויוני ארליך השלימו הערב את המהפך מול סקוט ליפסקי ודיויד מרטין האמריקנים כשניצחו 9:11 במערכה החמישית שהופסקה אתמול עקב חשיכה במצב של 8:8 .שני הצמדים שמרו על ההגשה ל-9:9, אנדיוני שמרו על ההגשה ל-9:10 ועלו ל-0:40 מול ההגשה האמריקנית. מרטין וליפסקי חזרו ל-30:40 אך נכנעו בנקודת המשחק השלישית.

 

ציפי אובזילר הפסידה לקלייבנובה והודחה

אכזבה גדולה לציפי אובזילר שהודחה הערב (שלישי) בסיבוב הראשון של טורניר ווימבלדון לאחר שנוצחה ע"י אליסה קלייבנובה מרוסיה, המדורגת במקום ה-42 בעולם.

אנדי רם ויני ארליך מגישים (צילום: עודד קרני)
אנדיוני. מנעו סנסציה | צילום: עודד קרני

אובזילר בת ה-35 ניסתה לחולל הפתעה ולעבור לראשונה בקריירה את הסיבוב הראשון בטורניר הדשא היוקרתי בעולם, אך היא לא יכלה מול הרעננות והמרץ של יריבתה בת ה-19.

קלייבנובה שברה את אובזילר עם פתיחת המשחק ועלתה ל-0:2, הישראלית נלחמה אך יריבתה היתה מדוייקת יותר בדרך ל-2:5. ציפי לא אמרה נואש וניצחה בשני המשחקונים הבאים, אך קלייבנובה הצליחה להתרכז ולקחת את הגיים ה-10 בדרך לניצחון 4:6 במערכה הראשונה.

במערכה השניה התסריט חזר על עצמו כשקלייבנובה שולטת ללא עוררין ושוברת את אובזילר פעמיים בדרך ל-0:5 מהיר וקליל. המשחקון השישי הלך לשובר שיוויון צמוד בו החמיצה קלייבנובה 5 נקודות משחק. בפעם השישית הרוסיה לא כשלה וניצחה במערכה ובמשחק כולו.