ציפי אובזילר במשחקה מול שראפובה 16 (צילום: עודד קרני)
אובזילר. במקום ה-115 | צילום: עודד קרני

36 שעות לפני פתיחת טורניר הדשא המסרותי של ווימבלדון כבר התפרסם דירוג הנשים החדש של ה-WTA. שחר פאר, שנוצחה השבוע בסיבוב הראשון של טורניר איסטבורן, ממשיכה לאבד גובה והשבוע ירדה שלב נוסף אל המקום ה-26.

פאר, שתפתח את טורניר הדשא מול קטי אובראיין הבריטית (127 בעולם בדירוג החדש) תמשיך לרדת בדירוג, אם לא תשחזר את הופעת הסיבוב השלישי שלה בטורניר מהעונה שעברה.

ציפי אובזילר, שהצליחה לעבור שני סיבובי מוקדמות באיסטבורן, עלתה בזכותם חמישה שלבים אל המקום ה-115 בעולם.

אובזילר שמתחה את הצוואר באיסטבורן וחזרה לישראל לטיפולים, תפתח את ווימבלדון מול אליסה קליבנובה בת ה-20 מרוסיה שעלתה השבוע למקום ה-42 בעולם.

קליבנובה ממשיכה את פס היצור הבלתי נגמר של הטניסאיתו הרוסיות וכרגע היא הטניסאית התשיעית במעלה הדירוג, הישג מדהים ויוצא דופן לטניס הנשים הרוסי.

בקרב הדור הבא, יוליה גלושקו, ירדה 4 שלבים למקום ה-535 וקרן שלמה עלתה 10 שלבים למקום ה-649. גם חן אסטרוגו הצעירה שרשמה הצלחות נאות בטורקיה הצליחה לעלות 35 שלבים בדירוג אל המקום ה-739 בעולם.

בטופ 10 הנשי שומרת אנה איבנוביץ' על המקום הראשון. מריה שראפובה חוזרת למקום השני ומפרידה שוב את שתי הסרביות, כאשר ילנה ינקוביץ' יורדת למקום השלישי.

אחריהן ללא שינוי נמצאות: קוזנצובה, דמנטייבה, סרינה, ונוס, צ'קבטדזה וסאפינה כאשר מי שסוגרת את עשר הגדולות היא מריון ברטולי שחוזרת לעשיריה על חשבונה של דניאלה הנטוחובה הפצועה.

אגנשיקה רדוואנסקה הזוכה הטרייה באיסטבורן, עולה 3 שלבים למקום ה-11, והופעה סבירה בווימבלדון תכניס אותה כבר בגיל 19 לטופ 10.