ניקולאס אלמגרו. הדהים את סודרלינג בשבדיה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ניקולאס אלמגרו. הדהים את סודרלינג בשבדיה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ניקולאס אלמגרו מספרד, המדורג 20 בעולם, הוא אלוף שבדיה הפתוחה. אלמגרו ניצח בגמר את הפייבוריט לניצחון ואלוף 2009, רובין סודרלינג החמישי בעולם, 5:7, 6:3 ו-2:6.

זהו תואר שישי לאלמגרו בקריירה וראשון השנה והפעם הוא עשה זאת מול הקהל הביתי של השבדי.

אחרי שסודרלינג הפסיד את המערכה הראשונה שהיתה צמודה, הוא הצליח לשבור את אלמגרו לראשונה במשחק ועלה ל-1:3 במערכה השניה בדרך לזכייה בה.

במצב של 2:2 במערכה השלישית, הספרדי שבר פעמיים ברציפות את השבדי וניצח. "זה רגע גדול בשבילי", אמר ניקולאס אלמגרו המאושר לאחר הניצחון.

אלמגו הוסיף: "רובין הוא שחקן מצויין, כאן בשבדיה הוא גיבור לאומי. לפני המשחק ניסיתי לדמיין שאני הוא וחשבתי איך הוא ישחק. תכננתי את המשחק כל הלילה וכל הבוקר ואכן סוף סוף ניצחתי אותו ואני מאושר". 
 

מונטנאנס אלוף ב"מרצדס קאפ" 


הספרדי, אלברטו מוטנאנס, ליקט היום תואר שני השנה אחרי שגבר על גאל מונפיס מצרפת 2:6 ו-2:1, לאחר שהצרפתי פרש עקב פציעה אחרי 55 דקות בלבד של משחק.

אלמגרו וסודרלינג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אלמגרו וסודרלינג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מונטאנס צבר 61,000 דולרים ומכונית מרצדס חדשה, בנוסף כמובן לתואר חמישי לרזומה. מונטאנס היה ראוי לתואר, לאחר שהדיח ברבע הגמר את יורגן מלצר האוסטרי, שנמצא ביכולת מצויינת לאחרונה, ואת המדורג הבכיר, חואן קרלוס פררו, בן ארצו בדרך לגמר.

מונטנאנס אמר בסיום: "היה לי שבוע מצויין. זה ניצחון מצויין עבורי ועבור ספרד, שיש לה שנה מצויינת בספורט. גם בכדורגל, גם בכדורסל וגם בטניס". מונפיס, המדורג 17 בעולם, סובב את הקרסול במשחקון האחרון של המערכה הראשונה, אך לא הצליח לסחוב במערכה השניה לאחר טיפול רפואי. מונטאנס הוא השחקן השישי מספרד שזוכה בתואר בשטוטגארט. נדאל זכה בטורניר ב-2007 ו-2005.

מונטנאס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מונטנאס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מונפיס הסביר בסיום: "זה הלך והחמיר. חשבתי שאוכל לחזור, אבל אלברט כבר הבין מה אני לא יכול לעשות ואיך להזיז אותי". זה היה גמר ה-ATP הראשון השנה של מונפיס, שחיפש תואר שלישי בקריירה.
 

סבאי אלופה בפראג 


אגנס סבאי מהונגריה חגגה תואר שני רצוף, כשניצחה בגמר טורניר החימר בפראג את ברבורה זלהובה סטריקובה המקומית 2:6, 6:1 ו-2:6. סבאי, שזכתה בשבוע שעבר בבודפשט, שברה את הצ'כית כבר במשחקון הפתיחה של המערכה הראשונה בדרך לזכייה בה.

סבאי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סבאי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ההונגריה עלתה ל-0:1 במערכה השניה, אלא שאז הצ'כית יצאה ממהלם של גמר WTA ראשון בקריירה ולקחה שישה משחקונים רצופים, כדי להשוות את מניין המערכות. סטריקובה המשיכה עם המומנטום ושברה ל-1:2 במערכה השלישית, אלא שאז סבאי חזרה עם 5 משחקונים רצופים וזכתה בתואר חמישי בקריירה לאחר שעה ו-56 דקות.

קאיה קנאפי זכתה בטורניר פאלרמו


קאיה קנאפי מאסטוניה היא אלופת טורניר פאלרמו. האסטונית ניצחה בגמר את האלופה היוצאת פלביה פנטה מאיטליה 4:6 ו-3:6. זהו התואר הראשןן בקריירה של קנאפי בת ה-25 שלמרות שבירה של פנטה בתחילת המשחק, התאוששה ושברה פעמיים במערכה הראשונה ושלוש פעמים במערכה השניה.

קנאפי. בתהליך קאמבק מרשים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קאיה קנאפי. זכיה ראשונה בקריירה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

קנאפי, חניכתו לשעבר של מאמנה של שחר פאר, פאבלו ג'יאנקופלי, חוזרת ב-2010 ליכולת שהובילה אותה בעבר למקום ה-20 בעולם ולפני כחודש הגיעה מהמוקדמות לגמר ווימבלדון.

הראל לוי עלה שלב בטורניר ה-ATP באטלנטה
הראל לוי עלה לסיבוב העליה במוקדמות טורניר ה-ATP באטלנטה. לוי (157) שלא שיחק כחודש וחצי עקב הפיכתו לאב, ניצח את רוהן בופאנה מהודו (474) 4:6 ו-6:7 (3:7) וישחק על מקום בטורניר מול ז'יל מולר מלוקסמבורג.

הראל לוי. הפסד בסיבוב השלישי (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הראל לוי. עבר שלב באטלנטה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אם לוי ינצח הוא יצטרף בהגרלה הראשית לדודי סלע. סלע יפתח בסיבוב הראשון מול דונלנד יאנג האמריקני. יוני ארליך ישתף פעולה עם הסרבי ינקו טיפסרביץ' בטורניר הזוגות.