יש תקווה ישראלית בטניס. ישי עוליאל זכה היום (ראשון) באליפות העולם לגילאי 12, בתחרות שנערכת באורנג' בול שבפלורידה. עוליאל גבר על פטריק סיידו מהאי ארובה 3:6, 1:6 בגמר והניף את הגביע היוקרתי.

חתן השמחה, ישי עוליאל, אמר לכלי התקשורת: "אני מאוד שמח, ומאוד מתרגש. אני עדיין לא מעכל את גודל ההישג. מבחינתי זאת רק ההתחלה". ג'אן פוצ'טאר, מאמנו של עוליאל, הוסיף: "אני מאוד שמח על ההישג, ישי רשם הישג נהדר ואני גאה בו. זה תהליך ארוך שהתחלנו לפני 8 שנים ואני שמח שהכל בא לידי ביטוי. אנחנו מאוד מתרגשים ומקווים שיהיו עוד הישגים רבים".

הטניסאי הצעיר הצטרף לרשימה מכובדת ביותר של זוכים בתואר, ביניהם אנדי מארי וג'ימי קונורס בגברים וג'ניפר קפריאטי ומוניקה סלש אצל הנשים. בנוסף, בשנת 2001 שחר פאר לקחה את אליפות העולם לבנות בגילאי 14.

לאחר הזכיה מי שבירך גם הוא את עוליאל היה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ששוחח עם הטניסאי הצעיר בטלפון ואמר לו: "הבאת הרבה כבוד למדינת ישראל"

הדרך לגביע הייתה חלקה עבור עוליאל, ששמט מערכה אחת בלבד. בסיבוב הראשון הוא ניצח 0:6, 0:6 את חואן הגאס מהונדורס, והמשיך עם 1:6, 0:6 על דני וו מקנדה. לאחר מכן גבר הישראלי 0:6, 1:6 על אנתוני פופירין האוסטרלי ובשמינית הגמר 4:6, 2:6 על בריאן שִי מארה"ב. ברבע הגמר התמודד עוליאל מול ג'נסון ברוקסבי האמריקני וניצח אותו 1:6, 2:6 ואתמול בחצי הגמר עשה את העבודה עם 4:6, 7:6 (4), 1:6 דרמטי.

עוליאל הוא חלק מפרוייקט "דויד סקווד", כאשר נציגי הפרוייקט ליוו אותו לתחרות בארה"ב. מדובר ביוזמה של נדבן בריטי שמממן נסיעות לתחרויות עבור ילדים ישראלים. אסי טוכמאיר, יו"ר איגוד הטניס, חלק מחמאות: "כל הכבוד להוריו של ישי על החינוך הפנטסטי, התמיכה והרוגע הנפשי שהם נותנים לילד. כמו כן, ברכות חמות לג'אן המאמן שמלווה אות ישי מגיל 5 לכל מקום בעולם וממש חי עם הילד. ברכות גם למועדון רמלה בראשות טירן בוקובזה שדאג וטיפח את ישי, ובכך הוכיחו שגם מהפריפריה אפשר להצמיח אלוף עולם. תודה רבה לדייויד קופר על התמיכה והעזרה בכל צרכיו של ישי. וכמובן כבוד גדול לישי על הדרך הקשה וההתמדה. ישי הוא שגריר למדינת ישראל בכל העולם מזה מספר שנים. אנחנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך עם עוד הרבה תארים".