נובאק ג'וקוביץ' אחרי הניצחון על סלע (צילום: רויטרס)
טופ 5, אין ספק. ג'וקוביץ' | צילום: רויטרס

דודי סלע חלם לעשות סנסציה ולהדיח בשמינית גמר טורניר ווימבלדון את נובאק ג'וקוביץ', אבל הסרבי לא השאיר לישראלי שום סיכוי וניצח בקלות 2:6, 4:6 ו-1:6.

ג'וקוביץ', המדורג רביעי בעולם, שלט מהפתיחה וינסה ללכת עד הסוף בטורניר הגרארד סלאם. הישראלי שסיפק טורניר נהדר והדיח את גונזאלס, שוטלר ורוברדו, יוכל כעת להתכונן למפגש הדייויס מול רוסיה.

סלע יחזור לארץ לקראת מפגש הדייויס מול רוסיה עם המון ביטחון, פופולריות עצומה ובונוס ענק בדמות עליה למקום ה-33 בעולם.

"התרגשתי היום וזה שיחק תפקיד במשחק", אמר סלע בסיום המשחק, "התחלתי עם התרגשות ועצבים וכך גם סיימתי. ג'וקוביץ' שחקן טוב יותר מכל אלה ששיחקתי איתם עד היום. היו לי פה ושם כמה הזדמנויות, אבל היום לא הייתי אגרסיבי".

"ניסיתי שהוא יטעה ולא הלכתי על כדורים מנצחים מספיק", הוסיף סלע, "היו לי יומיים חופשיים ואני לא רגיל לזה בטורניר. לעומת זאת, ג'וקוביץ' רגיל להגיע בכל גראנד סלאם לשבוע השני. אז זה יתרון גדול. אני מקווה בפעם הבאה לשחק טוב יותר במעמד הזה".

ג'וקוביץ' אמר במסיבת העתונאים בסיום: "ניסיתי שלא להוריד מערכו של היריב שלי היום, למרות שהייתי פייבוריט. הייתי צריך זמן בתחילת המשחק להתרגל, זה מגרש מהיר יותר מהמגרש המרכזי".

"דודי שחקן איכותי, לא מגיעים כ"כ רחוק בגראנד סלאם סתם כך. בכללי, אני שמח שניצחתי בשלוש מערכות. הייתי היום דומיננטי לאורך כל המשחק. אין ספק שסלע שחקן טוב אם הוא הגיע לשמינית הגמר. ידעתי שהוא שחקן מהיר ושעלי להיות אגרסיבי ולתקוף כל הזמן".

יואב שב: כל הכבוד לדודי

"כל הכבוד לדודי על טורניר מצוין, אני גאה בו והטורניר הזה ייתן לו הרבה להמשך השנה", אמר ל-ONE מיד בסיום המשחק מאמנו של סלע, יואב שב, שלמרות שלא נסע הפעם לווימבלדון, יש לו חלק גדול בהצלחת המחבט הישראלי הבכיר.

לשאלה האם ג'וקוביץ' היה גדול מדי עבור סלע, ענה שב: "לא הייתי אומר גדול או לא כוחות. עד השבירה בסט הראשון היה משחק שקול, סלע החמיץ אפשרות לשבור וזה תסכל אותו. במערכה שניה זה עניין של מי שישבור ראשון, ג'וקוביץ שבר, סלע החזיר שבירה אך נשבר שוב.

יואב שב, המאמן של דודי סלע (צילום: מערכת ONE)
יואב שב, המאמן של דודי סלע | צילום: מערכת ONE

"ג'וקוביץ שייך לטופ 5, זו ליגה של שחקנים ברמה אחרת. יצא גם שג'וקוביץ שיחק מצוין ולא נתן הזדמנות לדודי להוציא לפועל את תוכנית המשחק והגיע לו לנצח. דודי ייקח המון ביטחון מהטורניר, שהוא יכול לשחק על כל מיני משטחים ברמות הגבוהות ביותר ואני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי בדיוייס הקרוב".

אחרי הדייויס, סלע ייצא עם שב לסדרה ארוכה של טורנירים גדולים על משטחים קשים - החל מאינדיאנפוליס, דרך לוס-אנג'לס, וושינגטון, מונטריאול, סיניסינטי עד ל-US OPEN, בו קיים סיכוי סביר כי סלע יהיה מדורג.

עמית נאור, מנהלו האישי של ג'וקוביץ', אמר: "סלע לא יכול להתמודד עם החמישה הראשונים בעולם אבל בואו לא נשכח שמארי, ג'וקוביץ', פדרר ונדאל זה רמה אחת מעל כולם ולכן קשה מאוד. עשרה ס"מ הוא לא יוסיף בגובה. הוא צריך לתפוס אותם ביום חלש אבל קשה לתפוס שחקנים כאלה ביום חלש בשמינית גמר בווימבלדון".

"מבחינה מקצועית אם סלע רוצה לשרוד ב-30 הראשונים בעולם, הוא חייב מאמן. הוא חייב לשדרג את עצמו כדי להגיע למקום ה-20. אם אני צריך לתת לו עצה זה מאמן ברמה גבוהה ולהתאמן במקום ברמה גבוהה. עכשיו הוא יכול להרשות לעצמו עם הכסף שהוא הרוויח כאן. רק שלא יקנה לעצמו קבריולט וייצא ליהודה מכבי".