אנדי רם ויוני ארליך (צילום: עודד קרני)
אנדיוני. לא נורא | צילום: עודד קרני

אנדי רם ויוני ארליך שהודחו כבר במשחקם הראשון בטורניר רומא, איבדו השבוע לראשונה מאז אליפות אוסטרליה בחודש ינואר את מקומם הראשון בדירוג הזוגות 2008, המכונה גם המרוץ למאסטרס.

אנדיוני שהשיגו רק ניצחון בודד בעונת החימר, מאבדים את המקום הראשון לאחים בראיין האמריקנים שחוזרים בעצם למקומם הטבעי אחרי שזכו בטורניר רומא.

רם וארליך ישחקו השבוע בטורניר החימר הגדול של המבורג, השניים מדורגים 3 ועלו ישירות לשמינית הגמר שם מצפה להם עוד משחק קשה עם המנצחים בין טומי רוברדו הספרדי ולאנדר פאהס מהודו או תומס ברדיץ' מצ'כיה ודמטרי טרוסנוב מרוסיה. בדרוג הזוגות הרגיל שמרו רם וארליך על המקום השישי בעולם.

דודי סלע שלא שיחק השבוע יורד שלב למקום ה-61. הראל לוי נותר במקום ה-162 בעולם וישחק השבוע בצ'לנג'ר סן רמו באיטליה. לוי מדורג שישי בטורניר המחלק 30,000 יורו וישחק בסיבוב הראשון מול לוק סורנסן מאירלנד (260).

נועם אוקון יורד 11 שלבים אל המקום ה-270. אחריהם אמיר ווינטרוב (329), דקל וולצר (408), ועידן מרק (716).

בדירוג העולמי נותרו 9 הראשונים בעולם ללא שינוי. אלוף רומא הטרי נובאק ג'וקוביץ' המדורג שלישי מצמצם פערים משני הראשונים הנצחיים, זה ארבע שנים, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל. סטניסלס וורניקה משוויץ, פיינליסט רומא ביצע זינוק אדיר מהמקום ה-24 ישירות לטופ 10 במקום העשירי. תומס ברדיץ' הצכי עוזב את העשירייה ויורד ל-11.

 

פאר עדיין 18, אובזילר  98

שחר פאר - תנסה להשיג מדליה בבייג'ין (צילום: עודד קרני)
שחר פאר. דורכת במקום | צילום: עודד קרני

שחר פאר העוברת תקופה מנטלית קשה, הודחה בסיבוב הראשון בברלין ופרשה השבוע מטורניר רומא עקב פציעה בכתף ימין ולא ברור עדיין מתי תחזור לסבב. בדירוג העולמי היא עדיין במקום ה-18 אם כי ויקי אזרנקה חברתה הטובה רחוקה מרחק ניצחון אחד מלעקוף את פאר בשבוע הבא.

ציפי אובזילר שהודחה במוקדמות ברלין נותרה במקום ה-98 בעולם , תתאמן השבוע ותחזור לסבב בשבוע הבא בטורניר איסטנבול. אחריהן בדרוג קרן שלמה (730), יוליה גלושקו (755) וחן אסטרוגו (942).

בדירוג הזוגות העולמי עלתה פאר, שהגיעה לחצי גמר טורניר ברלין עם ויקי אזרנקה, אל דרוג שיא - 14 בעולם. בכך לראשונה עובר שיא דירוג הזוגות של פאר את דרוג השיא שלה ביחידים בתחילת 2007, 15.

בדירוג העולמי ג'סטין הנין שנמצאת במשבר קשה עדיין ראשונה. מריה שראפובה עולה למקום השני למרות שלא שיחקה השבוע על חשבונה של אנה איבנוביץ' הסרבית שירדה למקום השלישי לאחר שלא הגנה על תוארה בברלין.

ילנה ינקוביץ עולה ל-4 על חשבונה של סבטלנה קוזנצובה שיורדת למקום החמישי. סרינה וויליאמס שישית, אלנה דמנטייבה קיפצה שלביים למקום השביעי, כשאנה צ'אקבטדזה וונוס וויליאמס יורדות שלב ל-8 ו-9 בהתאמה. סוגרת את העשירייה, דניאלה האנטוחובה הסלובקית.