זבונרובה (צילום: Julian Finney, GettyImages IL)
ורה זבונרובה מתקרבת לחצי הגמר בדוחא | צילום: Julian Finney, GettyImages IL

ורה זבונרבה ניצחה הערב (רביעי) בפעם השניה בדוחא את אנה איבנוביץ', שלה היה זה הפסד שני רצוף, 3:6, 6:3 ו-4:6 והבטיחה כמעט סופית עליה לחצי הגמר מהבית הלבן, בפעם הראשונה בקריירה.

איבנוביץ', לעומתה, מחוץ לתמונת חצי הגמר כמעט סופית. רק ניצחון מפתיע של סבטלנה קוזנצובה על ילנה ינקוביץ' מחר, יתן פתח של סיכוי לסרבית, במידה וזבונרבה תצליח אף היא לנצח את ינקוביץ'.
זבונרבה פתחה חזק עם שבירה ל-0:2. איבנוביץ' שברה בחזרה ל-1:2, אך זבונרבה המשיכה להכות ווינרים ברמת ריכוז גבוהה, בדרך לשבירה נוספת ואחריה שמירה ל-1:4.

במצב של נקודת שבירה לזבונרבה במשחקון הבא, איבנוביץ' רצה לכסא, התלוננה על סחרחורות, אבל אחרי בדיקה רפואית קצרה חזרה למגרש והצליחה לשמור על ההגשה ל-2:4. אלא שזבונרבה לא איבדה את המומנטום ושמרה על ההגשה עם ביטחון בדרך ל-3:6 במערכה הראשונה.
איבנוביץ' חזרה בגדול במערכה השניה, שברה ל-0:2, והצילה נקודת שבירה בדרך ל-0:3. השתיים שמרו על ההגשה, אבל כשאיבנוביץ' הגישה למשחק ב-3:5, היא פספסה נקודת מערכה וזבונרבה חזרה ל-4:5.

הרוסיה פיגרה 30:0 במשחקון הבא והצילה עוד שתי נקודות מערכה בדרך ל-5:5, כשאיבנוביץ' נשארה מאוד מתוסכלת, אבל התגברה וניצחה בשובר השוויון, שהיה מרתק שלעצמו 5:7.

אחרי שעה ו-45 דקות עלו השתיים למערכה השלישית, בה היה תורה של זבונרבה לפרוץ עם 0:3, בדרך ל-2:4 והגשה למשחק במצב של 3:5, אבל הפעם היה תורה להילחץ, והיא החמיצה נקודת משחק ונשברה ל-4:5. למרות זאת, הבגרות המנטלית החדשה של זבונרבה , גרמה לה לשבור במשחקון הבא בדרך לניצחון.

ונוס הבטיחה את העליה
ונוס וויליאמס הבטיחה מעשית את מקומה בחצי הגמר מהבית החום כשניצחה את האלופה האולימפית אלנה דמנטייבה, 4:6 ,6:4 ו-3:6. זה היה ניצחונה השני של ונוס בטורניר, אחרי שאתמול גברה בשתי מערכות על השניה בעולם, דינארה סאפינה. ונוס צריכה עוד לשחק מול אחותה סרינה בעוד יומיים, אבל רוב הסיכויים, שהמשחק בין האחיות יהיה בסופו של דבר לפרוטוקול בלבד. דמנטייבה שסוף סוף זכתה לנצח מערכה בטורניר, צריכה לנצח בשני משחקיה הבאים, מול סרינה וסאפינה, כדי לנסות לעלות לשלב הבא.

דמנטייבה פתחה את המערכה הראשונה עם שבירה לטובתה, אך ונוס שברה בחזרה פעמייים ל-1:3. נדנדת השבירות המשיכה, אלנה צמצמה ל-2:3, ונוס שברה ל-2:4, וכך המשיכו השתיים לשבור האחת את השנייה, עד השבירה הסופית של ונוס ל-4:6, בזכות הפעם היחידה במערכה בה שמרה על ההגשה שלה, ואצל ונוס זה עניין נדיר למדי.

ונוס וויליאמס (צילום: רויטרס)
ונוס וויליאמס הבטיחה את העליה | צילום: רויטרס

דמנטייבה שברה שוב בפתיחת המערכה השניה ל-0:1 והצליחה לשמור על ההגשה לראשונה במשחק ל-0:2, אבל במצב של 1:2 ו-0:40, שוב איבדה ריכוז, הפסידה חמש נקודות רצופות וונוס הישוותה ל-2:2. דמנטייבה שברה על האפס ל-3:4, במצב של 3:5 החמיצה נקודת מערכה, אך אוסף שגיאות של ונוס העניק לה את המערכה הראשונה מזה שלוש שנים בטורניר מאסטרס הנשים, עם 4:6.

האלופה האולימפית המשיכה עם המומנטום גם במערכה השלישית, כששברה ועלתה ל-0:2, אבל המשחק ההפכפך שוב חזר אל וונוס שהשוותה ל-3:3. במשחקון הבא דמנטייבה החמיצה נקודת שבירה ואת הצ'אנס האחרון שלה, ונוס זכתה בשלושת המשחקונים הבאים והבטיחה כמעט סופית את מקומה בחצי הגמר.