שחר פאר - תנסה להשיג מדליה בבייג'ין (צילום: עודד קרני)
שחר ממשיכה בירידה | צילום: עודד קרני

ההתדרדרות של הטניסאית הישראלית, שחר פאר, נמשכת. היום (שלישי) נוצחה הישראלית בסיבוב הראשון של טורניר החימר הקטן בברצלונה (ע"ס 140,000 דולרים) ע"י המדורגת 102 בעולם, נוריה לגוסטרה ויווס, הספרדיה 5:7 ו-2:6.

פאר, שנמצאת במשבר עמוק וצנחה השבוע למקום ה-25 בעולם, דורגה ראשונה בטורניר ורשמה שפל נוסף כשנוצחה בסיבוב ראשון של טורניר מדרגה 4, הטורניר הכי נמוך בסבב ה-WTA, הפסד שכמוהו לא ידעה מאז טורניר אוקלנד בינואר 2006.

זהו הפסדה הרביעי הרצוף של פאר בסבב, והשלישי ברציפות בסיבוב ראשון לאחר ההדחות המוקדמות ברומא לסאבין ליסיקי הגרמניה (102) וברולאן גארוס לסטוסר האוסטרלית (149 בעולם).

המשחק הופסק אמש (שני) עקב חשיכה במצב של 5:5, לאחר שהספרדיה הקטנה (1.56 מטר) והעקשנית כבר הוליכה 1:4. כשחודש המשחק היום בצהריים, הצליחה הספרדיה לקחת את שני המשחקונים שהכריעו לטובתה את המערכה ל-5:7. במערכה השניה עלתה הספרדיה ל-0:2, פאר החזירה שבירה ל-2:3, אולם שוב איבדה את ההגשה ל-2:4.

הספרדיה לקחה גם את שני המשחקונים הנוספים ושלחה את פאר להתכונן לעונת הדשא הקצרה, שאולי ממנה תבוא לישראלית בת ה-21, קצת נחת אחרי עונת חימר איומה בה ניצחה פעמיים בלבד בטורניר קטן בפראג ולקראת סיומה פיטרה את שני מאמניה, גבי אורפי וקונצ'יטה מרטינז, שהיו אמורים מאמנים המתמחים בחימר.