ציפי אובזילר (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
ציפי אובזילר. "רוצה לתרום לדור הצעיר" | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

ציפי אובזילר עורערכה מסיבת עיתונאים בה הודיעה רשמית על פרישה ממשחק טניס פעיל. האירוע המרגש הועבר אליכם בשידור חי ובחינם ב-ONE TV LIVE.

מאמן נבחרת הפדרציה ליאור מור, מנכ"ל איגוד הטניס משה חביב, מאמן הטניס עודד יעקב ומאמן הכושר של ציפי, רונן בגה, הגיעו לחלוק כבוד במעמד הפרישה של הטניסאית הוותיקה.

אובזילר בת ה-36 למעשה לא שיחקה בסבב ברוב עונת 2009. הקריירה של אובזילר ידעה עליות ומורדות רבים. היא החלה את הקריירה בגיל צעיר והגיעה לסביבות המקום ה-150 בעולם, פרשה מטניס לפני 7 שנים אך המשיכה לשחק בגביע הפדרציה.

באחד המשחקים, מול נבחרת ארה"ב, הפגינה אובזילר יכולת משובחת מול לינדזי דבנפורט ומוניקה סלש. כתוצאה מכך פנתה אליה קפטן נבחרת ארה"ב בילי ג'ין קינג, ותהתה מדוע היא לא משחקת בסבב.

אובזילר הבינה את הרמז, ובעזרת ספונסר חדש חזרה לשחק טניס מקצועני בגיל בו שחקניות רבות פורשות. בשנת 2007 השיגה הישראלית את דירוג השיא שלה, המקום ה-75 בעולם.

הישג השיא של אובזילר בטורנירי ה-WTA היה עליה לגמר ג'ואנגג'ואו, שם הפסידה לוורג'יני רוזאנו מצרפת. כמו כן זכורה הופעתה של אובזילר באליפות ארה"ב, כשלקחה מערכה מהמדורגת 1 בעולם, ז'סטין הנין, וכן הופעתה ברולאן גארוס לפני שנה וחצי, שם מתחה את ונוס וויליאמס למערכה שלישית.

למרות הכל, אין ספק שגולת הכותרת של הקריירה של אובזילר הייתה הופעתה בגביע הפדרציה, בו רשמה שיא הופעות עולמי, המשתווה לישראלית נוספת, אנה סמאשנובה. אובזילר, לצידה של שחר פאר, הובילה את ישראל לבית העליון ובו 8 הנבחרות הטובות בעולם בטניס נשים, כשהיא שותפה מלאה להישג ומביאה נקודות חשובות כמעט בכל מפגש.

אובזילר פתחה את דבריה בהתרגשות גדולה ואמרה: "שלום וצהריים טובים לכולכם, ראשית תודה לאלה שבהתראה כה קצרה באו. היום מגיעה לסיומה תקופה ארוכה, נכבדת ואם יורשה לי מכובדת בחיי. הגעתי לכלל הכרעה ולרצון הלב שרוצה להמשיך לרגש ולהתרגש. השאיפה העזה של כל ספורטאי. מבחינתי העת הנכונה הגיעה, החלטתי לפרוש מקריירת טניס משחק פעילה מקצוענית".

"אני מודה על מדינה נפלאה וקטנה שנתנה לי במה לקריירה גדולה. תמיד לכל אורך שנות הקריירת המשחק הפעילה והארוכה שלי התרגשתי לשיר את ההמנון הלאומי שלנו".

אובזילר הודתה למספר אנשים שהשפיעו עליה בקריירת המשחק: "כאן בהרצליה הכל החל, יד ביד צעדתי עם אמי למגרשי הטניס ברמה"ש. על המגרש הדריכה חווה אשכנזי שהחליטה לקלוט אותי. חווה לא שכחתי, אלמלא ההחלטה שלך הכל היה יכול להיות שונה. תודה ליואב חביב ולד"ר חיגר. תודה למאמן הכושר יואב בגה על עבודתך המסורה שעזרה לי לשמור על כושר משחק נטול פציעות".

"תודה למאמן היקר באדם, עודד יעקב. היית עבורי כחבר, כמאמן. תמיד ידעתי שבכל זמן ובכל מצב תמצא בעבורי בתקופות טובות וטובות פחות. אם כבר אני מזכירה את נבחרת הפדרציה אז תודה ראשונית מגיעה לשלמה גליקשטיין, קפטן הפדרציה הראשון שלי. ההחלטה שלך לצרף אותי לפני 16 לסגל הנבחרת פתחה לי את הדלת לקריירה מופלאה שבשיאה אני מחזיקה את שיא ההופעות, 61".

"תודה לך ליאור על העצות ועל האמון ההדדי. תודה למאמן הנבחרת תומר דן. זה גם מקום למילה של פרידה מכל חברותי בכל שנותי בסגל הנבחרת, אני מאחלת לכם בהצלחה".

"ברשותכם אבקש להודות גם לאיגוד הטניס הישראלי ולאנשיו. רבים מהנוכחים כאן הם שיקוף מדויק של הקריירה שלי. אני רוצה להודות לחברי הקרובים על שנים של תמיכה והתעניינות".

"משפחתי שלי, חוויתם איתי את הכל ללא מעצורים, רגעי אושר לצד רגעי תסכול, צחוק ובכי, עצב ושמחה, בלעדיכם כל זה לא היה קורה ולא היה אפשרי. הייתם שם איתי בזמן האמת. אז עכשיו הזמן להחזיר בפה מלא, אני אוהבת אתכם".

"החלק המקצועני והפעיל מגיע היום לסיום אבל ככל שיהיה תלוי בי בכוונתי לפעול בענף. לתרום מהידע שלי ומהיכולות שלי למען קידום דור מושלם".

"אם ליאור יחליט שהוא רוצה אותי בנבחרת ואני אראה שאני מוכנה מבחינה פיזית לשחק אז כמובן שאני לא אגיד לא".

מאמן הטניס, עודד יעקב: "את 21 שנות הכרותינו אי אפשר לסכם בכמה פסקאות אז תסלחי לי ציפי. יש המון מה לספר על אדם שכמוך. את יודעת תמיד להביט אל האופק, יש לך חלומות ואת יודעת לעשות את הדרך הפשוטה לאחור, את תמיד יודעת להתמקד בפרטים הקטנים. הכלל הראשון הוא הרצון והאמונה, הכלל השני והמיוחד הוא להיות מה שאת לכבד את האחרים ולהמשיך לטפס הלאה".

"המחויבות שלך לדגל יכולה ללמד הרבה. בכל 61 הופעותייך נתת את כל מה שהיה לך ופשוט גירדת את המגרש. היית החוליה המרכזית והמנהיגה השטקה שהובילה להישג היסטורי שהשיגה נבחרת הפדרציה של ישראל בהעפלתה לשמונה הגדולות. נותר לי להגיד תודה על הזכות שהייתה לי לאמן אותך, להיות הקפטן שלך ולהשאר המעריץ מספר אחד שלך".

קפטן נבחרת הפדרציה, ליאור מור: "אני חושב שהנחישות ומוכנות שלך להגיע תמיד לבנחרת הם לא דבר שמובנים מאליהם, אני חושב שתמיד הוכחת שהרצינות שלך וההירתמות שלך לדגל הם דוגמה לכל ספורטאי בכל ענף. אין לי ספק שהתכונות שהוכחת בענף הטניס הישנה שלך לצערי יובילו אותך להישגים ולמצוינות שהוכחת בענף הטניס ואני מאחל לך הצלחה בקריירה הבאה שלך שלא תהיה, כל סוף הוא התחלה של דבר חדש".