מארי. שוב מול פדרר (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
מארי. שוב מול פדרר (gettyimages) | צילום: ספורט 5
טורניר המאסטרס היוקרתי בשנחאי הולך ומתקרב לשלבים הסופיים שלו, וכרגיל, בשלבים האלו אפשר למצוא בערך את אותם שמות. בהיעדרו של רפאל נדאל הפצוע, ה-"טופ 3" של עולם הטניס - רוג'ר פדרר, נובאק דיוקוביץ' ואנדי מארי, הבטיחו היום (שישי) את העפלתם לארבעת האחרונים. בנוסף אליהם, גם תומאס ברדיץ' יהיה שם כדי להבטיח צמד מפגשים מרתק. 

הראשון שעשה את הצעד לחצי היה הסקוטי, אלוף ארצות הברית הטרי. מארי (3 בעולם) הזיע מול ראדק סטפאנק (צ'כיה, 41), איבד מערכה, אך התעשת בדרך ל-6:4, 2:6, 3:6 רק לאחר שעתיים ו-18 של טניס. מארי, כאמור, הציג יכולת רעה בסט הראשון ולא הצליח לייצר ולו נקודת שבירה אחת, אך במערכה השניה הוא חזר לעצמו ולמרות אחוזי הגשה ראשונה מזעזעים (42%) הוא הצליח לנצח. בסט הקובע מארי כבר היה טוב הרבה יותר, שבר פעמיים והבטיח עליה.

בחצי הגמר, כמובן, מחכה לו משוכה גבוהה הרבה יותר, בדמות הטניסאי המעוטר בהיסטוריה. השניים, שנפגשו בגמר ווימבלדון (בו ניצח השווייצרי) ובגמר האולימפי השנה (בו ניצח מארי) יילחמו שוב על מקום בגמר. פדרר (1 בעולם) התגבר על מארין צ'יליץ' (קרואטיה, 10) בתום 81 דקות 3:6, 4:6. במערכה השניה, במצב של 3:5 לטובתו, פדרר הגיש למשחק ונשבר, אלא שהוא ידע לתקן ולהחזיר מיד שבירה כדי להגיע לעוד חצי גמר.

החצי השני מבטיח מסשחק מסקרן גם כן. דיוקוביץ' (סרביה, 2) לא ליקק דבש מול טומי האס (גרמניה, 21) אבל זכה בניצחון רביעי בקריירה מולו אחרי 3:6, 3:6 בתום שעה ועשרים דקות. שבירה אחת הספיקה לנולה במערכה הראשונה כדי לעלות ל-0:1. הסט השני היה רווי שבירות, כאשר הגרמני הצליח לקחת שני משחקונים על ההגשות של הסרבי, אלא שהמדורג 2 עשה זאת 4 פעמים וטס לניצחון.

היריב של דיוקוביץ' בשלב הבא הוא ברדיץ' (צ'כיה, 7), אחרי שדילג מעל ג'ו ווילפריד טסונגה (צרפת, 6). שניים מהטניסאים הטובים בסבבף שטרם זכו בגראנד סלאם, נלחמו למשך יותר משעה וחצי, בסופה הצ'כי זכה בניצחונו שני בקריירה מתוך שלושה מפגשים מול הצרפתי. אחוזי הגשה ראשונה נוראיים של טסונגה (45%) ושבירה אחת סידרו לברדיץ' 0:1. בסט השני השניים הלכו עד לשובר שיוויון אחרי שאף אחד מהשחקנים לא הצליח לשבור את יריבו. ברדיץ' היה חד יותר בדרך ל-4:7 ומפגש מסקרן עם דיוקוביץ'.