שחר פאר באה בטענות לשיפוט (צילום: אור גץ)
פאר. תביא עוד נקודה? | צילום: אור גץ

היום הראשון בקרב ההישרדות בין ישראל ואסטוניה על המקום בבית העליון השני בשנה הבאה, הסתיים כצפוי ב-1:1. שני המחבטים הבכירים של שתי הנבחרות, השיגו נצחונות צפויים. קאיה קאנפי, 19 בעולם, הביסה את ציפי אובזילר 1:6 ו-3:6. שחר פאר הביסה יותר בקלות את מרט אני, 111 בעולם, 1:6 ו-0:6. 

שחר פאר אמרה לאחר המשחק: "השגתי את הנקודה שהייתי צריכה. נקווה שנשיג עוד שתיים מחר וננצח. שיחקתי היום מאוד יציב וזה מה שהוביל לנצחון. מחר מול קאנפי הכל פתוח. שתינו שחקניות טובות ויהיה משחק טוב". 

הקפטן ליאור מור אמר מיד אחרי המשחקים ל-ONE: "התוצאה היום היתה צפויה. השיקול לשים היום את ציפי אובזילר היה כדי לנסות ובכל זאת להביא עוד נקודה כבר היום. אבל אנחנו לא תאבי בצע, 1:1 זו תוצאה טובה אחרי היום הראשון".

"השגנו עוד קצת זמן משחק של ציפי על המגרש, לפני המשחקים החשובים שלה מחר וגם זה היה שיקול בבחירתה של ציפי. היום האסטונית היתה חזקה מדי בשבילה, קאנפי הגישה הגשות ראשונות עוצמתיות מאוד וגם השיגה אחוזים מדהימים בסרב הראשון. היא היתה טובה מדי היום".

"שחר שיחקה היום טניס מצוין. בוא נגיד, לא הייתי רוצה להיות הקפטן מצידו השני של המגרש שמולו שחקנית כזו. המץ'-אפ של שחר מול קאנפי יהיה מאוד שונה מחר. לשחר סגנון אחר לגמרי, היא זזה אחרת על המגרש, יש לה עוצמות, היא שחקנית שמאוד לוחמת ומחזירה המון כדורים. העוצמות החזקות של קאנפי יכולות לגרור נקודות מצוינות אבל גם טעויות, אבל היום זה לא קרה לה הרבה. מול שחר זה יהיה שונה".

לגבי המשחק בין אובזילר לאני הוסיף מור: "שתיהן מאוד דומות, גם בוותק, גם בנסיון וגם בסגנון המשחק. הכל יכול לקרות מחר. גם היום ציפי באה מאוד נחושה ונלחמה מול טניס נהדר. נבוא מחר מוכנים וננסה להשיג את שתי הנקודות החסרות".

לאחר מסיבת העתונאים, שחר המשיכה להכות כדורים על המגרש, כמו שהיא נוהגת תמיד וגם הבנות הצעירות התאמנו. יו"ר האיגוד מיכאל קלייין אמר ל-ONE מאסטוניה: "אני שמח שסיימנו את היום עם 1:1. השחקניות עשו את המקסימום. נקווה להמשך טוב מחר".