דודי סלע זכה היום (שישי) באליפות ישראל בטניס שהתקיימה ברעננה, אחרי שניצח בגמר את אמיר ויינטרוב 4:6 ו-5:7.

ויינטרוב, שהפתיע בחצי הגמר את הראל לוי, הציג רגעים של טניס גדול לצד יותר מדי טעויות עם החמצות ממצבים טובים, אחרי ראלים מצויינים של שני השחקנים. במשחק במוקדם זכתה שחר פאר באליפות הנשים, לאחר שניצחה את יוליה גלושקו 3:6, 0:6.

בתחילת המשחק היה נראה שסלע בדרך לניצחון קל במיוחד, כאשר עלה ל-0:3 במשחקונים. ויינטרוב הציג קאמבק נאה, שבר את המשחקונים של סלע והגיע ל-3:5 ולבסוף הפסיד 3:6 את המערכה הראשונה.

המערכה השניה התחילה עם תנופה אדירה של ויינטרוב, שהצהיר את כוונותיו כבר מהמשחקון הראשון. ויינטרוב לא איבד את חמשת המשחקונים הראשונים שהוא הגיש במערכה הזו, כאשר הוא נותן מאבק גם להגשות של סלע העדיף.

ברגעים המכריעים של המשחק סלע הוכיח עליונות ושבר את ההגשות של ויינטרוב במצב של 5:5 במערכה השניה, ומיד המשיך לניצחון קל במשחקון האחרון. דודי סלע החזיר לעצמו את התואר 'אלוף ישראל', אחרי שהראל לוי זכה בו בשנתיים הקודמות.

דודי סלע ואמיר ויינטרוב. הפייבוריט זכה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דודי סלע ואמיר ויינטרוב. הפייבוריט זכה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בטקס הסיום וחלוקת הגביעים אמר אמיר ויינטרוב: "אני רוצה להודות ללימור לבנת שנתנה לנו את הכבוד, אני לא יודע אם כולם יודעים כמה המשפחות שלנו סובלות וכמה הם מקריבים בשבילנו, כיף להגיע למעמד כזה ולהחזיר להם קצת. לכל הצוות שאירגן את התחרות היה כיף לא נורמלי. כיף גדול לשחק מול קהל ישראלי"..

ויינטרוב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ויינטרוב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אמיר ויינטרוב אמר בסיום הטקס: "נכנסתי למשחק רק במערכה השניה וחבל. יש לי עכשיו חצי שנה בלי להגן על נקודות, כך שאני יכול לרוץ קדימה. אין ספק שעם הרמה שהפגנתי בימים האחרונים, אני יכול לטוס קדימה בדירוג. זה יעניק לי המון ביטחון להמשך השנה".

סלע ופאר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סלע ופאר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE


האלוף, דודי סלע, אמר בטקס: "אני קצת לחוץ, שחר ואמיר דיברו יותר טוב מלימור לבנת. אני רוצה להודות למשפחת ברק, כבוד גדול לשחק לפניהם. הגעתי לפה וחיפשתי חנייה שעה, לא האמנתי שיגיעו כל כך הרבה אנשים. אני רוצה להודות לכל השופטים שעשו עבודה מדהימה ולאוספי הכדורים שכמו תמיד, אוספים את הכדור טוב מאוד".

דודי סלע אמר אחרי הטקס: "החזרתי את התואר הביתה, היה משחק טוב היום. אמיר ויינטרוב משחק הרבה מעבר לדירוג שלו. הוא הדהים אתמול את הראל וגם היום נתן לי פייט גדול וכל הכבוד לו. אני מאושר להיות שוב אלוף ישראל וחושב רק קדימה על תחילת העונה".

ויינטרוב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ויינטרוב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אמיר הפתיע אותי מאוד באיך שהוא שיחק, שיהיה לו בהצלחה בהמשך", אמר סלע על יריבו והוסיף לסיום: "אני רוצה להודות למשפחה שלי ולאבא שלי וגם למרינה שהגיעה מאיטליה. אני רוצה להודות גם ליואב שב, שכל השנה עזר לי מאוד ולמאיר מהטניס ברמת השרון שמאכיל אותי כל יום, בלעדיו לא הייתי פה תאמינו לי או לא. להתראות בשנה הבאה".

מערכה ראשונה: 3:6 לדודי סלע
משחק גמר הגברים נפתח לאחר ששחר פאר הוכתרה באלופת ישראל לנשים במשחק המוקדם. ויינטרוב פתח את המשחק עם בק-הנד קטלני והפתיע מהרגע הראשון. סלע מיד הפך ל-15:30 אחרי שהריץ את ויינטרוב מצד לצד, וסיים את המשחקון בקלות.

דודי סלע. יוגרל גם הוא לטורניר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דודי סלע (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המשחקון השני היה צמוד והגיע עד ל-40:40 אחרי כמה מכות יפות של ויינטרוב, אך גם אותו סלע ניצח. במצב של 0:15 לויינטרוב, סלע רץ מצד לצד והחזיר כדור נהדר מעל ראשו של המדורג 577 בעולם. במשחקון השלישי ויינטרוב הצליח לזכות בשתי נקודות, אך שוב הפסיד.

במשחקון הרביעי ויינטרוב הגיע למשחק,  עלה לעלה ליתרון של 0:40 וגם ניצח וצימק ל-1:3. סלע מיד התעשת ועלה ל-0:40, אבל ויינטרוב לא ויתר והחזיר שתי נקודות יפות משלו, אחרי ראלים ארוכים. סלע לבסוף זכה במשחקון היפה במשחק עד אותו רגע.

את המשחקון השישי ויינטרוב פתח טוב ועלה ל-0:40. סלע החזיר עם שתי שלוש נקודות קלות. ויינטרוב עשה טעות כפולה בהגשה ומיד החזיר אחרי ראלי יפה מאוד. ויינטרוב שוב עשה שגיאה כפולה ושוב החזיר עם מכה רכה אחרי ראלי יפהפה. האנדרדוג במשחק שוב בעט בדלי עם שתי החטאות לא מחוייבות, וסלע עלה ל-1:5.

דודי סלע (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דודי סלע (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אמיר ויינטרוב שיחק טוב מאוד במשחקון הבא, שבר את ההגשות של סלע וצימק ל-2:5. האנדרדוג קיבל הרבה ביטחון אחרי השבירה במשחקון הבא ניצח בעקבות יכולת מצויינת. גם המשחקון האחרון של המערכה לא היה קל לדודי סלע, אך הוא הצליח לזכות ולעלות ל-0:1.

מערכה שניה: 5:7 לדודי סלע
ויינטרוב התחיל חזק מאוד את המערכה השניה, עלה מיד ל-0:40 ולקח את המשחקון. סלע נראה הרבה יותר טוב במשחקון השני ולקח אותו בקלות רבה ללא מענה. ויינטרוב עלה למשחקון השלישי כמו מלוע של תותח וניצח אותו ללא מענה של סלע.

אמיר ויינטרוב. הודח בחצי הגמר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ויינטרוב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גם למשחקון הרביעי ויינטרוב עלה מצויין וזכה ביתרון של 15:30, אבל סלע מיד חזר לעניינים וניצח, 2:2. ההגשות של ויינטרוב השתפרו במהלך המשחק ובמשחקון הבא נראה שיש לנו שחקן חדש על המגרש, כאשר הוא ניצח בקלות רבה ועלה ל-2:3.

סלע לקח בקלות את המשחקון הבא ונראה היה שווינטרוב יוצא מקצב המשחק שלו, סלע עלה ל-0:40. ויינטרוב השווה ל-40:40 אחרי קאמבק נהדר וניצח את המשחקון החשוב. סלע מיד התעשת וניצח משחקון ללא מענה, 4:4.

ויינטרוב שוב שמר על קור רוח ועלה ל-30:40, אבל פיספס הזדמנות גדולה לקחת את המשחקון אחרי ראלי מצויין של שני השחקנים. בסופו של דבר ויינטרוב זכה במשחקון ועלה ל-4:5 מדהים. סלע ביצע שגיאה כפולה במצב של 0:30 וניתן היה לחוש במתח על המגרש. סלע ניצח את המשחקון, 5:5.

דודי סלע (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דודי סלע (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ויינטרוב המשיך להרשים, לצד קצת יותר מדי טעויות לא מחויבות. המשחקון הגיע למצב של 40:40 והמתח עלה לשיא. סלע שבר את המתח עם בק-הנד נהדר וזכה במשחקון בשבירה חשובה מאוד, שנתנה לו להשיג כדי לזכות במשחק ובטורניר.

במשחקון האחרון המשחק דודי סלע נראה הרבה יותר משוחרר. הנקודה היפה במשחק הגיעה במצב של 0:30, כאשר סלע שוב החזיר כדור גבוה מצויין, וכעבור כמה שניות סגר משחקון קל, ומשחק לא קל בכלל, 3:6 ו-5:7.