שחר פאר חובטת (צילום: מערכת ONE)
הישג נאה נוסף. פאר | צילום: מערכת ONE

שחר פאר, המדורגת 49 בעולם, עלתה יחד עם שותפתה הארגנטינית ג'יסל דולקו לגמר טורניר הזוגות באינדיאן וולס, אחרי שגברו על צמד הספרדיות נוריה לגוסטרה ויווס ומריה חוזה מרטינז סאנצ'ז, בתוצאה 3:6 ו-3:6.

במערכה הראשונה פאר והארגנטינית השיגו שלוש שבירות בדרך לניצחון 3:6. המערכה השניה נפתחה ב-2:2, אך הישראלית ודולקו צברו מומנטום ועלו ל-2:5. למרות שנשברו במשחקון הבא, הצמד שוב שבר וניצח 3:6 במערכה השניה ובמשחק כולו.

פאר יכולה לזכות בטורניר הזוגות, אחרי שהודחה ביחידים. פאר הפסידה בשמינית הגמר ביחידים לויקטוריה אזרנקה בת ה-19 מבלארוס, 11 בעולם, 7:5 ו-6:4, לאחר מאבק צמוד שארך כשעה ו-50 דקות.

את אותה אזרנקה תפגוש פאר במשחק הגמר, אחרי שהבלארוסית עברה את חצי הגמר יחד עם זבונרבה, לאחר שהצמד גבר על קירילנקו ופאנטה 6:7 ו-1:6.

פאר הוסיפה למאזנה על ההישג בזוגות 26,000 דולרים, ובסה"כ תצא מהטורניר עם לפחות 58,000 דולרים.

מערכה ראשונה - 3:6 לשחר פאר וג'יסל דולקו

צמד הספרדיות פתחו את המשחק מצוין כשלא איבדה נקודה במשחקון הראשון, שמרו על ההגשה ועלו ל-0:1. פאר ודולקו הוליכו התקשו קצת יותר בהגשה שלהו, אבל הצליחו להשוות את התוצאה.

הישראלית ודולקו הובילו 15:30 במשחקון הבא, אך וויוס וסאנצ'ז לקחו את שלוש הנקודות הבאות ועלו ליתרון 1:2. הצמד הישראלי-ארגנטיני לא התקשה לשמור על ההגשות ולהשוות את התוצאה.

פאר ודולקו ניסו לשבור את יריבותיהן וכבר עלו ל-0:30. המשחקון הלך להארכה, בה הצליחו הישראלית ושותפתה לשבור ולעלות ליתרון 2:3. לויווס וסאנצ'ז היתה נקודת שבירה במשחקון הבא, אבל הן לא הצליחו לנצח ונקלעו לפיגור 4:2.

במצב של 30:30 במשחקון הבא פאר ודולקו זכו בשתי הנקודות הבאות והמשיכו את המומנטום עם שבירה נוספת, ועלו ליתרון 2:5 לפני משחקון הגשה. במשחקון הבא שוב הספרדיות פיספסו נקודת שבירה והלכו להארכה, אך ויווס וסאנצ'ז לא ויתרו, השיגו שבירה ונשארו בתמונת המערכה - 5:3.

פאר ודולקו ניסו שוב להשיג שבירה ולנצח את המערכה וניצלו טעות כפולה כדי לעלות ל-15:40 ולהשיג שתי נקודות מערכה. הספרדיות צימצמו, אך פאר ודולקו לא פיספסו את ההזדמנות הבאה וניצחו במערכה 3:6 אחרי שבירה נוספת.

מערכה שניה - 3:6 לשחר פאר וג'יסל דולקו

המומנטום של פאר ודולק נמשך בפתיחת המערכה השניה, כששמרו על ההגשה ועלו ליתרון 0:1. הישראלית ושותפתה לא הצליחו הפעם להשיג שבירה, ויווס וסאנצ'ז הצליחו להשוות.

הספרדיות עלו ל-15:40 במשחקון ההגשה, אבל פאר ודולקו הצליחו להשוות ל-40:40. ויווס וסאנצ'ז לקחו את הנקודה בהארכה והישוו את התוצאה במערכה השניה ל-2:2.

הישראלית ודולקו המשיכו להסתדר בקלות במשחקוני ההגשה, ניצחו בקלות ושוב לקחו את היתרון - 2:3. במשחקון הבא הספרדיות הסתבכו ונקלעו לפיגור 40:30, פאר והארגנטינית לא פיספסו את הצ'אנס, השיגו שבירה ועלו ל-2:4.

ויווס וסאנצ'ז הצליחו להשוות ל-40:40 במשחקון הבא ולקחת את הנקודה בהארכה. השבירה הראשונה של הספרדיות במערכה השניה הביאה ל-3:4 לזכות פאר ודולקו.

פאר ודולקו הישוו ל-30:30 במשחקון הבא ושוב השיגו שבירה, השניה במערכה הזו, עלו ליתרון 3:5 עם הזדמנות לנצח את המשחק עם משחקון ההגשה הבא.

את המשחקון הבא פאר והארגנטינית לא פיספסו. הצמד עלו ליתרון מהיר 0:40 ולמרות שהפסידו בנקודה הבאה, לקחו את הנקודה שלאחר מכן והשיגו ניצחון מצוין בדרך למשחק הגמר.