ג´ון איסנר. יותר מדי שעות על המגרש (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ג´ון איסנר. יותר מדי שעות על המגרש (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כמה אירוני, ככה עצוב. ההכרעה נפלה לאחר טעות כפולה בהגשה. ג'ון איסנר, ששבר את שיא האייסים למשחק אחד כשלקח חלק השבוע את המשחק הארוך בהיסטוריה של הטניס עם 11 שעות וחמש דקות, הפסיד לטימו דה באקר ההולנדי המדורג 49 בעולם 6:0, 6:3 ו-6:2 בסיבוב השני בוומבלדון ונשלח הביתה. טוב, הוא את שלו כבר עשה.

דה בייקר ישחק בסיבוב השלישי מול פול הנרי מתיו מצרפת, שגבר במשחק הפכפך על מדיחו של דודי סלע, מיכאל יוז'ני מרוסיה, 4:6, 6:2, 6:2, 3:6 ו-4:6 לאחר שיוז'ני כבר הוליך 0:3 במערכה החמישית.

האמריקני התמיר נראה די גמור כבר מהפתיחה ודה באקר האלמוני ניצל זאת היטב בשביל לשבור שוב ושוב את ההגשות של איסנר, שרק השבוע נראו מפחידות ביותר.

גם במערכה השניה והשלישית, על אף שעשה קולות של חזרה למשחק, הרגליים של איסנר פשוט לא נעו במהירות שמאפשרת להיכנס לקצב של משחק והוא לא נתן פייט של ממש גם בשתי המערכות הבאות, בדך להפסד מתסכל.

איסנר אמר אחרי ההפסד: "מעולם לא חשתי כזו תשישות, פיזית ומנטלית. כמובן שהייתי קצת מרוקן, לא היה לי הרבה כוח ברגליים. שיחקתי על השאריות שלי ולא היה לי באמת סיכוי היום".

רוג'ר פדרר, המדורג ראשון ואלוף הטורניר שש פעמים, שדי התקשה בשני הסיבובים הראשונים, צלח בקלות ותוך 96 דקות את ארנו קלמנט הצרפתי הוותיק בן ה-34 עם 2:6, 4:6 ו-2:6. פדרר שבר חמש פעמים ונחשף רק לנקודת שבירה אחת שלא נוצלה. פדרר ישחק בשמינית הגמר מול המדורג 16, יורגן מלצר.

קלייסטרס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קלייסטרס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מלצר מאוסטריה, שחווה עדנה מחודשת בקריירה בגיל 29, עלה לשמינית הגמר אחרי שניצח את פליסיאנו לופס הספרדי 6:4, 3:6, 2:6 ו-4:6. מלצר כזכור נעצר ברולאן גארוס רק בחצי הגמר ע"י נדאל ויגיע עם נבחרתו בספטמבר למפגש גביע דיוויס מול ישראל.

המדורג שלישי, נובאק ג'וקוביץ' התמקם בשמינית הגמר עם 1:6, 4:6 ו-4:6 על אלברטו מונטאנס מספרד. היכולת של ג'וקוביץ' תגיע למבחן אמיתי מול המדורג 15, לייטון יואיט מאוסטרליה שנמצא בכושר מצוין וניצח 3:6, 6:7 ו-4:6 את גאל מונפיס מצרפת.

קים קלייסטרס המשיכה את ההופעה הנהדרת בווימבלדון בקאמבק המבורך שלה כשניצחה בקלות יחסית 3:6 ו-3:6 את מריה קירילנקו, והעפילה לשלב שמינית הגמר בטורניר היוקרתי, בו תפגוש לדרבי בלגי את ז'סטין הנין, שניצחה את נדיה פטרובה 1:6 ו-4:6.

קלייסטרס והנין ישחקו אחת מול השניה בפעם ה-25 בקריירה, שמאזנן בראש בראש כרגע הוא 12:12. בגראנד סלאם זו להן פגישה ראשונה מאז 2006. "זה לא כמו כשהתחלנו, שתינו התבגרנו. היה לנו זמן איכות יחד בגביע הפדרציה ואנחנו מחליפות טקסטים בטלפון. זה כיף ואני מרגישה שכך היה צריך להיות בינינו כל הזמן", אמרה קלייסטרס לקראת המפגש בהתייחסה ליריבות העבר בין השתיים.

גם מריון ברטולי העפילה ל-16 האחרונות עם ניצחון משכנע על ארן ההונגרית 3:6 ו-4:6. הצרפתיה תשחק מול המדורגת 82 בעולם, צבטנה פירונוקובה מבולגריה, שעברה את רגינה קוליקובה מרוסיה עם 4:6 ו-0:2, לאחר שהאחרונה פרשה. זו הופעה ראשונה לבולגריה בשמינית גמר גראנד סלאם אחרי שעד הטורניר הזה מעולם לא עברה את הסיבוב השני.

המדורגת רביעית ילנה ינקוביץ' ניצחה 0:6 ו-3:6 את אלונה בונדרנקו האוקראינית ותשחק בשמינית הגמר מול המנצחת בין ינינה ויקמאייר לוֵרה זבונרבה. ינקוביץ' תשחק בשמינית הגמר מול המדורגת 21, ורה זבונרבה, שהשיגה ניצחון נאה 4:6 ו-2:6 על המדורגת 15, יאנינה ויקמאייר מבלגיה.

המדורגת שניה, ונוס וויליאמס עלתה לשמינית הגמר עם 4:6 ו-2:6 על אליסה קליבנובה מרוסיה. קליבנובה פתחה מצויין והוליכה 1:3, אך ונוס העלתה הילוך ועשתה שלב נוסף לעבר גמר האחיות הצפוי. ונוס תשחק בשמינית הגמר מול ג'רמילה גרוס' האוסטרלית שניצחה את מדיחתה של שחר פאר, אנג'ליק קרבר 3:6 ו-5:7.