נובאק ג'וקוביץ' (צילום: רויטרס)
ג'וקוביץ'. עוף שונה | צילום: רויטרס

רק לפני 3 ימים, ביום שישי, ריגש דודי סלע את כולנו, כאשר ניצח ב-4 מערכות את טומי רוברדו (6:7, 5:7, 6:2 ו-5:7) שדורג במקום ה-15 בווימבלדון, וכבר מחר (שני) תחכה למחבט מספר 1 של ישראל משוכה נוספת, ואם לומר את האמת, קשה הרבה יותר.

הטניסאי הישראלי, שהיה לראשון שעולה לשמינית הגמר של הטורניר היוקרתי מאז עמוס מנסדורף, יפגוש  את המדורג 4 בעולם, נובאק ג'וקוביץ', הסרבי בן ה-22, היום (שני) בסביבות 16:00.

ג'וקוביץ' הוא אחד הכוחות העולים בטניס העולמי וזכה ב-2008 באליפות אוסטרליה הפתוחה. הוא מגיע באופן קבוע לשלבים המכריעים בטורנירי גראנד סלאם, בעל חבטות הגשה חזקות במיוחד ומפורסם בזכות חוש ההומור והכריזמה שלו. למרות הרצינות בספורט הלבן, ג'וקוביץ' הוא טניסאי מזן אחר ולא פעם הציג חיקויים מצחיקים של מתחריו בסבב.

הסרבי, שעד כה פגש את סלע רק פעם אחת, וניצח אותו במסגרת גביע הדייויס, העניק ראיון בלעדי ל-ONE בו סיפר על ההכנות למפגש מול המחבט מספר 1 של ישראל: "סלע ניצח שלושה שחקנים חזקים מאוד, גונזאלס המקסיקני, שוטלר ורוברדו והוכיח שהוא מוכשר מאוד. אני כבר מחכה למפגש מולו".

הסרבי מכיר את הטניסאי הישראלי ולא חסך במחמאות: "אני ממש לא מופתע מכך שסלע הגיע לשמינית הגמר. אני יודע עד כמה הוא מוכשר, וממש לא מפתיע אותי לראות אותו מצליח בצורה הזאת".

עבור דודי סלע, העליה לשמינית הגמר בווימבלדון היא היסטוריה אדירה, שכן עד השנה, המחבט הבכיר של ישראל לא הצליח לעבור ולו שלב אחד בודד בטורניר הדשא בלונדון. סלע, המדורג 46 בעולם, צפוי בעקבות הצלחתו, להתקדם לסביבות המקום ה-30 בדירוג.

בשונה מסלע שכבר רשם הצלחה אדירה בטורניר, ג'וקוביץ' הוא אחד הפייבוריטים לזכיה, בעיקר לאור פרישתו של רפאל נדאל. למרות זאת, הסרבי נשאר עם הרגליים על הקרקע: "אני חושב צעד צעד, מסתכל רק על המשחק הבא. כרגע הפוקוס שלי נמצא רק במשחק מול דודי סלע".

הטניסאי הבכיר הוסיף ואמר: "לשנינו זאת הזדמנות גדולה להגיע לרבע הגמר, שזה הישג גדול לכל שחקן".

בסיום, ג'וקוביץ' הרגיש צורך להעביר מסר חשוב: "אני רוצה למסור ד"ש לכל חבריי בישראל. אני תמיד מרגיש רצוי כשאני מגיע לישראל ואשמח להגיע אליכם שוב בקרוב".

אז למרות החיבה הגדולה של הסרבי למדינתנו הקטנה, כולנו נחזיק אצבעות ונקווה שדודי סלע ימשיך את המסע המופלא שלו באנגליה.