אין מאושרת מסבטלנה קוזנצובה. הרוסיה המדורגת שלישית בעולם הצליחה לעצור את מסע הנצחונות של מריה שראפובה מאז תחילת 2008 וגברה עליה הלילה (בין שישי לשבת) בחצי גמר האינדיאן וולס 3:6, 7:5 ו-2:6.

לשם שינוי, קוזנצובה לא נשברה מנטלית אחרי שנוצחה במערכה השנייה, רצה ל-1:5 בשלישית ומשם לנצחון.

מריה שראפובה במהלך משחק טניס
שראפובה. לכל דבר טוב יש סוף

קוזנצובה שיחקה אגרסיבי מאוד, והפעם לשראפובה שספגה המון ווינרים מיריבתה ליד הפינות לא היתה תשובה לאחר 18 נצחונות רצופים, ביניהם כמובן אליפות אוסטרליה והפדרציה בישראל.

"אני אנושית. מותר לי לטעות פה ושם. גם אני בן אדם" -אמרה שראפובה בסיום. "סבטלנה שחקנית קשוחה, עקשנית ועקבית. אני נותן לה המון כבוד על כך".

קוזנצובה שהשוותה ל-4:4 את מאזנה מול שראפובה תתמודד בגמר עם המדורגת ראשונה בטורניר, אנה איבנוביץ', שגברה בדרבי הסרבי על ילנה ינקוביץ' 6:7 ו-3:6.

"כל גמר שאתה מגיע אליו הוא מיוחד. זה טורניר גדול ואני גאה בדרך שעשיתי השבוע"- אמרה איבנוביץ'.

אחרי שהחליפו שבירות בפתיחת המערכה הגיעו השתיים לשובר שוויון, בו עלתה איבנוביץ' ל-0:6, ינקוביץ' חזרה ל-3:6 אך נכנעה, ואיבנוביץ' צברה בטחון למערכה השנייה.

"הטי ברייק הכריע את המשחק. הייתי בשליטה בהמון נקודות, אבל היום היה היום שלה" - אמרה ינקוביץ'.

איבנוביץ' מובילה ראש בראש 1:4 על קוזנצובה, לקראת הגמר מחר שיחלק למנצחת 332,000 דולרים.

פדרר ומרדי פיש בחצי הגמר
מרדי פיש שהעיף בדרך את ניקולאי דווידנקו ולייטון יואיט העיף מהטורניר גם את המדורג שביעי מארגנטינה, דוד נלבנדיאן וסידר לעצמו חצי גמר מול רוג'ר פדרר שעלה ללא משחק לאחר שטומי האס פרש מרבע הגמר עקב מחלה.

פיש ניצח במערכה הראשונה 3:6, נלבנדיאן חילץ עצמו בקושי בשובר שוויון במערכה השניה כדי להשוות את מנין המערכות. הארגנטיני שבר ברגע במכריע ל- 5:6 במערכה השלישית, אבל פיש שבר בקור רוח בחזרה וניצח בשובר השוויון המכריע 4:7 וחגג חצי גמר ראשון באינדיאן וולס לצידם של שלושת הגדולים, פדרר, נדאל וג'וקוביץ'.

"אני לא מרגיש שאני שווה מקום 98 בעולם, יש לי המון בטחון עצמי" אמר פיש שדורג בשיאו במקום ה-17 בעולם, ולאחרונה החליף מאמן.

"על מגרש מהיר הוא מאוד מסוכן. זה לא הפתיע אותי שהוא היה כ"כ טוב בטורניר", אמר נלבנדיאן ה-7 בעולם.