דודי סלע (צילום: Andrew Wong, GettyImages IL)
פרר לא פראייר. סלע | צילום: Andrew Wong, GettyImages IL

לא כל יום בייג'ין. דודי סלע שהפתיע את דויד פרר מספרד (5 בעולם אז) בסיבוב השני בטורניר בייג'ין 2008 בדרך לשבוע המוצלח בקריירה שלו, לא הצליח לשחזר את הופעתו המוצלחת, בלשון המעטה ונכנע לפרר, 13 בעולם, בסיבוב הראשון של טורניר ה-ATP ביוהנסבורג, 6:2 ו-6:0 תוך פחות משעה.

סלע פתח עם 0:2, אך פרר חזר עם 12 משחקונים רצופים בדרך לניצחון קליל, אם לא נקרא לזה תבוסה. "הפעם באתי מוכן", אמר פרר המרוצה בסיום.

סלע חזר לפני מספר ימים מהיבשת החמישית, אחרי גראנד סלאם מוצלח במלבורן, עם חמישה ניצחונות והפסד בסיבוב השלישי לשישי בעולם, ג'ו וילפריד טסונגה, אך לא הצליח להמשיך את המומנטום בטורניר החדש בסבב, שנערך לראשונה בדרום אפריקה.

סלע דווקא פתח טוב, שבר והגיש בהצלחה ל-0:2, גם במשחקון הבא עמדו לזכות סלע שלוש נקודות לשבירה נוספת, אבל הן הוחמצו. פרר נכנס למשחק וזכה בשישה משחקונים רצופים בדרך ל-2:6 במערכה הראשונה שנמשכה 34 דקות.

פרר המשיך בבליץ עם שבירה ל-0:2, והמשיך ל-0:3 תוך 12 דקות בלבד. סלע נאבק במשחקון הרביעי למנוע שבירה נוספת, אך טעות כפולה שלו העניקה לפרר יתרון 0:4. בשני המשחקונים הבאים סלע השיג נקודה בודדת ונכנע 0:6.

סלע יחזור לישראל, וימריא אחרי מספר ימים לשני טורנירים בארה"ב, לפני מפגש הדייויס מול שבדיה.