שחר פאר. תשחק הלילה בטוקיו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחר פאר. התקשתה לנצח יריבה נחותה בדירוג (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר, גברה בסיבוב הראשון של אליפות ארה"ב הפתוחה על ילנה קוסטניץ' טוסיץ' 4:6 ו-5:7.

פאר, המדורגת במקום ה-18 בדירוג העולמי ו-16 בטורניר נתקלה בקשיים בלתי צפויים מול קוסטניץ' טוסיץ' המדורגת 1,033 בעולם, מקום בהחלט לא מחמיא. מיקום השיא של הקרואטית בעבר עמד על 32 בעולם.

הישראלית השיגה ניצחון שיפגיש אותה עם פאולין פרמנטייר (105 בעולם). אם פאר תצלח גם במשחק השני, בסיבוב השלישי תחכה כבר משוכה הרבה יותר רצינית והיא ככל הנראה תפגוש את האיטלקיה, פלאביה פנאטה, המדורגת 21 בעולם.

ב-2007 הגיעה פאר לרבע גמר אליפות ארה"ב הפתוחה, אך שם נעצרה ע"י הרוסיה, אנה צ'קבטאזה.

שחר פאר פתחה את המשחק בצורה מהוססת והקרואטית שברה את משחקוני ההגשה הראשונים שלה. שחר לא ויתרה ושברה את יריבתה שלוש פעמים וניצחה את המערכה 4:6

המערכה השניה נפתחה שכל טניסאית שומרת על הסרב שלה עד שבמשחקון השביעי היתה זו שחר שמיצמצה ראשונה ויריבתה עלתה ליתרון 4:3 ובהמשך ל-5:3. מרגע זה שחר התעוררה וניצחה ארבע משחקונים ברציפות ואת המשחק כולו 5:7.

יריבתה הבאה של שחר פאר, פאולין פרמנטייר מצרפת (105), חזרה מפיגור מערכה לניצחון 6:4, 3:6 ו-5:7 על אלברטה בריאנטי מאיטליה.

מערכה ראשונה 4:6 לשחר


המשחק יצא לדרך ששחר פאר מגישה ראשונה אך דווקא הקרואטית זכתה בנקודה הראשונה. שחר פתחה חלש ונשברה כבר במשחקון הראשון. שחר פאר התעוררה ושברה מיד את יריבתה חזרה והשוותה את התוצאה.

שחר ביצעה שלוש שגיאות כפולות במהלך המשחקון השלישי ושוב נשברה ובמשחקון הרביעי היא לא הצליחה להשיג אפילו נקודה ונתנה ליריבתה לעלות ליתרון מבטיח במערכה הראשונה.

שחר התעוררה ושמרה לראשונה על ההגשה וניצחה את יריבתה הקרואטית במשחקון החמישי, משחקון שיכול להחזיר לה את הביטחון. במשחקון השישי שחר שברה את יריבתה והשוותה את התוצאה ל-3:3. שחר המשיכה במומנטום ועלתה ליתרון ראשון במשחק אך יריבתה לא נלחצה ושברה על ההגשה שלה והשוותה את התוצאה 4:4.

שחר עלתה ליתרון נוסף ואילצה את הקרואטית לשמור על הגשתה כדי להישאר במערכה והקרואטית לא עמדה במשימה ושחר ניצחה במערכה הראשונה.

מערכה שניה 5:7 לשחר
שחר הגישה במשחקון הראשון ולמרות התנגדות הקרואטית שחר זכתה בנקודה אך גם היריבה שמרה על הגשתה וקבעה שיוויון. בהמשך שתי הספורטאיות שמרו על הסרב. עד שבמשחקון השביעי הקרואטית המדורגת באלפיה השניה שברה את שחר ועלתה ליתרון 4:3.

את המשחקון השמיני ניצחה קוסנטיץ ויצרה מומנטום לקראת המשחקון הבא בו אם היא תשבוא את שחר היא תזכה במערכה כולה ואכן היא עמדה במשימה. שחר התעוררה וצימקה ל-5:4. המשחקון העשירי הלך לכיוון הישראלית ששברה את הקרואטית ונישארה במערכה.

שחר פאר ניצחה במשחקון הבאה שיריבתה לא הצליחה להשיג אפילו נקודה אחת ועלתה ליתרון מבטיח 5:6. הגיע לנקודת מערה בהמשך והשכילה לנצל אותה, ניצחה 5:7 במשחק כולו ועלתה לסיבוב השני בטורניר היוקרתי.