אנדי רם במכת גב יד (צילום: עודד קרני)
יקח גראנד סלאם נוסף? רם | צילום: עודד קרני

נקודת האור הישראלית באליפות אוסטרליה הפתוחה, הטניסאי אנדי רם, נשמע הבוקר (חמישי) נרגש מאוד לאחר שהצליח להעפיל לגמר טורניר הזוגות המעורבים ביחד עם בת זוגתו הצרפתיה נטלי דשי.

בראיון חוצה אוקיינוסים ל-ONE, אמר אנדי רם הבוקר: "יש כאן אווירה נפלאה. אני לא מאמין שזו כבר פעם חמישית שלי בגמר טורניר גראנד סלאם ופעם רביעית בגמר בזוגות מעורבים.

"אני מרגיש נפלא, אנחנו משחקים טוב ורוצים לסיים את המשימה שלנו עם הגביע. הטעם המתוק של הזכיה מהשנה שעברה עם יוני עדיין חקוק אצלי טוב טוב בזיכרון ובכל מקום שאני הולך אנשים זוכרים אותי מהשנה שעברה.

"מברכים אותי על ההצלחה עד עכשיו ומאחלים לי בהצלחה. האמת היא שמתחילת הטורניר עוד לפני שהגעתי היתה לי הרגשה טובה. אני מרגיש שאנחנו הולכים עד הסוף אחרי שבשנה שעברה עצרנו בחצי הגמר".

זה כמעט חודש ימים שאנדי רם נמצא ביחד עם כל מי שנחשב ורוצה להיחשב בטניס העולמי ביבשת הרחוקה, אוסטרליה, באחד הטורנירים שנחשבים לגדולים והיוקרתיים ביותר בסבב, כיאה לטורניר שפותח את שנת הטניס.

לצידו של אנדי שוהה כל העת אישתו, שמעודדת אותו מקרוב. עכשיו, רגע לפני שטורניר הגברים, הנשים והזוגות מגיעים לרגעי ההכרעה הסופיים, מוצא עצמו רם מבלה בחדר ההלבשה עם השחקנים הטובים בעולם. ומכיוון שמדובר בשחקנים שרגילים לפגוש אחד את השני בכל מיני מקומות בעולם מצב הרוח והאווירה חברותית ונעימה.

רם סיפר ל-ONE: "אחרי שניצחנו ועלינו לגמר פגשתי את נדאל ופדרר בחדר ההלבשה. הם בירכו אותי על הניצחון ואיחלו לי הרבה בהצלחה בגמר. עכשיו כשנשארו רק השחקנים שמתחרים בגמר האווירה מאוד מיוחדת וקרובה. אנחנו נפגשים כל הזמן בחדר ההלבשה, בחדר הכושר ובחדרי האימונים, מדברים צוחקים ובעיקר מאוד נהנים מהאווירה".

על ההישג הגדול בו הוא העפיל שוב לטורניר גמר גראנד סלאם אמר: "אני באמת לא מאמין שאני שוב בגמר גראנד סלאם, זה הישג ענק. אני כל כך גאה ומתרגש להיות כאן, זה לא נתפס. אנשים פונים אלי כאלוף השנה שעברה וכמי שבא להגן על התואר שלו ונותנים לי הרבה כבוד.

"זה מרגש וכמובן שהשאיפה שלי מעבר לסיים את הטורניר בניצחון ובזכיה היא כבר בחודש מארס לחזור לזכיות עם יוני שמחלים במהירות וחסר לי כל כך. בשנה הבאה, בע"ה, אני מקווה להגיע לכאן שוב עם יוני ועד אז נחזור למסלול הניצחונות והזכיות".

גמר טורניר הזוגות המעורבים יערך ביום ראשון הקרוב. אנדי רם ונטלי דשי יתמודדו מול המנצחים בין איבט בנסובה ולוקס דלהוי הצ'כים לבין סאניה מירזה ומאהש בופטי מהודו.