אנדי רם באינדיאן ווילס (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
אנדי רם. הישג מצוין לישראלי | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

הטניסאי הישראלי, אנדי רם, רשם הבוקר (שבת) הישג מצוין כשהעפיל לגמר טורניר הזוגות באינדיאן וולס ביחד עם בן זוגו, מקס מירני הבלארוסי.

כמה שעות לאחר ששחר פאר עשתה את העבודה והעפילה לגמר טורניר זוגות הנשים, הצמד הישראלי-בלארוסי הפתיע את האחים מייק ובוב בראיין וניצח אותם 2:6 ו-4:6 בתוך 57 דקות.

רם, שזכה בטורניר בשנה שעברה ביחד עם יוני ארליך, ובן זוגו השיגו שתי שבירות בפתיחת המערכה הראשונה ועלו ל-0:4 מהיר כשהם שומרים על דיוק של 84 אחוזים בהגשה הראשונה בדרך ל-2:6 במערכה כולה.

אחוזי הדיוק בסרב אמנם ירדו במערכה השניה אך שבירה אחת ושמירה על שתי נקודות שבירה של האחים המדורגים ראשונים בטורניר הבטיחה את הניצחון היוקרתי.

בעקבות הניצחון, רם ומירני ייפגשו בגמר את אנדי רודיק ומרדי פיש האמריקנים, שניצחו את סטניסלס וורינקה השוייצרי ורישאר גאסקה הצרפתי 4:6 ו-6:7. עבור רודיק זה היה המשך לערב נפלא בתחילתו הוא ניצח את נובאק ג'וקוביץ' 2:6 ו-3:6 ועלה לחצי גמר טורניר היחידים.

רם לא פגש מעולם את רודיק ופיש במשחק זוגות, וזאת בעיקר לאור העובדה שרודיק, שמדורג בצמרת דירוג היחידים, לא מרבה לשחק בטורנירי זוגות ולכן מדורג רק במקום ה-560 בעולם. עם זאת, זו לא תהיה הפעם הראשונה שהאמריקני פוגש ישראלי בגמר טורניר ATP לאחר שבעונה שעברה הוא ניצח את דודי סלע בגמר טורניר בייג'ין.

באחרונה רודיק סירב להשתתף בטורניר דובאי לאחר שמארגני הטורניר סירבו להעניק ויזה לשחר פאר.

בן זוגו, מרדי פיש, משחק ביותר טורנירים כאלה ומדורג במקום ה-48, הרחק אחרי רם, שמדורג 12. מירני מדורג 51 בדירוג הזוגות העולמי.