שראפובה מגישה 1 (צילום: עודד קרני)
מלחמה קרה? לא בטוח - לרוסיה צפוי מאבק קשה עם האמריקאית | צילום: עודד קרני

אלופת אוסטרליה, מריה שראפובה, ואלופת מיאמי, סרינה וויליאמס, ייפגשו הערב (שישי) ב-20:00 לקרב ענק במסגרת רבע גמר טורניר החימר בצ'ארלסטון.

האמריקנית התגברה בשמינית הגמר על קתרינה סרבוטניק הסלובנית, שעשתה לה חיים קשים וניצחה את המערכה הראשונה 4:6. וויליאמס השיבה מלחמה וגברה על יריבתה 4:6 ו-3:6 בדרך למפגש המעניין מול הרוסיה, שהפסידה פעם אחת בלבד מתחילת העונה.

"פשוט המשכתי לעשות טעויות, זו לא הייתי אני על המגרש", הודתה וויליאמס.

שראפובה ניצחה את טטיאנה פרבייניס האוקראינית 5:7 ו-2:6 ושמרה על סיכוייה לזכות בתואר חימר שני ברציפות לאחר שזכתה בשבוע שעבר בטורניר שנערך באי אמיליה שבארצות הברית.

שראפובה ו-וויליאמס נפגשו שש פעמים בעבר כשוויליאמס מוליכה 2:4. הערב הן ייפגשו לראשונה על החימר.

"תמיד היו לנו מאבקים קשים ואני מחכה כבר לנקמה שלי", אמרה שראפובה, שהפסידה בשני המפגשים האחרונים שלה מול האמריקנית.

המדורגת חמישית, אלנה דמנטייבה, ניצחה את ויקי אזרנקה מבלארוס 4:6 ו-5:7 ותפגוש ברבע הגמר את המדורגת שביעית, פטי שנידר משוייץ, שלא התקשתה מול המדורגת 11, אגנישקה רדוונסקה, וניצחה 3:6 ו-2:6.

גם המדורגת שניה, ילנה ינקוביץ', שזכתה בטורניר בשנה שעברה, עלתה לרבע הגמר לאחר שהביסה את אנסטסיה רודיונובה הרוסיה 0:6 ו-2:6. ינקוביץ' תתמודד ברבע הגמר את וורה זבונרבה המדורגת תשיעית, שניצחה את המדורגת שישית, מריון ברטולי, 4:6, 6:4 ו-1:6.

אגנס סבאי מהונגריה, שמדורגת עשירית ו-13 בעולם, שלחה הביתה את דינארה סאפינה עם 2:6 ו-5:7. סבאי הנחשבת כתגלית של 2007, תתמודד ברבע הגמר עם אליז קורנה בת ה-17 מצרפת, התגלית של 2008 שממשיכה לפרוח.

קורנה שהעפילה לחצי הגמר באי אמיליה, מצאה את עצמה ברבע הגמר לאחר 5:7 ו-1:6 על סורנה קריסטה מרומניה שהדיחה יום קודם את אנה צ'אקבטדזה.