חגיגה במחנה הסרבי. ילנה ינקוביץ' השניה בעולם, ניצחה הערב (שישי) בחצי גמר אליפות ארה"ב את האלופה האולימפית, אלנה דמנטייבה, 4:6 ו-4:6 ועלתה לראשונה בחייה לגמר גראנד סלאם, לאחר שהפסידה ארבע פעמים בשלב חצי הגמר במעמדים דומים.

ינקוביץ', שנמצאת כרגע זמנית במקום הראשון בעולם, תפגוש בגמר את סרינה וויליאמס, שהביסה את דינארה סאפינה 3:6 ו-2:6.

דמנטייבה שהופיעה בגמרים של הרולאן גארוס ואליפות ארה"ב 2004, תחכה להזדמנות הבאה.
דמנטייבה פתחה עם שבירה מיידית וחיזקה עם ההגשה המשופרת שלה ל-0:2. ינקוביץ עלתה על הלוח, אך הפסידה שלוש נקודות שבירה ודמנטייבה הגדילה ל-1:3.

האלופה האולימפית המשיכה לשלוט בנקודות החשובות ועלתה ל-2:4 ו-0:30 בדרך לשבירה נוספת, אלא ששורה של טעויות עם חבטת כף היד, החזירו את המדורגת שניה בעולם למשחק ולשבירה נגדית ל-4:4. ינקוביץ' המשיכה עם המומנטום, הגישה ושברה בשני המשחקונים הבאים בדרך ל-4:6.

הטעויות המשיכו לזרום מהמחבט של דמנטייבה גם בפתיחת המערכה השניה, כשינקוביץ' שברה ל-0:1 ו-15:30, אך אז שוב השתנה המומנטום - דמנטייבה נחלצה ואף שברה במשחקון הבא ל-1:2.

שופטת טניס (צילום: עדי רם)
שופטת טניס - לא ספורט לגברים בלבד | צילום: עדי רם

השבירות המשיכו עד למצב של 3:3, כשאז הצליחה ינקוביץ' להציל נקודות שבירה ולעלות ל-3:4. השתיים שמרו על ההגשה גם בשני המשחקונים הבאים, אך כשדמנטייבה הגישה כדי להישאר במשחק היא כשלה וכמה טעויות גרמו לינקוביץ' לחגוג את העליה לגמר לאחר משחק שנמשך שעה ו-34 דקות.

"נלחמתי ולא ויתרתי עד הנקודה האחרונה וזה מה שעשיתי כל הטורניר", אמרה ינקוביץ' לאחר הניצחון, "מנטלית אני חזקה יותר בתקופה הזו ומאמינה בעצמי יותר. הגיע הזמן שאעשה עוד צעד אחד קדימה. אני רוצה לנצח בגראנד סלאם".

דמנטייבה לעומתה נותרה מאוכזבת. "היא שיחקה מאוד בטוח וזה היה חכם בגלל הרוח החזקה", היא אמרה, "ניסיתי ללכת כל הזמן על ווינרים אבל לא הצלחתי. בכל זאת היתה לי ריצה טובה כולל הזכיה בבייג'ין ואולי אני כבר עייפה. נגד ינקוביץ' צריך לעבוד קשה מאוד על כל נקודה כי היא מגיעה לכל כדור".

סרינה וויליאמס בגמר ראשון אחרי שש שנים
ינקוביץ' תפגוש בגמר את סרינה וויליאמס, שלאחר הקרב המטורף מול אחותה ונוס, הביסה את מדליסטית הכסף מאולימפיאדת בייג'ין, דינארה סאפינה, 3:6 ו-2:6.

סאפינה אמנם פתחה את המשחק עם שבירה ועלתה ל-0:2, אבל סרינה חזרה ל-2:2 אחרי פייט ארוך והצליחה לשבור את סאפינה ל-3:5. הרוסיה, שכבר נראתה נואשת, עלתה ל-15:40 מול ההגשה של סרינה אלא שזו העלתה הילוך ובעזרת ארבע נקודות רצופות, סגרה 3:6 במערכה הראשונה.

במערכה השניה שתי השחקניות שברו האחת את השניה עד שסרינה שמרה ראשונה ל-1:3. האמריקנית המשיכה עם שבירה נוספת כשסאפינה המתוסכלת חובטת בזעם את המחבט בקרקע. בשלב הזה, וויליאמס לא התקשתה והמשיכה בדרך ל-2:6 ולמקום בגמר.

וויליאמס, שזכתה בטורניר ב-1999 וב-2002, חוזרת לגמר אחרי שש שנים. המשחק בין שתי השחקניות יהיה מאבק ישיר על המקום הראשון בעולם.

"סאפינה שיחקה מדהים כל הקיץ וניצחה אותי בברלין", אמרה סרינה וויליאמס, "היו תנאים קשים בגלל הרוח אבל רציתי לנצח את השחקנית הכי טובה של הקיץ הזה ואני מאוד שמחה שהצלחתי במשימה".
"בתחילת המשחק סרינה לא כל כך הסתדר אבל היא היתה שם ונלחמה", אמרה סאפינה, "אני נלחמתי בכל התנאים אבל אלמד משהו מזה לפעם הבאה".