שחר פאר פונה לעזרה מלמעלה (צילום: עודד קרני)
פאר ואובזילר לא קיבלו עזרה מלמעלה | צילום: עודד קרני

שחר פאר וציפי אובזילר נוצחו הערב (ראשון) בחארקוב 6:3 ו-6:2 ע"י האחיות בונדרנקו מאוקראינה בהתמודדות המכרעת בגביע הפדרציה, בעקבות ההפסד נוצחה ישראל 3:2 בהתמודדות כולה.

מוקדם יותר היום העלתה שחר פאר את ישראל ליתרון 1:2, אבל אובזילר נוצחה ע"י קתרינה בונדרנקו 6:1, 4:6 ו-6:0 במשחק הרביעי.

ישראל תשחק בקרב ההישרדות על מקום בבית העליון השני מול אוסטרליה, קנדה, אסטוניה או פולין, שניצחו בבתים האזורים. מול קנדה נארח, מול האחרות הביתיות תקבע בהגרלה.

מערכה ראשונה - 3:6 לאוקראינה

המשחק החל כשהאוקראיניות מגישות וזוכות בקלילות במשחקון הראשון. המשחקון השני הלך קשה כשאובזילר מגישה והאחיות בונדרנקו עלו ליתרון 0:30 ו-15:40 בדרך לשבירה מהירה.

גם במשחקון השלישי הישראליות לא הצליחו להוות יריבות של ממש לאחד הצמדים הנשיים הטובים בעולם, והאוקראיניות עלו ל-0:3 מהיר. פאר הלכה להגיש, וגם הפעם הישראליות לא הצליחו להשיג משחקון ראשון במשחק ולאחר שתי נקודות שבירה חגגו האחיות בונדרנקו יתרון 0:4.

המשחקון החמישי דווקא נראה יותר טוב מבחינת הישראליות, שעלו ליתרון 15:40 עם שתי נקודות שבירה, האוקראינות צימקו ל-40:30, אבל שחר וציפי השיגו את השבירה הראשונה שלהן במשחק.

במשחקון הבא ישראל נקלעה לקשיים ופיגרה 30:0 אבל הצליחה לשמור על הסרב בסופו של דבר ולצמק ל-4:2. המשחקון הבא היה קצר ומהיר. אלונה בונדרנקו הגישה ואוקראינה עלתה ל-2:5.

ישראל הצליחה לצמק ל-5:3, אבל קתרינה בונדרנקו הגישה בדרך לניצחון והאוקראיניות סיימו את המערכה הראשונה עם ניצחון 3:6.

מערכה שניה - 2:6 לאוקראינה

ציפי אובזילר הגישה במשחקון הראשון, והישראליות שלטו בו בדרך ליתרון 0:1. המשחקו השני היווה תפנית במשחק, כששחר וציפי פתחו חזק בדרך לשבירה מפתיעה ויתרון 0:2.

הישראליות הוליכו 30:40 בדרך למה שנראה כיתרון מבטיח, אבל אלונה בונדרנקו במשחק טוב הצליחה להשיג נקודת שבירה. הישראליות חזרו מהפיגור, והאוקראיניות שוב ביתרון, בדרך לשבירה.

גם במשחקון הרביעי המשיכה התנופה של האוקראיניות, שבמשחק רב עוצמה מהקו האחורי השוו ל-2:2. במשחקון החמישי, אותו הגישה אובזילר, השיגו האוקראיניות נקודת שבירה, אבל ישראל נחלצה מהמצוקה והשוותה. המשחקון הלך והפך לדרמטי כאשר היתרון עבר מספר פעמים מצד לצד. בסופו של המשחקון הדרמטי, האחיות בונדרנקו השיגו עוד שבירה, בדרך ליתרון 2:3.

במשחקון השישי שחר וציפי נתנו פייט לאוקראיניות, אבל בסופו של משחקון צמוד האחיות בונדרנקו ניצחו גם בו ועלו ל-24: כאן שחר וציפי הפסיקו לשחק, ונשברו על האפס במשחקון ההגשה שלהן בדרך ל-5:2.

המשחקון הבא היה גם הוא, כמו חמשת הקודמים, של האוקראיניות שחגגו ניצחון 3:6 ו-2:6 וניצחון 2:3 בהתמודדות כולה.