רפאל נדאל מנופף לשלום (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
בעיות בברכיים. נדאל | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

רפאל נדאל פורש מווימבלדון - המדורג ראשון בעולם הודיע הערב (שישי) כי אינו כשיר במאת האחוזים והחליט לא לשחק בווימבלדון השנה. "לא לשחק בוימבלדון זו אחת ההחלטות הקשות שקיבלתי בחיי. שיחקתי עם בעיות בברכיים כבר כמה חודשים".

"יש לי כרגע זמן להתאושש ואני אעבוד קשה לחזור לסבב מוקדם ככל האפשר. ספורטאים תמיד משחקים עם כאבים ואף פעם אי אפשר לדעת מתי לשים את הגבול". את מקומו של נדאל בהגרלה יתפוס המדורג חמישי חואן מרטין דל פוטרו מארגנטינה. נדאל יאבד קרוב לוודאי את המקום הראשון בעולם אחרי הטורניר.

נדאל הפסיד הערב שוב במשחק ראווה, הפעם לסטניסלס וורניקה משוייץ, 4:6, 7:6 ו-10:3. המשחק היה אמור לקבוע האם הברכיים של נדאל כשירות לקראת ווימבלדון.

סודרלינג במדי נבחרת שבדיה (צילום: Bradley Kanaris, GettyImages IL)
שבר את נדאל? סודרלינג | צילום: Bradley Kanaris, GettyImages IL

הראשון בעולם לא שיחק בסבב מאז שהפסיד לרובין סודרלינג בשמינית הגמר הרולאן גארוס. את הטורניר היוקרתי בלונדון נדאל אמור לפתוח מול הצרפתי ארמונד קלמנט.

אתמול כזכור נוצח נדאל במשחק ראווה בשתי מערכות לליטון יואיט האוסטרלי, שגם אמור לפגוש את הספרדי בסיבוב השני של טורניר הדשא בלונדון.

מומחים בלונדון יעצו השבוע לנדאל מנוחה מוחלטת, אבל גם אמרו שאם כן יחליט לשחק, הפציעה לא אמורה להחמיר.

שחקן אחר שלא צריך לשמור על המקום הראשון בעולם או להגן על התואר מלפני שנה, היה בוודאי פורש מהטורניר, אבל לנדאל יש בהחלט גם מה להפסיד.

דן בוש: טנסוגרן העיפה את סאפינה

טמרין טנסגורן מתאילנד, אלופת טורניר דן בוש 2008, ניצחה את דינארה סאפינה, 5:7 ו-5:7.

בשנה שעברה גברה התאילנדית הוותיקה (47) המומחית לעניני דשא על סאפינה בגמר. הפעם זה היה כבר בשלב חצי הגמר. הפסד שבטח לא יעניק לראשונה בעולם, עודף ביטחון עצמי לקראת ווימבלדון וזאת כמובן בהמשך ליכולתה הגרועה בגמר הרולאן גארוס לפני כשבועיים.

טנסוגרן תתמודד בגמר עם יאנינה ויקמאיר הבלגית בת ה-19 שממשיכה להתקדם וניצחה בחצי הגמר את פרנצ'סקה סקיהבונה מאיטליה 6:7, 6:2 ו-3:6.

איסטבורן: רוזאנו ו-ווזניאקי בגמר

וירג'יני רוזאנו מצרפת וקרוליין ווזניאקי מדנמרק ישחקו בגמר טורניר ההכנה המרכזי לנשים לקראת ווימבלדון, טורניר איסטבורן.

רוזאנו עלתה לגמר לאחר שמריון ברטולי פרשה בגלל פציעה ברגל כשהתוצאה היתה 4:6 ו-0:1. ברטולי סרבה ללחוץ יד לרוזאנו בסיום בגלל שרוזאנו התלוננה בעיתון צרפתי על כך שברטולי עושה עניין מפציעות קלות כדי להרוויח יתרון מנטלי על יריבותיה.

"זה לא היה חכם להגיד את זה לעיתון, אבל זה האופי שלה. אני לא הייתי אומרת את זה מעולם על שחקן אחר" אמרה ברטולי.

רוזאנו מצידה לא הביעה חרטה: "היא יכולה להפסיק בכל משחק מתי שבא לה, היא מוציאה את השחקן השני מריכוז והוא מתמקד בכאילו-פציעות שלה. אני מבינה שהיא מאוכזבת בגלל שהיא לא בגמר".

קרוליין ווזניאקי ניצחה בחצי הגמר השני את הקנדית בעלת השם הדומה, אלכסנדרה ווזניאק , 6:3, 4:6 ו-4:6 במשחק בו נאבקו השחקניות ברוח חזקה. ווזניאק היתה הראשונה להתרגל לתנאים אבל הדנית בת ה-19 שברה מוקדם במערכה השניה והשלישית וניצחה.