אנדי רם (צילום: עודד קרני)
נקם גם בשביל יוני. רם | צילום: עודד קרני

אנדי רם שעדיין ממתין לחזרתו למגרשים של יוני ארליך, עלה היום (חמישי) לחצי-גמר טורניר האולמות ברוטרדם כשניצח עם בן זוגו האוסטרי, ג'וליאן נולה, את הצמד הצרפתי, ארנו קלמנט ומיכאל לודרה, 7:6, 5:7 ו-5:10.

בכך נקם רם את הפסדם של אנדיוני לצמד הצרפתי בסיבוב הראשון של אולימפיאדת בייג'ין. חייבים להזכיר שקודם לכן גברו רם וארליך על הצרפתים בגמר אליפות אוסטרליה 2008, בדרך לתואר.

בחצי הגמר ישחקו רם ונולה עם המדורגים שתיים בטורניר, לוקס דלהוי הצ'כי ולאנדר פאס ההודי.

במערכה הראשונה שמרו שני הזוגות על ההגשה, למרות ארבע אפשרויות שעמדו לזכות רם ונולה ושתיים שעמדו לזכות הצרפתים. בשובר השוויון הצילו רם ונולה שתי נקודות מערכה, אך נכנעו 9:11 בסיומה.

הצמד הישראלי-אוסטרי השיג שבירה במערכה השניה ועלה ל-2:4, אך קלמנט ולודרה שברו בחזרה ל-4:4. הצרפתים שמרו ל-4:5 ועלו ל-15:30 מול ההגשה של רם ונולה, אך אלה לא ויתרו, חזרו למשחקון ושברו מיד במשחקון הבא ל-5:6 בדרך ל-5:7 במערכה השניה. בסופר טיי-ברייק, ברחו רם ונולה ל-2:6 בדרך ל-5:10 ומקום בחצי הגמר.

"כיף לעלות לחצי הגמר", אמר רם ל-ONE, "זה ניצחון טוב על זוג מעולה. אני מרגיש בכושר טוב ומחכה כבר למשחק הבא".

מארי הזיע, אנצ'יץ נקם בסימון

בטורניר היחידים ברוטרדם, המדורג רביעי בעולם, אנדי מארי, התגבר על התחלה חלשה וניצח את האיטלקי אנדראס ספי, 5:7 ו-6:7. "התחלתי כ"כ גרוע, עם שגיאות בחבטות ושגיאות כפולות, אבל זה השתפר במערכה השניה", אמר מארי בסיום.

מארי יפגוש במרק גיז'ל הצרפתי, שהגיע כלאקי לוזר לטורניר כשרובין סודרלינג השבדי פרש ברבע האחרון עקב כאבי גב. גיז'ל הפתיע את בן ארצו, פול הנרי מתיו עם 4:6 ו-3:6.

הקרואטי מריו אנצ'יץ' נקם בז'יל סימון על הפסד בסיבוב השלישי באוסטרליה וניצח 4:6, 6:3 ו-3:6 בדרך למפגש רבע גמר עם מיכאל יוז'ני הרוסי. המדורג חמישי, גאל מונפיס, הדיח את אלוף 2008, מיכאל לודרה, 4:6 ו-4:6.

פאריס: סרינה טיילה, ינקוביץ' כמעט והסתבכה

סרינה וויליאמס, הראשונה בעולם, נמצאת בכושר שיא, ובמצב טניס הנשים כיום בלי הנין ושראפובה, היא תוכל להמשיך ולקטוף תארים, בלי חשש, אלמלא תפצע חלילה, או פתאום ימאס לה קצת מטניס.

וויליאמס ניצחה תוך 58 דקות וללא מאמץ מיוחד את הקרואטית קרולינה ספרם (145, לשעבר טופ 20), 1:6 ו-2:6 ותפגוש ברבע הגמר של טורניר ה"גאז דה לה פראנס" בפאריס את הצרפתיה אמילי לואה, שתשמח אם תשיג יותר משלושה משחקונים מול מכונת הטניס האמריקנית.

השלישית בעולם, ילנה ינקוביץ', פתחה עם 0:6 ו-1:3 מול נה לי מסין, אבל זו שחזרה מפציעה ניערה את קורי העכביש , וחזרה עם חמישה משחקונים רצופים ל-3:6. ינקוביץ' נשמה עמוק וחזרה בגדול למערכה השלישית עם 2:6, בדרך לרבע הגמר.

אליז קורנה, הצרפתיה הבכירה, חזרה מפיגור מערכה מול דניאלה הנטוחובה הסלובקית לניצחון 6:1, 4:6 ו-2:6 לשמחתם הרבה של האוהדים הצרפתים.