רפאל נדאל חוגג את העליה לגמר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רפאל נדאל חוגג את העליה לגמר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שבוע וקצת לפני הרולאן גארוס, רוג'ר פדרר, אלוף הרולאן גארוס 2009, מסיר את החלודה וניצח הערב (שבת) את אחד משחקני החימר הטובים בסבב, דוד פרר מספרד, 5:7, 6:3 ו-3:6.

פדרר ישחק בגמר ביום ראשון מול רפאל נדאל, שנה בדיוק מאז המפגש האחרון ביניהם. בעונה שעברה פדרר ניצח את נדאל בגמר מדריד.

במשחק הצליח פדרר לשבור ל-5:6 במערכה הראשונה ולזכות בה. משחק הגשה אחד גרוע של השוויצרי העניק שבירה לפרר, שעלה ל-1:4 בדרך ל-3:6 במערכה השניה. המערכה השלישית היתה צמודה ולקראת סופה פדרר שבר ל-3:5 והגיש בהצלחה לניצחון.

גם רפאל נדאל העפיל לגמר טורניר החימר במדריד, לאחר שאיבד אמנם מערכה, אך גבר על ניקולס אלמגרו 6:4, 2:6 ו-2:6.

נדאל, שהשיג את ניצחונו ה-14 על החימר בשנת 2010 וטרם הפסיד, יחזור לקראת הרולאן גארוס למקום השני בעולם עם עמדת זינוק מצויינת להחזיר לעצמו את התואר. 
 
לאורך כל הריצה הזו הפסיד הספרדי רק שתי מערכות ואם יזכה במדריד זה יהיה תואר המאסטרס ה-18 שלו, כאשר לרוג'ר פדרר יש 17 ולאנדרה אגאסי 16 זכיות.

פדרר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
פדרר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

את המשחק מול הספרדי בן ה-24 החל נדאל עם סדרה של טעויות, איבד את הסרב שלוש פעמים ולעומתו אלמגרו המשיך לשלוח וינרים. אבל במערכות הבאות העלה נדאל את הרמה וחזר לעצמו.

"שיחקתי ברמה גבוהה כל השבוע, היום שיחקתי מול שחקן החימר הטוב בעולם ולקחתי מערכה. אני מרוצה", אמר אלמגרו בסיום. 

לוסי ספארובה וארבן רזאי משוחחות לפני הפרישה של הצ´כית (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
לוסי ספארובה וארבן רזאי משוחחות לפני הפרישה של הצ´כית (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בגמר הנשים תשחקנה ונוס וויליאמס, שגברה על שחר פאר, והצרפתיה המפתיעה, ארבן רזאי, שעלתה לגמר הגדול בחייה לאחר שלוסי ספארובה הצ'כית פרשה לאחר שהפסידה 6:1 במערכה הראשונה אחרי שנפצעה ברגל.

וויליאמס, שיש לה עונת חימר מצויינת עם מאזן 1:12, אמרה: "אני משחקת עם כ"כ הרבה שחקניות בעלות סגנון שונה, חלק משחקות בסגנון של חימר, חלק פשוט מכות חזק בכדור. אז להצליח ככה העונה זה נהדר, אני מרוצה מהרמה שלי ואני מקווה לשמור עליה לגמר".