שחר פאר באינדיאן וולס (צילום: רויטרס)
מרגישה מחוזקת. פאר | צילום: רויטרס

ההכנות למפגש ההישרדות בפדרציה בסוף השבוע מול אסטוניה, ממשיכות בהילוך גבוה בטאלין. שחר פאר, שהגיעה אתמול (שלישי) באיחור של יום אחרי שאר הנבחרת, כבר הספיקה לערוך אימון אתמול אחה"צ ואימון טוב מאוד הבוקר.

פאר, 53 בעולם, אמרה בקשר ליריבותיה הצפויות: "קשה לי להשוות למשחק הקודם עם קנאפי, כי זה היה לפני שנתיים. היא שחקנית שונה מאוד והשתפרה בשנתיים האלה. אני צריכה גם להיזהר מהשחקנית השניה מראט אני, שגם היא טובה".

"בסה"כ אני צריכה ורוצה להביא שתי נקודות מול שתיהן, הן שחקניות טובות ואני מקווה להיות במיטבי". פאר הוסיפה לגבי הקריירה שלה: "כשחקנית מקצוענית, יש ירידות ועליות בקריירה. אני עליתי מהר מאוד בדירוג, אבל נסוגתי".

"כרגע אני מרגישה מחוזקת, הטניס שלי משתפר ואני מרגישה שהשנים הטובות שלי בדרך. אני מתחברת מצוין למאמן שלי ג'אקופלי שנותן לי אנרגיות חיוביות ואני נהנית איתו על המגרש ומחוץ למגרש".

כבר מהמצ'-אפ המוקדם של המפגש, די ברור שנקודת הזוגות הולכת להיות מאוד מכריעה. בעוד לנבחרות צ'כיה ואוקראינה צמדי זוגות מצוינים ששיחקו גם בסבב ביחד. האסטוניות קאיה קנאפי ומראט אני, כמו הישראליות, משחקות זוגות רק במפגשי הפדרציה.

"מחר נקדיש את יום האימונים לזוגות, אנחנו מאוד מודעים לחשיבות הנקודה הזאת במפגש. יש הסתברות גבוהה שגם הפעם משחק הזוגות יכריע", אמר ל-ONE קפטן הנבחרת, ליאור מור.

לגבי סוגיית השחקנית שתעלה מול קנאפי ביום הפתיחה של התחרות, אובזילר או גלושקו, חוזר ומחזק מור את דבריו משיחות קודמות: "ציפי מתאמנת ונראית מצוין, אך עדין הכל פתוח. נקבל החלטות ביומים הקרובים. כל האופציות פתוחות".

האפשרות שמסתמנת היא עליה של יוליה גלושקו, המחבט השלישי של ישראל (306), במשחק הפתיחה מול קנאפי (19 בעולם), עקב הרצון לשמור את אובזילר שלא שיחקה בחודש האחרון עקב פציעה לשני המשחקים החשובים יותר שלה מול אני (111), המחבט השני של האסטוניות ומשחק הזוגות.

הלו"ז לימים הקרובים של הנבחרת כולל מחר ב-15:00 מסיבת עתונאים רשמית, ובערב ארוחה מסורתית רשמית של שתי המשלחות. ביום שישי בצהריים תערך הגרלת המשחקים. לנבחרת יצטרף מחר ראש המשלחת, מנכ"ל איגוד הטניס משה חביב, וכנראה שבסוף השבוע יגיע לטאלין גם יו"ר איגוד הטניס, מיכאל קליין.