פאר מאוכזבת. הפסד בשמינית הגמר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פאר מאוכזבת. הפסד בשמינית הגמר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

שחר פאר והצמד אנדי רם ויוני ארליך הודחו הבוקר (שלישי) מטורניר סידני. פאר, 12 בעולם החל מאתמול, נוצחה אחרי קרב צמוד בן שעתיים למדורגת 10 בעולם, ויקי אזרנקה 7:5 ו-6:3.

פאר נשברה בפתיחת המערכה הראשונה על האפס אבל הצליחה לשבור מייד בחזרה ל-1:1. הישראלית הבכירה שמרה ל-1:2, ועלתה לשתי נקודות שבירה במשחקון הבא, אך אזרנקה  הצליחה לשמור ל-2:2. 

אזרנקה שברה את פאר על האפס במשחקון הבא, אך שוב הישראלית נתנה פייט גדול ובמשחקון הבא שברה בחזרה באפשרות השלישית ל-3:3. נדנדת השבירות המשיכה, כשויקה שוברת ושחר מחזירה, עד 5:6 לבאלרוסית, שהצליחה במשחקון ה-12, סוף סוף לשמור על ההגשה אחרי שבעה משחקונים, ולזכות בה עם 5:7 אחרי שעה ו-9 דקות.

אחרי שנשברה ארבע פעמים ברציפות, הצליחה פאר סוף סוף לשמור על ההגשה שלה בפתיחת המערכה השניה ל-0:1. במשחקון החמישי הצליחה אזרנקה לשבור ועלתה שוב ליתרון. פאר חזרה מפיגור 40:15 במשחקון הבא ושברה בחזרה ל-3:3.  מכאן, הסיום היה של אזרנקה ששברה שוב ל-3:4, וטיילה ל-3:6 וניצחון במשחק.

אזרנקה  תפגוש ברבע הגמר בשחקנית הטובה בעולם כיום, קים קלייסטרס שניצחה את ברבורה זלהובה סטריקובה הצ'כית 1:6 ו-4:6.  פאר שלא עברה את שמינית הגמר (סיבוב שני) בשני הטורנירים הראשון של העונה, תמריא למלבורן לקראת אליפות אוסטרליה, בה תדורג עשירית.

שחר פאר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
שחר פאר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

הפתעה גדולה התחוללה במגרש המרכזי כשדומיניק סילבוקובה הסלובקית העיפה בקלות את הראשונה בעולם, קרוליין ווזניאקי 3:6 ו-3:6 ללא קושי. ווזניאקי שהפסידה גם במשחקי ההכנה שלה בטורנירי ראווה כולל 6:0 ו-1:6 מול וורה זבונרבה לפני שבוע, החליפה סוג של מחבט, וכנראה שאיננה מוכנה עדין לעונה החדשה. סילבוקובה תפגוש ברבע הגמר של הטורניר היוקרתי את אלייסה קליבאנובה מרוסיה שניצחה את מריה חוזה מרטינז סאנצ'ס הספרדיה 2:6 ו-4:6. נה לי מסין, (8) גברה 4:6, 6:1 ו-4:6 על ויריג'יני רוזאנו מצרפת.

"היה לי קשה להגיע מהונג קונג לסידני ולשחק טוב, זה לא היה היום שלי. גם בשנה שעברה התחלתי רע וסיימתי טוב", אמרה ווזניאקי בסיום.

קרולין ווזניאקי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קרולין ווזניאקי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גם המדורגת 2 בעולם, ורה זבונרבה, תרצה למחוק מהזיכרון את המשחק הראשון של העונה, אחרי שנוצחה 7:5 ו-7:5 על ידי פלביה פנטה מאיטליה.

סמנתה סטוסר האוסטרלית, אף היא ספגה אכזבה קשה כשנוצחה בידי סבטלנה קוזנצובה בשמינית הגמר 6:3, 3:6 ו-4:6.

הפסד שני לאנדיוני בקאמבק המשותף
אנדי רם ויוני ארליך שהחלו את העונה עם שוב כ"אנדיוני" אחרי שנתיים לא מצליחים עדיין לשחזר את ההצלחה הגדולה שלהם מהעבר. השניים ספגו הפסד שני רצוף בסבב כשנוצחו בסיבוב הראשון של טורניר הזוגות בסידני  ע"י איגור אנדרייב ודימטרי טורסנוב מרוסייה, 5:7 ו-0:6.  הזוגות שמרו על ההגשה עד 5:5, אבל אז הצמד הרוסי הצליח לשבור ל-5:6 ומאז זכה בשבעה משחקונים רצופים עד לסיום. רם וארליך יחפשו נצחון ראשון העונה באליפות אוסטרליה הפתוחה שתחל בשבוע הבא ובה זכו ב-2008.

אנדיוני (ניר יהודאי) (צילום: מערכת ONE)
אנדיוני (ניר יהודאי) | צילום: מערכת ONE

וינטרוב וגלושקו נכנסו למוקדמות אוסטרליה הפתוחה
בשורה מצוינת ממלבורן. אמיר וינטרוב אלוף ישראל התבשר כצפוי על כניסתו למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה, לראשונה בקריירה. וינטרוב, 270 בעולם, מחכה כעת להגרלה שלו שתערך במהלך היום. "אני מאוד שמח שזה קרה ומעכשיו אני רוצה לחזור ולהתרכז בטניס", אמר וינטרוב ל- ONE.

וינטרוב יפתח מול המדורג 199 בעולם, איבן סרגייב מאוקראינה, בסיבוב הראשון של המוקדמות. האוקראיני הפתיע בעבר את דודי סלע בסיבוב הראשון באליפות אוסטרליה בשנה שעברה. המשך ההגרלה של וינטרוב (270) - סימון גרול מגרמניה שמדורג במקום ה-131 בעולם ובסיבוב השלישי דניס גרימליר, 120 בעולם.

וינטרוב (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
וינטרוב (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

גם יוליה גלושקו התבשרה בשניה האחרונה על כניסתה למוקדמות אליפות אוסטרליה הפתוחה והיא בדרכה למלבורן. "עם הרבה עבודה קשה ואמונה, הכל מתגשם" הגיבו מסביבתה הקרובה. מוקדם יותר, הטניסאית נוצחה כבר בסיבוב הראשון בסין טורניר ע"ס 25,000 דולרים ע"י סינית בת 17, זנג סאיסאי, 597 בעולם, 6:3, 3:6 ו-6:1.