פדרר (צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL)
פדרר, "גאווה לקבל מאגאסי את הפרס" | צילום: Clive Brunskill, GettyImages IL

רוג'ר פדרר עשה צעד גדול לעבר התואר - 'הטניסאי הגדול ביותר בכל הזמנים' לאחר שניצח 1:6, 6:7 ו-4:6 את רובין סודרלינג השבדי בגמר הרולאן גארוס. זהו תואר ראשון לשוייצרי המדורג 2 בעולם על החימר בפאריס ובכך הוא הופך לאחד מחבורה מצומצת שזכתה בכל תארי הגראנד סלאם.

בנוסף, זהו תואר הגראנד סלאם ה-14 של פדרר ובכך הוא משתווה לשיאן התארים באירועים הגדולים של הטניס העולמי - פיט סמפראס, כאשר ניצחון נוסף בווימבלדון יציב אותו מעל לכולם ובכך יקבע את מעמדו כאחד הגדולים ביותר אי פעם.

במשחק עצמו, אחרי טורניר ארוך, בו הוא הפסיד לא מעט מערכות, הפעם פדרר עשה זאת בצורה חלקה כשהוא לא נשבר אפילו פעם אחת בדרך לניצחון על השבדי, שעזר לו מאוד בכל שהדיח את האלוף הניצחו בפאריס - רפאל נדאל.

בסיום המשחק פדרר הנרגש לא יכל לעצור את הדמעות, כפי שקורה לו בלא מעט פעמים והודה לקהל אחרי הניצחון החשוב, אולי, בקריירה שלו: "הקהל היה נפלא, בלעדיו זה היה בלתי אפשרי. קיבלתי מהם את כל מה שאפשר. זה ניצחון שהקריירה שלי לא היתה שלמה בלעדיו".

השוייצרי התייחס גם ללידה המתקרבת של אשתו וסיפר על ההרגשות הכפולה משני האירועים המכוננים בחייו: "זה זמן גדול בשבילי, גם התינוק שבדרך, זה כנראה גם הניצחון הגדול ביותר שלי, כי היה עלי כל כך הרבה לחץ ואני כיום יכול להגיד שיש לי סוף סוף את הרולאן גארוס".

פדרר המשיך ואמר: זה הפעם הראשונה שאני עומד כאן כמנצח, זה רגע קסם בשבילי. עכשיו נרגעתי ואני יכול לדבר...לסודרלינג אני מאחל שימשיך כך יש לו עתיד. אני מודה לאנדרה אגאסי (מגיש הפרס), אני מעריץ אותך, וזו גאווה לקבל ממך את הגביע כאחרון שניצח בכל ארבעת הגראנד סלאמים".

"אני מודה לצוות שלי, אתם נפלאים.. ולאשתי האהובה מירקה שבהריון. לקהל - הייתם נפלאים לצרות הלחץ שהעמסתם עליי".

מנגד, האנדרדוג הברור בגמר הזה גם סיים כאנדרדוג ועם המחמאות בלבד על טורניר מצוין, אבל בלי התואר. סודרלינג: "אלו היו השבועיים הטובים בקריירה שלי. פדרר הוא הטוב בהיסטוריה ומגיע לו. היו לי כמה צ'אנסים, אבל הוא הגיע עם חבטות נפלאות ברגעים הנכונים. אני עדיין שמח על ההישג".

בטקס הפרסים פנה סודרלינג לפדרר ואמר: "אתמול אמרנו אני ומאמני שאף אחד לא יכול לנצח אותי עשר פעמים רצוף, אבל חוץ ממך כנראה. אבל אני מזהיר אותך אף אחד לא ינצח אותי 11 פעמים. אתה הגדול בהיסטוריה" והוסיף: "אני מודה למאמני, מגנוס נורמן ולמשפחתי על התמיכה כל השנים. זה הטורניר הכי אהוב עלי.. ולסיום, לקהל - הענקתם אווירה נהדרת, ונתתם לי להרגיש בבית ולא רק בגלל מזג האוויר".