דווידנקו. הפציעה מאחוריו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דווידנקו. הפציעה מאחוריו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הפוליטיקה והספורט לצערנו כנראה לא ייפרדו לעולם, גם לא בטורניר פיוצ'ר נידח בקניה.

מוחמד מזאבינה האיראני, המדורג 1008 בעולם ליחידים ו-951 בדירוג הזוגות, החליט שלא לעלות ביחד עם שותפו הרוסי אלכסיי פילניקוב למפגש מול הטניסאי הישראלי תומר חודורוב ושותפו מת'יו אסיאק בחצי גמר טורניר ניירובי שבקניה.

הישראלי והרוסי המשיכו עקב הפרישה לגמר, אך נוצחו 6:2 ו-6:2 ע"י צמד שחקנים מבריטניה ורואנדה.

חודורוב בן ה-20, המדורג 1810 בעולם, שמחפש להתחיל את קריירת הטניס שלו בטורנירים נידחים בעולם, חווה לפעמים גם סוג טוב יותר של פוליטיקה. בטורניר בסדר גודל דומה באוגנדה לפני כשבועיים שיתף חודורוב פעולה עם טניסאי מצרי וביחד העפילו לרבע גמר הטורניר.

דווידנקו בחצי הגמר במלזיה
המדורג הבכיר באליפות מלזיה הפתוחה, ניקולאי דווידנקו, גבר הערב (שישי) באופן מרשים למדי על הצרפתי גאל מונפיס 3:6 ו-3:6 ועלה לחצי הגמר. דווידנקו היה בפיגור שבירה במערכה השניה, אך סימני הפציעה שגרמו לו לפרוש משמינית גמר אליפות ארה"ב נעלמו והוא התאושש כדי להעפיל ל-4 האחרונים.

דווידנקו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ניקולאי דווידנקו. המדורג ראשון העפיל לחצי הגמר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"אין פציעה רק קצת כאבים. עוד כמה ימי מנוחה זה יעבור" אמר הרוסי שישחק בחצי הגמר מול רובין סונדרלינג השבדי שמולו פרש בארה"ב. סודרלינג הביס 2:6 ו-2:6 את תומס ברדיץ' הצ'כי. "אני אצטרך הרבה ריכוז מול סודרלינג" הודה דווידנקו.

המדורג שני בטורניר, פרננדו ורדסקו מספרד, גבר על רישאר גסקה מצרפת 5:7 ו-4:6. ורדסקו היה פצוע בחודש האחרון ונעדר ממפגש הדייויס מול ישראל. ורדסקו ישחק בחצי הגמר השני מול המדורג 4, פרננדו גונזלס מצ'ילה שניצח את מיכאל יוז'ני מרוסיה 3:6 ו-4:6.

טסונגה וסימון ניצחו בבנגקוק
אלוף בנגקוק 2008, ג'ו וילפריד טסונגה עלה לחצי גמר הטורניר גם ב-2009 אחרי שחזר מפיגור מערכה מול מרקו צ'ינדלי משוייץ 7:6, 3:6 ו-4:6. טסונגה , 7 בעולם, שאיבד את המערכה הראשונה בטיי ברייק, השתמש ב-20 אייסים כדי לנצח את המדורג 107 בעולם בשתי המערכות הבאות.

טסונגה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
טסונגה חוגג בתאילנד. ישמור על התואר שלו? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

"קשה לי כאן. מרקו שיחק מצוין, וגם ארנסט גולוביס, אבל משחקים כאלה מחזקים את הבטחון", אמר טסונגה, שישחק בחצי הגמר מול ויקטור טרויצקי מסרביה שגבר על ג'ון אייזנר האמריקני 6:7 ו-2:6.

המדורג שני, ז'יל סימון מצרפת, חזר אף הוא מפיגור מערכה לניצחון 6:4, 4:6 ו-3:6 על יבגני קורלב מרוסיה (66). סימון יפגוש בחצי הגמר את יורגן מלצר מאוסטריה אחרי שהאוסטרי (44) ניצח 4:6 ו-2:6 את אנדראס בק מגרמניה.