ציפי אובזילר במשחקה מול שראפובה 25 (צילום: עודד קרני)
ציפי אובזילר. תפתח את המאמץ הנשי באוקראינה | צילום: עודד קרני

בהגרלת מפגש הפדרציה בין ישראל לאוקראינה נקבע היום (שישי) כי ציפי אובזילר, המחבט מספר שתיים של ישראל, ואלונה בודרנקו, המחבט מספר אחת של אוקראינה, יפתחו את המפגש בשבת בצהריים בשעה 13:30.

מיד לאחריהן תעלנה למגרש שחר פאר, המחבט הישראלי הבכיר, וקטרינה בודרנקו, המחבט האוקראיני מספר שתיים. בשבת יערכו משחקי היחידים באופן הפוך, פאר תשחק מול אלונה במשחק שיפתח את היום ואחריהן תעלנה אובזילר וקטרינה. באם יהיה צורך יעלו פאר ואובזילר למשחק מכריע מול האחיות בודרנקו על הנקודה החמישית, גם כן בשבת.

אובזילר, שאמרה לפני ההגרלה שיש לה תחושת בטן שהפעם היא תפתח, צדקה ולאחר חמישה מפגשים רצופים בהם פאר עלתה ראשונה, ההגרלה קבעה אחרת.

"מבחינתו ההגרלה לא משנה, זה עניין טכני בלבד", הגיב להגרלה הקפטן ליאור מור. "עכשיו הגענו למאני טיים, נגמרו האימונים ומתחיל הדבר האמיתי".

"ארוחת הערב המסורתית היתה נחמדה, ננאמו הנאומים ונאמרו הדברים, אבל עכשיו הזמן של הבנות להופיע. היה יום אימונים מצוין הבוקר ואנחנו כבר מאוד מחכים למחר".

אתמול התייחס הקפטן להכנות: "להפתעתנו, היום כבר לא היה כל כך קר, טמפרטורה עלתה מעל האפס והשלג מתחלף בגשם. בשעת אימון הבוקר ירדו לנו טיפות מגג האולם על קו הבסיס, והיה קשה להשלים נקודות משחק. האוקראינים מסבירים את הטפטוף בהפשרת השלגים שהצטברו על גג האולם".

"היום שחר פאר כבר קיימה אימון בתשע בבוקר. לאימון שותף גם מאמנה האישי פאבלו ג'יאקופולי", מוסיף מור. "עוד בארץ קיימנו שיחה מרובעת (כולל היו"ר, מיכאל קליין) לגבי התנהלות האימונים וזה ממשיך גם פה, כאשר המטרה היא משותפת, להכין את פאר בצורה הטובה ביותר למפגש".

לקראת המפגש מול צ'כיה תרגלו הישראליות משחק מול חובטות שמאליות. הפעם כל השחקניות האוקראיניות ימניות. "אנחנו מתרגלים באימונים דברים שבמהלך משחק יוכלו לעזור. הפעם כאמור כולן חובטות ביד ימין וגם כל השחקניות מוכרות לנו היטב. אנחנו יודעים מה לעשות נגד כל אחת ואחת".