יוני ארליך (צילום: עודד קרני)
יוני ארליך, תומך בילדי הדרום | צילום: עודד קרני

עולם הספורט המשיך גם היום (שלישי) לחבק את ילדי שדרות ואחרי שכבר היו במספר מועדוני כדורגל, הגיעו 50 ילדים מעמותת רעות משדרות למועדון הטניס של מכבי נתניה כדי לשחק ולעבור פעילויות לצידו של יוני ארליך.

הילדים נראו שמחים במיוחד מהרגע שהגיעו ונכנסו לעניין מהר מאוד כאשר רובם מכירים את יוני ארליך ומתרגשים מנוכחותו. הדעות על המצב בין הילדים חלוקות, חלקם רוצים לחזור לשדרות וחלקם ממש לא. כמו כן מסתבר שחלק מהילדים למרות גילם יודעים כבר להתבטא בנושאים כמו תקיפה קרקעית והפצצות של חיל האוויר.

ארליך, שנשאר בארץ בעקבות פציעה במרפק, סיפר על האירוע ודיבר על המצב: ”אני אחרון המוהיקנים של הטניס בארץ. אין משהו אחר יותר חשוב בימים אלה מלעשות דבר כזה. אלה ילדים שנמצאים כבר הרבה מאוד זמן בחזית עם הקסאמים, זה הזמן לשמח אותם ולהוציא אותם מהשגרה ואני שמח שהם נהנים. הם צמאים לשחק והם צריכים את זה".

ארליך סיפר על שיחותיו עם הילדים: "ילד אחד שאל אותי כשהוא נכנס לפה האם נופלים פה קסאמים וזה עושה לך סוויץ' בראש לגבי דרך החשיבה שלהם. הם ילדים כיפיים והם רוצים לשחק כמו כל הילדים, מה שמגיע להם".

"אני לא אוהב להיכנס לפוליטיקה, אבל בואו נגיד שהגיע הזמן שהילדים האלה וכל תושבי הדרום יחיו בשקט. מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא, אבל הגיע הזמן שירגישו שהמדינה עומדת מאחוריהם.

"אלוף בצה"ל לא הייתי וככה אני תורם, כן ירבו. כל שבוע שאני פצוע ולא טס שווה אם אני יכול לעשות דברים כאלה. אני מאחל שכמה שיותר חיילים יחזרו בשלום ויעשו את העבודה. אנחנו אוהבים אותם ומחזקים אותם. קודם נאחל לילדי שדרות שיחיו בשלום אצלם בבית, ואז נוכל לעשות פעילויות כאלה גם עם ילדי עזה".