פיט סמפראס ורוג'ר פדרר (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
סמפראס ופדרר. השיאן והיורש הפוטנציאלי | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

פיט סמפראס, מלך תארי הגרנד סלאם בהיסטוריה, כבר מתכונן הרבה זמן להיפרד מהתואר הזה. סמפראס, שזכה 14 פעמים באחד מארבעת הטורנירים היוקרתיים בסבב, יודע היום שלא רק רוג'ר פדרר עשוי לעבור אותו, אלא גם רפאל נדאל.

"אם חושבים על זה, לרפא יש סיכוי להגיע למספר דו-ספרתי של גראנד סלאמים. למרות שהוא מתמחה בעיקר על החימר, הוא יכול גם לזכות בעוד שניים-שלושה תארים בווימבלדון", אומר סמפראס בן ה-37, שמשחק כרגע בטורנירי סניורים בלונדון, על סיכוייו של הספרדי שאוחז כרגע בחמישה תארים, ארבע ברולאן גארוס ואחד בווימבלדון.

"רוג'ר ישבור לבטח את השיא שלי בשנים הקרובות, יש לו כבר 13 תארים והוא קרוב מאוד", מוסיף סמפראס, "יש לו עוד הרבה טניס לתת. כרגע זה הדבר העיקרי עבורו בקריירה - לשבור את השיא הזה".

ב-2008 עבר טניס הגברים מהפכה כשהדומיננטיות עברה מפדרר לנדאל. נדאל זכה גם ברולאן גארוס וגם בווימבלדון עם נצחון הרואי 7:9 במערכה החמישית על הדשא, כשהתוצאה היתה בסופו של דבר חילופים במקום הראשון בעולם.

"מישהו היה צריך לנצח שם בגמר והשנה זו היתה השנה של רפא. זה היה אחד המשחקים הטובים שראיתי", הוסיף אלוף ווימבלדון שבע פעמים.

ומה יקרה ב-2009 לדעתו של מלך הטניס? "אני מאוד סקרן. יהיה מעניין מאוד בעיקר לראות מה יקרה עם נדאל בשנה של אחרי ההצלחה הגדולה. זה לוקח ממנו הרבה להמשיך באותה רמה ולהיות בריא וזה לדעתי היתרון של רוג'ר עליו. אני חושב שפדרר יהיה זקוק להרבה פחות אנרגיה כדי להישאר בצמרת".

סמפראס גם חושב על הבאים בתור, אנדי מארי ונובאק ג'וקוביץ'. "שניהם צעד מתחת לרוג'ר ורפא, אבל גם רמה אחת מעל כל שאר הסבב. אני אשמח לתת למארי עצות איך לזכות בווימבלדון, אם הוא יבקש...".

סמפראס מבקר בבריטניה לראשונה מאז 2002, אז הפסיד לג'ורג' בסטיל בחמש מערכות בסיבוב השני של ווימבלדון. "בפעם האחרונה שהייתי פה זו היתה נקודת שפל, אבל שש שנים אחרי כך אני מרגיש מצוין ומשחק טוב".

"אני מתגעגע לווימבלדון ומקווה לשחק שם לפחות עוד פעם אחת, הפעם כשילדי יראו אותי", התרפק סמפראס על עברו המדהים.

אנדי מארי (צילום: רויטרס)
אנדי מארי. סמפראס מוכן לתת לו עצות איך לזכות בווימבלדון | צילום: רויטרס