ילנה ינקוביץ' מחייכת (צילום: רויטרס)
ילנה ינקוביץ', בחורה קשוחה | צילום: רויטרס

"רוג'ר פדרר צריך להתרכז בקריירה שלו, במקום לבקר אחרים", אמרה היום (שלישי) ילנה ינקוביץ' הסרבית, מספר אחת בעולם לשעבר, בתגובה לביקורת שהעביר השוייצרי לפני כחודש, על כך שטניס הנשים צריך לבדוק את עצמו אם שחקנית שלא זכתה בגראנד סלאם, מוליכה את הדרוג העולמי.

"להיות כנה, אני לא אוהבת לדבר על שחקנים אחרים, אני מעדיפה להתרכז בעצמי", אמרה ינקוביץ' במסיבת עיתונאים לקראת טורניר פאריס שהחל השבוע. "אני לא יכולה להבין למה פדרר מדבר על טניס הנשים, כשהוא בעצמו מאבד את המקום הראשון בעולם לרפאל נדאל".

"מה אכפת לו? למה הוא דוחף את האף שלו? נדאל לעומתו הוא אלוף אמיתי, צנוע, תמיד אומר מילים טובות לכולם ומחלק מחמאות, הוא צריך להיות המודל עבור כולנו", הוסיפה ינקוביץ', "פדרר גם הוא אלוף גדול, ואני לא רוצה לריב איתו, אבל למה הוא מתערב בכל דבר?".פדרר הביע גם את דעתו על הפרישה של נובאק גוקוביץ' מול אנדי רודיק ברבע גמר אליפות אוסטרליה ואמר: "אם שחקן לא בכושר, אל תבוא לשחק בכלל". גם על זה היה לבת ארצו של ג'וקוביץ' מה להגיד: "אם הוא פרש בטח היו לו הסיבות שלו, אל תתקוף מישהו כשאין לך הוכחה, אין לכך שום סיבה".

ינקוביץ' תפתח מחר את השתתפותה בטורניר פאריס מול פרנצ'סקה סקיהבונה האיטלקיה. יש להניח כי התגובה של פדרר לא תאחר לבוא.

במשחקי ה"גאז דה לה פראנס" שנערכו היום, לא התקשתה המדורגת רביעית, אגה רודנסקה מפולין להביס 1:6 ו-1:6 את אוקסנה ליובוטסובה מאוקראינה שעלתה מהמוקדמות, תוך 48 דקות. רודנסקה תפגוש בשמינית הגמר את אלייסה קליבנובה מרוסיה שניצחה 2:6 ו-6:7 את צבטנה פירונקובה מבולגריה.

אמילי לואה מצרפת, השפילה שוב את ניקול ואדיסובה מצ'כיה עם 4:6 ו-1:6. הצ'כית לא מתפקדת כבר יותר משנה, משדרת חוסר חשק מוחלט, ומשחקנית טופ-10, תצא בקרוב מהטופ-100. המדורגת ראשונה בטורניר סרינה וויליאמס, תפתח מחר מול איבט בנסובה הצ'כית.

ורה זבונרבה המדורגת ראשונה בטורניר פאטאיה בתאילנד ניצחה 3:6 ו-4:6 את אנדריאה קלפץ' מסלובניה. המדורגת שניה, קרולין ווזניאקי הדנית הביסה את יאן צ'אן מטיוואן 2:6 ו-0:6. המדורגת ארבע, סיביל באמר גברה על אורסולה רודנסקה מפולין 4:6, 6:3 ו-1:6.

שחר פאר תכנס לפעולה מחר, מול המדורגת ראשונה בעולם לנוער, נופוואן לרצ'יווקארן. אם תנצח, תשחק פאר בסיבוב השני מול יוליה ביגליזמיר מאוקראינה שניצחה 2:6 ו-2:6 את אנסטסיה רודיונובה מרוסיה.