אנדי רם ומקס מירני (צילום: Matthew Stockman, GettyImages IL)
רם ומירני. הישג השיא של הצמד | צילום: Matthew Stockman, GettyImages IL

הישג ענק לאנדי רם ושותפו מבלארוס, מקס מירני, שהעפילו לפנות בוקר (רביעי) לחצי גמר אליפות ארה"ב הפתוחה לאחר שניצחו ברבע הגמר את המדורגים 2 בטורניר, דניאל נסטור מקנדה וננאד זימוניץ' מסרביה, 7:6, 4:6 ו-0:6.

בחצי הגמר ייפגשו הישראלי והבלארוסי את המדורגים 3 בטורניר, מאהש בופאטי מהודו ומארק קנולס מאיי בהאמה, שהגיעו מוקדם יותר השנה לגמר אליפות אוסטרליה, הגראנד סלאם הראשון של השנה.

ההעפלה לחצי הגמר בארה"ב היא הישג השיא של השניים ביחד בגראנד סלאם, לאחר שבמהלך שנת 2009 הם כשלו באוסטרליה, פריס ו-ווימבלדון.

ההישג הוא גדול אף יותר מאחר והזוג אותו ניצחו השניים, נסטור וזימוניץ', נחשבים לאחד משני הזוגות הטובים בעולם ורק לאחרונה הם זכו בטורניר ווימבלדון היוקרתי.

המערכה הראשונה היתה צמודה לכל אורכה, כאשר אף אחד מהצמדים לא מצליח להשיג שבירה והזוגות הלכו לשובר שוויון, שם השיגו נסטור וזימוניץ' את המיני-ברייק המיוחל בדרך ל-4:7 בשובר השוויון ו-0:1 במערכות.

במערה השניה שמרו שני הזוגות על ההגשה עד ל-4:4, אז הצליחו רם ומירני להשיג את השבירה המיוחלת ומירני הגיש את המשחקון הבא בהצלחה כדי לנצח את המערכה 4:6. דבר זה שבר את המדורגים 2, והמערכה השלישית היתה כבר כל כולה של הצמד הישראלי-בלארוסי, ששברו 3 פעמים בדרך ל-0:6 חלק ב-25 דקות ומקום בחצי הגמר.

במהלך המשחק זכו רם ומירני לעידוד קולני מהיציע, שהגיע מצדם של אוהדים ישראלים. דבר זה הוציא את נסטור וזימוניץ' מפוקוס במערכה השלישית. נסטור וזימוניץ' התלוננו במהלך המערכה האחרונה ואף ביקשו להוציא את המפריעים, אך השופט לא עשה דבר,

ההעפלה לחצי הגמר היא הישג השיא של אנדי רם באליפות ארה"ב הפתוחה, לאחר שבעבר העפיל עם יוני ארליך רק עד לחצי הגמר. כמו כן, זוהי הפעם השלישית שרם מגיע לחצי גמר גראנד סלאם (שלא בזוגות מעורבים). בפעמיים הקודמות, עם ארליך כבן זוג, זכו השניים באוסטרליה 2008 והגיעו לחצי הגמר בוויממבלדון 2003.