אנה איבאנוביץ' (צילום: רויטרס)
איבאנוביץ'. מספר אחת | צילום: רויטרס

הטניסאית הסרבית, אנה איבנוביץ', העפילה אמש (חמישי) לגמר טורניר הרולאן גארוס וגם עלתה לראשונה בקריירה שלה למקום הראשון בעולם. ההישג הנהדר הזה הוציא לרחובות בלגראד מאות סרבים, שיחזיקו לכוכבת שלהם אצבעות במשחק הגמר מול דינארה סאפינה.

איבנוביץ', שפתחה את הטורניר במקום השני בעולם, ניצחה בחצי הגמר את ילנה ינקוביץ' 4:6, 6:3 ו-4:6 ושיחזרה את הישגה מהשנה שעברה אז העפילה לגמר והובסה על-ידי ז'וסטין הנין. הסרבית מצידה מחפשת תואר גראנד סלאם ראשון בקריירה.

"אני בטוחה שביום שני לאחר שהדירוג יפורסם אחגוג את ההעפלה למקום הראשון", אמר איבנוביץ' לאחר הניצחון בחצי הגמר, "אבל עכשיו אני צריכה להישאר מפוקסת בטורניר בגלל שמשחק הגמר יהיה קשה מאוד".

"ההעפלה למקום הראשון היא מדהימה", הוסיפה איבנוביץ', "שמעתי על כך שאעלה למקום הראשון מאישה בחדר ההלבשה והייתי מאוד מופתעת. לא חשבתי על הדירוג מכיוון שבזמן הטורניר אני לא מתעסקת בדירוג".

"המשחק מול ינקוביץ' היה רצוף עליות וירידות", הוסיפה איבנוביץ', "היו הרבה שבירות ובמערכה השלישית פשוט ניסיתי להכניס את הכדורים לתוך המגרש ונשארתי מרוכזת בכל נקודה".

גם יריבתה של איבנוביץ' בגמר, דינארה סאפינה, מחפשת תואר גראנד סלאם ראשון בקריירה. הרוסיה, שמדורגת במקום ה-14 בעולם, לא עברה עד הטורניר הזה את שלב רבע הגמר בטורניר גראנד סלאם אך הפעם היא נגמלה מתדמית הלוזרית שלה ובגמר היא תהווה יריבה לא פשוטה לאיבנוביץ'.